BK MLADÁ BOLESLAV

Zápas s Kometou dospěl až do nájezdů. V nich se radovalo Brno

12. 10. 2014
napsal Vojtěch Balon
BK Mladá Boleslav

3:4sn

3:3, 0:0, 0:0 - 0:0

HC Kometa Brno

Statistiky

Branky a nahrávky: 2. Stříteský (Klimenta, Pacovský), 7. Mikulík (Klimenta, Stříteský), 19. Hruška (Pacovský) – 6. Němec (Kempný), 6. Vondráček (Burian, Koreis), 10. Čermák (Svoboda, Ostřížek), roz. náj. Ptáček. Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3365. Střely na branku: 41:21. Blokované střely: 5:1. Zásahy brankářů: 18:38. Hity: 12:26. Vhazování: 40:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Stříteský, Vidmar, Hruška M., Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Pacovský, Vrbata, Rys – Látal, Musil, Lenc

HC Kometa Brno

Čiliak – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Malec – Hruška J., Němec, Ton – Ostřížek, Čermák, Svoboda – Burian, Koreis, Vondráček – Wasserbauer, Kusko, Mrázek

M l. B o l. – Další důležitá bitva o drahocenné body do extraligové tabulky se odehrála ve ŠKOENERGO Aréně proti rivalovi nejhrubšího zrna, Kometě Brno. Divoká byla především první třetina, ve které padlo hned šest branek: Tři do Rittichovy svatyně, tři do Čiliakovy. V prostřední dvacetiminutovce se hra – možná až příliš – uklidnila a šancí bylo pramálo, stejně tak i ve třetí periodě. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy, v nichž vystřelil bonusový bod pro svůj tým František Ptáček.

Rivalita panující mezi oběma celky byla znát už při nástupu hostujících hráčů na led – domácí tribuny je „odměnily“ ohlušujícím pískotem. Už v jedenadvacáté sekundě hry byl na straně Komety vyloučen Michal Kempný, při následné přesilovce Bruslařů se sice neujala střela Mikulíka, ale o pár sekund později Matěj Stříteský od modré čáry nekompromisně prostřelil Čiliaka a Mladá Boleslav vedla 1:0 už ve druhé minutě.

Rovněž brněnská Kometa měla v první pětiminutovce k dispozici přesilovku po faulu Robara, avšak moravští snajpři Ritticha neprostřelili. V páté minutě se o závar postarala čtvrtá formace domácích, střelecké pokusy Čermáka, Látala a Musila však mířily mimo brněnskou klec.

Co Kometa nezvládla v první početní výhodě, to napravila ve druhé. Skákavý puk doklepl do domácí branky Vojtěch Němec. A to ze strany Brněnských nebylo vše! O půl minuty později totiž Tomáš Vondráček objel Rittichovu branku a z velmi ostrého úhlu překlopil misky vah na stranu hostí.

Odpověď Bruslařů na sebe nenechala dlouho čekat. Konkrétně pouhých 15 sekund. Stříteský tísněn dvěma protihráči vystřelil od modré, Čiliak touš vyrazil jen před sebe, kde číhal Milan Mikulík a pohodlně doklepl puk za jeho záda. Ve ŠKOENERGO Aréně mohlo být ještě veseleji, ale Výborný ani Jarůšek se svými pokusy neuspěli.

Nedáš – dostaneš. Toto poněkud klišovité, přesto stále velice platné pravidlo potvrdili hokejisté Komety. Leoš Čermák se jako správný kapitán zbavil Tršky a v samostatném úniku ranou, která se otřela o břevno, překonal Ritticha. Potom se hra zklidnila a navzdory několika šancím na obou stranách se naskakující skóre na chvilku zastavilo. Ale do první sirény se za stavu 2:3 nešlo – v přesilovce 4 na 3 se dělovou ranou prosadil Milan Hruška, shodou okolností bývalý hráč Brna.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupila aktivněji Mladá Boleslav a po třech minutách si vykoledovala první přesilovku. V ní ujel všem hráčům v černozelených dresech snajpr Petr Ton, ale s jeho střelou zápěstím si David Rittich poradil. Domácí se nechtěli nechat v početní výhodě zahanbit, avšak Pabiška nepropasíroval kotouč přes houšť těl před Čiliakem. Vlastní nedisciplinovanost mohla hosty mrzet, to by ale Trška musel trefit odkrytou branku!

