BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři s Kometou srovnali, z prodloužení berou bod

11. 1. 2015
napsal Zdena Bobková
BK Mladá Boleslav

3:4p

0:2, 1:0, 2:1 - 0:1

HC Kometa Brno

Statistiky

Branky a nahrávky: 40. Robar (Stříteský), 42. Bárta (Mikulík), 42. Robar (Látal, Kašpařík) – 4. Ptáček (Hruška), 5. Honejsek (Vondráček, Zohorna), 43. Vondráček (Burian), 61. Honejsek (Ptáček, Zohorna). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 . Diváci: 4020. Střely na branku: 42:32. Zblokované střely: 3:7. Hity: 12:15. Vhazování: 47:24. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3 – 3:4pp.

BK Mladá Boleslav

Růžička M. (Rittich) – Stříteský, Ovčačík, Trončinský, Hruška, Robar, Trška, Čermák – Pacovský, Broš, Klimenta – Mikulík, Výborný, Bárta – Látal, Kašpařík, Pabiška – Lenc, Musil, Rys – Volf

HC Kometa Brno

Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Vágner – Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Zohorna, Honejsek – Kusko, Ostřížek, Mrázek

M l. B o l. – Zápas se od prvních minut nevyvíjel pro Bruslaře vůbec šťastně, po pěti minutách hry prohrávali už 0:2. Boleslavští se herně zvedli až ve druhé třetině, kdy se dostávali do brankového prostoru před Čiliakem častěji. Tlak nakonec přetavil v gól Robar jedenáct vteřin před koncem druhé části. Vstup do té třetí se Středočechům povedl, díky Bártovi a posléze znovu Robarovi se dokonce dostali do vedení. To jim ale brzy překazil Vondráček, který vrátil zápas do vyrovnaného stavu. V až nečekaně aktivní hře obou týmů se už žádný další střelec nenašel, a tak zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém trefil prémiový bod pro Kometu Honejsek.

Před utkáním se v kotli domácích nenacházelo ani živáčka, jen uprostřed visel transparent „My už baráž nechceme“ s budíkem ukazujícím za pět minut dvanáct. Domácí fanoušci tak chtěli dát jasně najevo, že Bruslaři mají nejvyšší čas, aby se zvedli a vyrazili směr vyšším příčkám v extraligové tabulce. Jenže utkání už od počátku nabralo na obrátkách a hosté jako kdyby chtěli pokračovat ve scénářích hrůzy, které Mladoboleslavští znají z posledních kol velmi důvěrně.

Nejprve se v obrovské šanci ocitl Martin Dočekal a Růžička jej vychytal, minutu na to už ale Kometa udeřila. František Ptáček si v mezikruží počkal a poslal puk k tyči. Bruslaři šli následně do čtyř, po faulu Pacovského a Brňané početní výhodu přetavili v gól přesně za minutu a čtyři vteřiny. Vondráček poslal puk na Antonína Honejska, který střílel do odkryté branky. Boleslavští hráli poté dosti zaskočeně, ale i oni dostali šanci přesilové hry. Přesilovku nesehráli špatně, tlačili na soupeře. V největší šanci se ocitl Mikulík, který tečoval Výborného střelu a Čiliak na poslední chvíli puk vyrazil. Na druhé straně se do akce dostal Ptáček, který mocně dotíral u pravé tyče. Kometa se v další přesilovce dostala ještě do většího tlaku a Bruslaři mohli děkovat jen svému gólmanovi, že na světelné tabuli svítil stále stav 0:2.

Na konci první třetiny fauloval hostující Jan Hruška a ačkoli v ní Bruslaři měli nějaké střelecké šance, část přesilové hry se stejně přelila do druhé části. V ní ale Bruslaři propadli a do akce se před Růžičkou dostali hosté, Dočekal se snažil střelu tečovat, namísto toho jej ale puk trefil nešťastně do obličeje, takže zůstal několik chvil ležet na ledě. Kometa měla poté možnost dvou přesilových her, Bruslaři ale zapracovali v obraně a čistili prostor před Růžičkou. Domácí se herně zvedli a mocně bušili na brněnskou klec. V polovině zápasu došlo před Čiliakem k menší šarvátce, po které byl vyloučen Kempný. Boleslav masírovala svého soupeře celé dvě minuty, ale brněnská klec s famózním Čiliakem jako kdyby byla zakletá. Kouzlo Bruslaři odčarovali necelých dvanáct vteřin před koncem druhé třetiny, kdy na modré mocně napřáhl Stříteský a Mitja Robar přesnou tečí poslal puk do brněnské klece.

To, co se odehrálo v posledních vteřinách druhé třetiny, jak kdyby předurčilo to, co bude následovat v úvodních minutách té třetí. Boleslavi se nejprve podařilo srovnat díky přesné střele Michala Bárty a poté následoval dokonce třetí boleslavský gól! V signalizované výhodě na modré napřáhl Látal a Mitja Robar puk opět tečoval do sítě. Odpověď mírně otřesené Komety na sebe ale nenechala dlouho čekat. Tomáš Vondráček ujel domácí obraně a střelou do vrchní části branky opět vrátil vyrovnaný stav. Teprve pak se začal ve ŠKOENERGO Aréně hrát ten správný extraligový hokej kořeněný mnoha střelami a akcemi na obou stranách, který musel bavit přes čtyři tisíce fanoušků, kteří si našli cestu na mladoboleslavský stadion. Ve velké šanci se před Růžičkou zjevil David Ostřížek, který trefil tyč boleslavské klece. Na druhé straně se před Čiliakem objevil Trška, který zkoušel procedit puk skrz betony, ale brněnská jednička je sklapla včas. Samostatný nájezd si střihl Petr Ton, který byl v samostatném úniku faulován. Reparát však nedopadl dobře, Růžička se nenechal vymíchat.

Zápas za nerozhodného stavu dospěl až do prodloužení, ve kterém se devatenáct vteřin po úvodním buly trefil Antonín Honejsek a zajistil tak prémiový bod pro brněnskou Kometu.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: My jsme začali tragicky, v páté minutě jsme prohrávali 0:2. Je dobré, že se nám podařilo vstřelit kontaktní gól a neinkasovali jsme ten třetí, což by asi bylo opravdu rozhodující. Naopak jsme ve druhé třetině zvýšili aktivitu a dostali Kometu pod tlak. Bohužel jsme neproměnili tutové šance a pak jsme se paradoxně prosadili jen z nahození a šli do vedení. Bohužel jsme jej neudrželi dlouho, soupeř vyrovnal. I o ten jeden bod jsme mohli přijít, to když Ton neproměnil trestné střílení. Jindy bychom byli spokojení s tím, že bereme bod, ale v té situaci, ale kvůli tomu vedení 3:2 jsme z toho smutní.

Karel Beran, HC Kometa Brno: Byl to zápas plný zvratů. Začali jsme velmi dobře, dali jsme dva rychlé góly a měli plno šancí. Svým způsobem jsme ten zápas mohli rozhodnout už v první třetině, kdybychom přidali třetí branku. Od poloviny první třetiny jsme začali až příliš lehkovážně zacházet s pukem ve středním pásmu, dostali jsme kontaktní gól pár vteřin před koncem druhé třetiny, který domácí samozřejmě nabudil a přidali i dva góly na začátku třetí třetiny. Naštěstí jsme brzy vyrovnali. Škoda toho neproměněného trestného střílení. Z pěkné akce jsme dali vítězný gól. Jsme spokojení, protože Boleslav hraje doma dobře, nátlakově.