BK MLADÁ BOLESLAV

Konečně! Bruslaři protrhli domácí trápení a 4:1 porazili Hradec

16. 11. 2014
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

4:1

0:0, 1:0, 3:1

Mountfield HK

Statistiky

Branky a nahrávky: 23. Pacovský (Robar), 50. Mikulík (Klimenta), 60. Lenc (Výborný), 60. Trška – 57. Kukumberg (Šimánek). Rozhodčí: Fraňo, Wehrli – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4, navíc Látal (MBL) a Valcourt oba 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3780. Střely na branku: 43:31. Blokované střely: 4:11. Hity: 15:14. Vhazování: 36:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

BK Mladá Boleslav

Málek (40. Rittich) – Stříteský, Vidmar, Hruška, Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Musil, Klimenta – Hyka, Výborný, Lenc – Látal, Vrbata, Pacovský – Rys, Kubica, Pabiška

Mountfield HK

Kantor – Vydarený, Pláněk, Jank, Slovák, Mikuš, Frühauf, Peigl, Pilař – Šimánek, Mertl, Kudrna, – Červený, Tvrdík, Dej – Valcourt, Kukumberg, Beránek – Nedvídek, Kopta, Kovářů

M l. B o l. – Sérii děsivé domácí bilance hokejisté BK Mladá Boleslav konečně vystavili stopku a to velmi precizním a týmovým výkonem, jaký podali proti Hradci Králové. První třetina sice zůstala bezbranková, Bruslaři v ní ale byli aktivnější, na což dokázali navázat i v prostřední periodě – kdy už se navíc také prosadil Dominik Pacovský. V 50. minutě přidal druhou trefu Milan Mikulík. V brance to domácí rozhodně neměli snadné, od začátku chytající Málek totiž musel ze zdravotních důvodů odstoupit, nahradil jej Rittich. Ten jednou inkasoval, tlak Hradce ale zrušil trefou do prázdné klece Radan Lenc. V posledních vteřinách utkání se pak prosadil ještě Peter Trška.

Mladá Boleslav vkročila do utkání mnohem aktivněji a dravěji a nezastavil ji ani hloupý faul, kdy hrála pěkně dlouho v šesti. Hradečtí se nabídnuté příležitosti nedokázali chopit a otěže nepřevzali. Následoval tlak Bruslařů a série několika slibných šancí v podání Výborného a Mikulíkově střely nebo třeba Lencově dorážce. Viditelnějším způsobem se až v osmé minutě snažil prosadit ze strany Hradce Kudrna, nakonec ale vymíchal sám sebe.

Potyčka mezi Látalem a Valcourtem skončila pro oba kohouty na trestných lavicích, kam je brzy následoval ještě Mikuš. Nabídnuté početní převahy se ale domácí nedokázali chopit příležitosti. V závěru první třetiny se ještě Hradec dostal do několika slibných střeleckých pozic, brzy ale začalo být jasné, že první perioda skončí bez jediné trefy.

Také druhé dějství začali lépe Bruslaři. Mikulíkova střela bekhendem ale odezvu nenašla, stejně jako pokus kapitána Výborného. Snažení domácího celku začalo znovu připomínat bušení na zavřená vrata, dokud hostující obrana neudělala chybu natolik zásadní, že se před Dominikem Pacovským objevila doslova dálnice. Na druhé straně se téměř okamžitě – jak už je to v Boleslavi zvykem – snažil kontrovat přímou dělovkou Kudrna, ale Málek stál na správném místě.

Střely Mountfieldu byly spíše ojedinělé, při té z hole Pláňka, která letěla od modré, ale jedovatě se vrtěla, se ale boleslavský gólman celkem zapotil. Tak jako tak se toho ale pořád více dělo před Kantorem. Zabrat mu dávala dvojice Výborný – Hyka a při chuti zůstal i střelec prvního gólu Pacovský. Na druhé straně si z rohu dobře vyjel Červený. Hosté ke konci dějství poněkud otevřeli svou hru, což jim vyneslo několik šancí před Málkem, na druhou stranu ale několikrát jen tak tak sprintovali dozadu.

Ve třetí třetině začal Mountfield z pochopitelných a očekávaných důvodů tlačit na pilu. V brance se navíc objevil nerozchytaný Rittich, který už v poslední půlminutě prostřední třetiny nahradil zraněného Málka. Úvod tedy rozhodně neměl snadný, zvládal ho ale celkem dobře. Poradil si s dělovkou Vacourta i dorážkou Beránka. Nejvíce jej Hradečtí potrápili v přesilovce, která následovala po vyloučení Výborného, obzvlášť Kudrna mu dal svou střelou i následnými dvěma dorážkami pořádně zabrat.

V 50. minutě se, ačkoliv to vypadalo, že poněkud váhá, prosadil střelou zápěstím zpoza bránícího hráče Milan Mikulík a vzrůstající tlak hostů tak dostal alespoň chvilkovou stopku. Hradec si rozhodně nepomohl následujícím faulem, díky kterému se k Rittichově brance dostával ještě podstatně hůře. Bez dramatu by to ale v Boleslavi nebylo ono, a tak musela přijít trefa Romana Kukumberga a to přibližně tři minuty před koncem základní hrací doby. Hradečtí navyšovali svůj tlak, dokonce odvolali brankáře, do prázdné klece se ale dokázal trefit Radan Lenc. Ten samý kousek vyšel i Peterovi Trškovi, když Kantor sprintoval z branky podruhé.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Už jsme pomalu cítili tlak. Myslím si, že proti Hradci jsme podali opravdu heroický výkon. Nebyl ale o nic horší než proti Třinci. Jenom jsme dali góly a zároveň jsme inkasovali jen jednou. Za to patří týmu poděkování, protože z nás spadla tíha. Naštěstí jsme to zvládli.

Peter Draisaitl (Mountfield HK): Mladá Boleslav nás v tomto zápase přehrála. Tak jednoduché to někdy bývá. Soupeři jsme již od začátku moc nestíhali. V průběhu druhé třetiny jsme se sice trochu zlepšili, ale při venkovních zápasech se nám tento obraz hry často opakuje. Jsme sotva schopni si vytvořit šanci a na jeden gól, co většinou venku střílíme, se vyhrávat na cizích stadionech nedá. U nás je to tedy pořád stejné a musíme najít nějakou cestu, jak to změnit.