BK MLADA BOLESLAV
9. 1. 2019 | Jitka Čechová

Radim Vrbata: Důležitá je názorová shoda. Proto jsem do toho šel

M l. B o l. – Změna na pozicích ve sportovním úseku Bruslařského klubu možná nejednoho překvapila, po přečtení následujícího rozhovor s novým sportovním ředitelem Radimem Vrbatou ale dojdete k názoru, že smysl má. Jakým rozhodovacím procesem si Radim Vrbata prošel? Co ho nakonec přesvědčilo a na co se plánuje v nejbližší době zaměřit?

Radime, po svém návratu do Čech jste hlásal, že si chcete od hokeje odpočinout, a že jediný, kdo vás dostane na zimák, je váš syn. Tohle prohlášení ale nakonec vzalo celkem rychle za své…

Trvalo mi to nějaký třičtvrtě rok. