BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři v Berouně jasně dominovali, Nouza trefil hattrick

7. 12. 2013
napsal Zdena Bobková, Dominik Rejthar
Medvědi Beroun 1933

1:7

0:1, 1:2, 0:4

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 28. Babka (Strnad, Ondráček) – 10. Nouza (Pabiška, Toman), 26. Ovčačík (Klimenta, Kurka), 28. Kurka (Pabiška, Výborný), 41. Nouza (Výborný), 42. Demel (Vrbata, Pojkar), 51. Nouza (Pabiška, Výborný), 52. Broš (Klimenta, Kubica) . Rozhodčí:Svoboda – Šperl, Zíka . Vyloučení: 6:3, navíc Žabka (MBL) 10 min. OT + trest do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 253. Střely na branku: 21:48.

Medvědi Beroun 1933

Svoboda – Špelda, Chalupa, Jebavý, Látal, Gutwald, Sklenička, Šteiner – Marek, Hrdel, A. Pulpán – Strnad, Babka, Ondráček – Kubeš, Stromko, Markulinec – Divíšek, Matějka, T. Půlpán.

BK Mladá Boleslav

Valent – Toman, Kurka, Protivný, Žabka, Pojkar, Jindra, Ovčačík – Nouza, Výborný, Pabiška – Kubica, Broš, Klimenta – Jiránek, Vrbata, Demel – Lenc, Musil, Starý.

B e r o u n – Bruslaři se zpočátku se soupeřem jen oťukávali, od druhé třetiny ale nikdo neměl pochyby, kdo je na ledě pánem. Mladoboleslavští nedopustili ze své strany žádné zaváhání a v Berouně po třetinách 0:1, 1:2 a 0:4 zvítězili jasně 7:1 a mohou se tak radovat nejen ze sněhové nadílky, ale rovněž z tříbodového zisku. Hattrickem se v utkání blýskl kanonýr Tomáš Nouza, gólově se pak přidali Ovčačík, Kurka, Demel a Broš. V brance se opět objevil Valent.

Začátek utkání začal velmi opatrně. Domácí Medvědi se snažili především vycházet ze zabezpečené obrany a nepouštět hosty do šancí. Hned při první přesilovce Boleslavi střílel z dobré pozice Výborný, ale brankář Svoboda jeho střelu pohotovým zákrokem lapačkou zneškodnil. Následně měl Beroun k dispozici dokonce dvojnásobnou přesilovku, ale hosté se v pohodě ubránili. Pak začali mít více ze hry Boleslavští, kteří přetavili v 10. minutě v branku hned první chybu v obraně Medvědů. Lukáš Pabiška našel přesnou přihrávku rozjetého Tomáše Nouzu, jenž v samostatném úniku nezaváhal a po pěkné kličce překonal brankáře Svobodu a poslal Boleslav do vedení.

Bruslaři hned poté měli taktéž jako domácí dvojnásobnou početní výhodu, v níž si vytvořili několik slibných příležitostí, ale gólman Svoboda svůj tým podržel. Následně zahrozili i Medvědi. Sám na branku soupeře se řítil berounský Jakub Marek, jenž ale na brankáře Boleslavi Valenta nevyzrál. Od této chvíle to byli již jen Bruslaři, kteří v první části hrozili. Do velké šance se nejdříve řítil Milan Toman, jenž ale místo střely volil horší variantu a to přihrávku, která nikoho z jeho spoluhráčů nenašla. Hosté před koncem první periody uzamkli svého protivníka na pěknou dobu u jeho svatyně, ale prosadit se již nedokázali

I po první přestávce pokračovala Boleslav ve svém tlaku, z něhož si hosté vypracovali znovu několik příležitostí. Nejblíže druhé brance Bruslařů byl Jan Starý, jehož střelu z těsně blízkosti brankář Adam Svoboda schoval ve své výstroji. Hosté se ale nakonec ve 26. minutě dočkali. Obránce Ctirad Ovčáčík se prodral s kotoučem od modré čáry až před branku, kde své sólo zakončil přesnou střelou. Brzy na to ale odpověděli na druhou branku hostů z ojedinělé příležitosti Medvědi. Ve skrumáži před Valentem se nejlépe zorientoval Jakub Babka, jenž bez potíží překonal bezmocně ležícího brankáře Boleslavi a vstřelil tak svoji první letošní branku.

Domácí se ale ještě ani nedoradovali ze snížení a hned musel gólman Svoboda lovit puk ze své svatyně již po třetí. Pabiška objel branku Beroun a následně přichystal puk na střelu Jiřímu Kurkovi, jenž z prostoru mezikruží nezaváhal a vrátil svému týmu dvougólový náskok. Po této brance znovu kontrolovali hru Boleslavští, přesto i Medvědi několikrát ve zbytku druhé třetiny zahrozili. Přesto se ani jeden z týmů již gólově neprosadil a hráči tak šli do šaten za stavu 1:3.

Do třetí části vstoupili hosté jako vichřice, neboť hned po 43 sekundách hry zaznamenali čtvrtou branku v utkání zásluhou Tomáše Nouzy, jenž se dokázal zbavit perfektně svého strážce a následně přesnou střelou zakončit. Neuběhla ani minuta hry a už to bylo 1:5. Tomáš Demel se nejlépe zorientovat před brankou, kde uzmul volný kotouč a následně ho bleskově poslal do horního růžku branky za zkoprněného brankáře Svobodu.

Boleslav pokračovala v pohodové hře a nadále si vypracovávala jednu šanci za druhou. Obrana Medvědů společně s brankářem Svobodou čelila tomuto tlaku do 51. minuty, kdy si do prostoru mezikruží sjel pro přihrávku Tomáš Nouza, jenž překonal přesnou střelou zápěstím brankáře Medvědů a připsal si tak na své konto již třetí gól v zápase, tedy hattrick. Další branka hostů přišla hned po 26 sekundách. Michala Broše si obrana Medvědů vůbec nevšímala před svou brankou, takže boleslavský útočník dostal dostatek času na to, aby několika dorážkami prorval puk do branky Medvědů.

Ve zbytku utkání to stále byli Boleslavští, kteří kontrolovali průběh zápasu, ale další branky se již nedočkali. Medvědi tak museli skousnout zatím největší porážku v letošní sezoně. Mladá Boleslav si naopak smlsla na svém soupeři a odvezla si z Berouna plný bodový zisk.

Ohlasy trenérů

Petr Novák, Medvědi Beroun 1933: První dvě třetiny jsme dokázali držet se silným soupeřem relativně krok. Po druhé přestávce jsme si řekli, jak budeme chtít hrát ve třetí části, ale vůbec jsme to neplnili. To mě na tom nejvíc mrzí. Navíc se mi příliš nelíbil výkon rozhodčích, kteří nás podle mě poškodili při první brance, která padla z ofsajdu.