BK MLADA BOLESLAV
16. 2. 2021 | Adéla Kvapilová

Vojtěch Polák po premiéře v TELH: Neskutečný pocit, vážím si šance

M l. B o l. – Úterý 9. února si bude Vojtěch Polák dlouhopamatovat. Teprve šestnáctiletý útočník si v zápase proti Litvínovuodškrtl premiéru v Tipsport extralize a zapsal se tak do statistik jakonejmladší hráč, který do letošního ročníku nejvyšší české hokejové soutěženastoupil.

Debut v seniorské soutěži si Vojtěch Polák připsal jako vůbec první hráč ročníku 2004. „Moc jsem si to užil. Je to pro mě neskutečný pocit, že jsem v šestnácti letech dostal takovou šanci. Vážím si toho,“ komentoval svou premiéru s nadšením.

„V šestnácti do toho skočil, jako když ho hodíte do vody. Jsme rádi, že jsme ho viděli. Když se mladí jeví dobře, tak se nebojíme je zařadit,“ sděluje Radim Rulík na účet nadějného útočníka a pokračuje: „Byl na jednom tréninku a šel do zápasu, všechno se to tak seběhlo. Na poslední chvílí vypadl David Cienciala, řešilo se to operativně, takže neměl čas s námi potrénovat a trošku se do týmu zabudovat.“

O tom, že by mohl nastoupit v úterní dohrávce 10. kola, dostal zprávy několik dní dopředu, avšak nic nebylo jisté. „Trenéři mi naznačili ve čtvrtek, že je možné, že naskočím do utkání. Pak jsem byl na jednom tréninku a v pondělí jsem se dozvěděl, že budu hrát,“ nastínil Polák.

V sestavě zaplnil místečko Oscara Flynna, který byl povolán do národního týmu, a tak měl po svém boku další mladé útočníky boleslavského kádru – Pavla Kousala a Ondřeje Najmana. Stihli se před zápasem sehrát? „S kluky to nějak vyplynulo. Bylo to super. Ještě jak jsou mladší, tak jsme si dobře rozuměli,“ těší šestnáctiletého forvarda.

Mládežnické soutěže dostaly stopku v polovině října minulého roku. Od té doby neměli dorostenci ani junioři možnost zápasové praxe. „Bylo znát, že jsem nehrál čtyři měsíce, ale teď už jeto lepší. Trénoval jsem každý den,“ popisuje debutant v boleslavském dresu.

Vojtěch Polák spadá kategoricky ještě do dorostenců. V letošní sezóně se tak stal v necelých sedmnácti letech nejmladším hráčem, který nastoupil do extraligového utkání. „To jsem nevěděl, vůbec jsem na to nekoukal. Nic speciálního to pro mě neznamená, ale jsem moc rád, že jsem dostal šanci,“ usmívá se.

V dorostenecké soutěži jezdíval často nájezdy, a tak padla otázka, zdali se o slovo přihlásil i v duelu s Litvínovem, který dospěl až do penaltového rozstřelu. „Trenéři se ptali, kdo si věří a kdo by chtěl jet, ale radši jsem se nepřihlásil,“ přiznává dorostenec a dodává: „Věřil bych si. Asi bych udělal kličku do bekhendu, jako to dělám pořád.“

Pokud by v letošní sezóně dostal další příležitost, změnil by svou hru následovně: „Vylepšil bych hru do obrany, být blíž ke hře a neodjíždět tolik od puku,“ uzavírá rozhovor nadějný mladík.

Další články

Aktuality

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.

04.05.2021

Konec ve čtvrtfinále

Gólman Oliver Šatný se dostal do branky v sedmé minutě, kdy po třetí brance Kanaďanů střídal kolegu Suchánka, kanonádě soupeře ovšem ani on nezabránil. Stejně jako Gabriel Szturc, který si připsal gól a asistenci, a David Moravec, který nastupoval v první obranné dvojici. Češi podlehli ve čtvrtfinále MS do 18 let Kanadě 3:10 a jejich cesta na mistrovství tak bohužel končí.