Oba celky se očividně snažily vylepšit v první periodě děravé defenzívní valy a celou druhou třetinu se jim to dařilo. Tento fakt nenarušilo ani útočné komando vedené Davidem Výborným, přesně v polovině základní hrací doby mohl poslat Bruslaře do vedení Jarůšek, ale po nezištném pasu Pabišky nestihl zakončit za přemisťujícího se Čiliaka.

Dvě stoprocentní šance měl na holi také Michal Broš. Mistr světa z roku 2000 však ani jednou nedokázal kvalitně zpracovat kotouč, který stačilo jen doklepnout do sítě. Do konce druhé třetiny se už nic, co by stálo za zmínku, neudálo.

Na prahu třetí periody se Brněnští na pěknou řádku minut usadili před Rittichem, k čemuž jim pomohl i faul Tršky. Toto oslabení však tým s okřídlenou slepicí na hrudi přečkal bez ztráty další kytičky. O chvilku později byl přísně vyloučen domácí Klimenta, obětaví Bruslaři se ubránili i tentokrát, krátce po návratu Tomáše Klimenty na led měl rychlonohý forvard na holi dobrou šanci, avšak mířil přesně do Čiliakovy lapačky.

Chvílemi dění na ledové ploše evokovalo myšlenku, že oba týmy chtějí dovést utkání až do prodloužení. Jinak si nezáživnou hru s šancemi jako šafránu nelze vysvětlit. Necelých pět minut před vypršením základní hrací doby se o přerušení trendu pokoušel na jedné straně Němec, na druhé Látal. Oba neuspěli, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V nastavení se pokoušel zvrátit remízový stav hostující Jan Hruška a posléze i jeho jmenovec Milan v domácích barvách. Jinak byla k vidění stejně letargická hra, jako ve druhé a třetí třetině. Dvě minuty před koncem zajímavě vystřelil ještě Pacovský, ale puk trefil Čiliaka do masky. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel brněnský Vojtěch Němec, na Ritticha si však svižnou střelou nepřišel a svou kličkou do forhendu neuspěl ani Lukáš Pabiška. Ve druhé sérii neproměnil svůj nájezd Petr Ton, ani obdobnou kličkou do bekhendu David Vrbata. Ani Tomáš Svoboda se svým pokusem neuspěl, bonusový bod pro domácí měl na holi Milan Mikulík. A neuspěl!

Prvním exekutorem ve čtvrté sérii byl Richard Jarůšek, jemuž Čiliak holí vypíchl puk. Nervy na uzdě neudržel ani Jan Hruška, svůj pokus usměrnil do zadního hrazení. Proti Rittichovi se rozjel František Ptáček a střelou do horního růžku rozhodl o bonusovém bodu pro hosty.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Myslím, že jsme si góly dali sami po vlastních chybách, v jedné situaci jsme mohli zachytit puk rukou, v další jsme ho nedokázali vyhodit. Doma si sice vyvineme tlak a vytvoříme šance, ale znovu nám chyběla efektivita. Nepodařilo se nám vstřelit góly a utéct soupeři větším rozdílem. V nájezdech už to byl vabank, dovednostní soutěž. Týmu nelze upřít bojovnost a nasazení, víkend jako celek hodnotíme úspěšně, podařilo se nám získat čtyři body.

Karel Beran (HC Kometa Brno): V rozhárané první třetině se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, myslím, že rozhodla úvodní pasáž druhé třetiny, v níž nás soupeř dostal pod tlak. Hráli jsme několik oslabení, ale podržel nás brankář. Zápas jsme chtěli dovést do prodloužení, bod by byl dobrý, nakonec vezeme dva, za což jsme moc rádi vzhledem k sérii porážek. Mančaft bojoval do padnutí.