BK MLADÁ BOLESLAV

Opožděná vánoční nadílka: Bruslaři berou tři body proti Varům

28. 12. 2014
napsal Zdena Bobková
BK Mladá Boleslav

5:1

2:0, 0:1, 2:0

HC Energie Karlovy Vary

Statistiky

Branky a nahrávky: 2. Látal (Broš, Klimenta), 6. Stříteský (Mikulík, Lenc), 55. Výborný (Trončinský), 57. Trončinský (Látal, Výborný) 58. Pacovský (Lenc, Musil) – 30. Duda (Hruška R., Sičák). Rozhodčí: Hribik, Smitka – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:5, navíc Bičánek 5 min. + OT, Balán, Skuhravý 10 min. OT (všichni KVA) a Žabka (MBL) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3640. Střely na branku: 51:25. Zblokované střely: 4:6. Hity: 12:15. Vhazování: 44:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

BK Mladá Boleslav

Růžička M. – Trončinský, Ovčačík, Stříteský, Kočí, Žabka, Vidmar, Trška, Čermák – Mikulík, Výborný, Pabiška – Látal, Broš, Klimenta – Bárta, Kašpařík, Kubica – Pacovský, Musil, Lenc

HC Energie Karlovy Vary

Habal (6. Závorka) – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, Tomeček, Šidlík, Deyl – Duda, Balán, Hruška D. – Micka, Hruška R., Flek – Vachovec, Skuhravý, Tomeček – Pšurný, Kverka, Koblasa

M l. B o l. – Zápas nabitý emocemi, tak by se dal ve zkratce charakterizovat střet s karlovarskou Energií. Bruslaři v něm šli poměrně rychle do vedení, nejprve se v přesilovce trefil Látal, poté se šťastným gólem prosadil Stříteský. Západočeši však zabojovali a ve druhé třetině se vrátili do utkání přesnou střelou Dudy. Boleslav ale ve třetí části hra zvýšila úsilí a díky trefám Výborného, Trončinského a Pacovského přesvědčivě zvítězila 5:1. V sezoně tak teprve počtvrté vítězí na domácí půdě za plný počet bodů, z toho podruhé právě s Karlovými Vary.

Hra byla od prvopočátku velmi vyostřená, první šarvátka se strhla již v první minutě, a vylučovalo se na straně Energie. Bruslařům se tak naskytla možnost přesilové hry, kterou beze zbytku zužitkovali po 24 vteřinách. Martin Látal využil zmatků před karlovarskou brankou a od modré propálil Habala. V další velké šanci byl v páté minutě před Habalou Kašpařík, který trefil pouze boční síť. Oproti tomu na druhé straně Růžička příliš práce neměl. Pak znovu udeřila Boleslav. Matěj Stříteský nepříliš prudkou střelou namířil na Habalu, ten si sáhl na puk a zdálo se, že má vše pod kontrolou. Jenže ouha, puk se zanedlouho objevil v síti za ním. To už bylo na Habalu příliš a přepustil svoje místo v brance Tomáši Závorkovi.

Karlovarští jakoby se v tu chvíli probudili a i Martin Růžička se musel činit, Koblasa jej vůbec nešetřil. Energie měla ve své přesilovce rovněž několik příležitostí. Nejvíce Růžičku potrápil Kverka, jehož střely byly hodně jedovaté. Stále ale platilo, že Boleslav zlobila více. Broš s Látalem dokázali vytvořit dusno před Závorkou, puk mu dvakrát prosvištěl brankovištěm. Na konci první třetiny se emoce vyhrotili natolik, že Radim Bičánek byl za faul potrestán pěti minutami a vyloučením do konce utkání, na druhé straně usedli nejprve Radan Lenc a poté ještě Martin Látal. Minutu před koncem třetiny měla pak Boleslav šanci hrát dvojnásobnou přesilovku.

Přesilovka se přelomila na dvě části a skórovat se v ní Bruslařům nepodařilo. Stříteský zblízka minul. Druhá třetina se nesla v duchu bojovnosti, kdy jedna šance střídala další na druhé straně kluziště. Vary přitlačily na pilu a hnaly se za vyrovnáním. A jejich zvýšený tlak nesl své ovoce už v polovině zápasu. Radek Duda chladnokrevně prostřelil Růžičku a vykřesal naději pro Energii. V tu ránu jak kdyby se Boleslavi roztřásla kolena, její rozehrávka nebyla přesná a lehkost hry z první třetiny byla ta tam.

Boleslav vlétla do třetí třetiny jako velká vichřice. Do samostatného úniku se dostal Musil, ale namísto blafáku zvolil střelu k tyči, poté zblízka hrozil Bárta. Na druhé straně byl v obrovské šanci Deyl, ale netrefil odkrytou klec. Boleslavští začali však dotírat mnohem více, což Karlovarské nutilo faulovat. Nejprve byl za sekání vyloučen Koblasa a poté Vachovec. Bruslaři druhou dvojnásobnou přesilovou hru využili mnohem lépe, euforii do žil vlil David Výborný. Konec zápasu už byl pak čistě v režii Bruslařů, nejprve Závorku nadvakrát překonal Marek Trončinský. Hřebíček do rakve pak Energii přiklepl pod horní tyčku Dominik Pacovský, který stanovil konečné skóre na 5:1 pro domácí tým.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Vstup do utkání se nám vydařil, první třetinu jsme byli lepší. Poté jsme měli poměrně dlouhou přesilovku pět na tři, případně pět na čtyři. Díky tomu, že jsme tyto šance nevyužili, jsme dodali sílu soupeři. Ten byl ve druhé třetině aktivnější a dělal nám velké problémy. Ve třetí části jsme změnili taktiku a myslím si, že jsme zápas kontrolovali.

Karel Mlejnek, HC Energie Karlovy Vary: Neměli jsme moc dobrý vstup do utkání, na rozdíl od soupeře, kterému se začátek vydařil. Bylo to vše možná umocněné tím, že jsme inkasovali poměrně lacinou branku. Malinko jsme se zvedli a ve druhé třetině už jsme předváděli solidní výkon. Samozřejmě do posledního dějství jsme šli se záměrem pořád se snažit o vítězství, nebo uhrát alespoň ten bod. Za stavu 2:1 jsme pár příležitostí měli, ale je potřeba tyto šance proměňovat. Kvůli naší nedisciplinovanosti v samém závěru utkání soupeř rozhodl v přesilových hrách ve svůj prospěch.