BK MLADÁ BOLESLAV

Dramatický zápas, strhující podívaná, další smutný závěr

26. 10. 2014
napsal Vojtěch Drbohlav
BK Mladá Boleslav

3:6

2:4, 1:1, 0:1

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Hruška (Hyka), 19. Stříteský (Výborný, Trška), 33. Výborný (Trška, Hyka) – 1. Pech (Kumstát, Ďaloga), 5. Rolinek (Pech, Ďaloga), 12. Sabolič (Cingel, Klimek), 18. Sabolič (Polášek), 31. Buchtele (Réway), 47. Sabolič (Cingel, Klimek). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 11:13. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 200. Střely na branku: 37:39. Zblokované střely: 6:3. Hity: 12:22. Vhazování: 32:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:6.

BK Mladá Boleslav

Málek (5. Růžička) – Stříteský, Trška, Hruška, Kučný, Robar, Vidmar, Čermák – Mikulík, Bárta, Rys – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Vrbata, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc

HC Sparta Praha

Novotný – Mikuš, Ďaloga, Polášek, Piskáček, Barinka, Hrbas, Švrček – Rolinek, Pech, Kumstát – Buchtele, Réway, Volek – Sabolič, Cingel, Klimek – Dvořáček, Bahenský, Procházka

M l. B o l. – I další zápas Bruslařů byl velmi bohatý na góly. Oproti pátku zažili však hororový vstup do utkání Boleslavští, kteří prohrávali již v 5. minutě dvougólovým rozdílem. Domácí na tento fakt zareagovali výměnou gólmanů, a tak se do brankoviště postavil v čase 4:10 teprve sedmnáctiletý Jan Růžička. První perioda byla však i nadále ve znamení mnoha gólů, které padaly na obou stranách. Ve druhé třetině se výkon Boleslavských zlepšil, hosté však i nadále těžili ze své produktivity. Bruslaři se několikrát snažili zvrátit skóre, jenže to se jim nepodařilo. Pražané si stále hlídali svou obrannou třetinu a nedovolili domácím zvrátit výsledek utkání.

Utkání začalo pro domácí velmi špatně. Jen co se hosté dostali poprvé k puku, prosadil se z dorážky po dvaceti sekundách hry Lukáš Pech, jenž nechal Málek trestuhodně propadnout až za svá záda. V následném oslabení se musel domácí brankář činit. Nebezpečnou střelu vyprodukoval Barinka, tu stačil Málek vyrazit svým ramenem. Ovšem kapitánovi hostujícího celku, Tomáši Rolinkovi, už Boleslavští vzdorovat nedokázali. Hostující hráč se proklestil vším, co mu stálo v cestě a prostřelil Málka. Ten se po inkasovaném gólu ihned poroučel z brány, přičemž jeho pozici zaujal sedmnáctiletý Jan Růžička (93,27 % úspěšnost - 18 zápasů za boleslavskou juniorku), pro kterého toto utkání znamenalo první start v Tipsport extralize.

Z následného protiútoku se ale již Bruslaři přeci jen prosadili. Milan Hruška ujel sparťanům a zakončil pod víko Novotného branky. I nadále to byli však hosté, kteří působili aktivnějším dojmem. Pražané z toho těžili také gólově, domácí si nepohlídali rozjetého Roberta Saboliče, pro kterého již nebyl žádný problém zavěsit puk pod víko Růžičkovy klece. Sparťané měli možnost další početní výhody, ve které dokázali svou efektivitu. Z velkého závaru u boleslavského brankáře se prosadil Robert Sabolič, jenž trefil prázdnou část domácí branky. Hosté šli však do tří a to již Boleslavští zužitkovali! Domácí si vytvořili přesilovkový zámek, ze kterého se pohotově prosadil Matěj Stříteský střelou z levého mezikruží, které propadla až do branky Filipa Novotného.

V početní výhodě na začátku druhé třetiny měl obrovskou šanci Peter Trška. Střílel až téměř od modré čáry, jenže jeho střela se zastavila o levou tyč sparťanské branky! Mladé Boleslavi se však i nadále dařilo a byla lepší. K vyhozenému puku se rychle dostal Richard Jarůšek. Hostující brankář byl ze své klece hodně vyjetý, jenže jeden ze sparťanů nakonec boleslavskému útočníkovi zabránil ve vstřelení branky. Hosté následně znovu ukázali, že umí dávat jednoduché góly. Martin Réway nabil z rohu Janu Buchtelemu, který se z blízkosti nemýlil. Ve 32. minutě se začal zápas poměrně vyhrocovat a Hruška se popral s Kumstátem. Úspěšnější byl hráč hostů, který přetáhl Hruškovi dres přes hlavu.

Boleslavští ale dokázali znovu odpovědět. Na 3:5 snižoval exsparťanský David Výborný, jehož střelu si Novotný zády srazil do své branky. Následně se snažil domácí kapitán spolu s Mikulíkem znovu uspět, kotouč skrz Novotného betony do branky ale nepropasovali. Navíc z toho vzešla další strkanice v obranném pásmu Sparty, která se opět neobešla bez vyloučených. V samotném závěru třetiny ujel hostům ještě Lukáš Pabiška, trefil však pouze brankáře Pražanů.

V úvodu třetí periody hráli Bruslaři sice v oslabení, ale pohotově se podařilo ujet Tomáši Hykovi. K jeho smůle trefil ale jen brankáře Sparty. Hosté stále dobře bránili, i přesto se ale do do dalšího úniku dostal Dominik Pacovský, proti němuž si ale připsal hostující gólman další úspěšný zákrok. Boleslavský stadion však svým gólem zmrazili opět sparťané. Rozjetý Robert Sabolič si připsal hattrick a svou pohotovou trefou navýšil vedení Pražanů.

Následně mohl skórovat Peter Trška, jenže k jeho smůle trefil pouze tyč sparťanské svatyně. Boleslavští okupovali stále více své útočné pásmo a u branky Filipa Novotného byly k vidění další závary. Bruslaři se ale neprosadili ani v dvojnásobné početní výhodě, a tak své domácí trápení stále neprolomili.

Ohlasy trenérů

Marián Jelínek (BK Mladá Boleslav): Nevydařil se nám vstup do utkání. Minimálně ve dvou případech jsme měli blízko ke kontaktnímu gólu, hráči ujeli sami na branku, ale v obou případech trefili tyčku. Zkrátka se nám nepodařilo výraznějším způsobem přiblížit soupeři. Nicméně jsou porážky a jsou "porážky" – ne že by se za ně děkovalo, ale dají se ustát se vztyčenou hlavou. Myslím si, že tohle byla jedna z nich.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): Měli jsme dobrý vstup do utkání, ve kterém jsme položili základní stavební kámen úspěchu. Boleslav začala později hrát výborně. Věděli jsme, že hrají jinak než ostatní, že výborně bruslí a mají hodně rychlý přechod do útoku. Tohoto vítězství si ceníme. Cvičili jsme hodně hru v oslabení a přestože jsme v něm několikrát inkasovali, musím klukům poděkovat za velkou obětavost, spoustu zblokovaných střel a urvané vítězství i přes velký počet vyloučených.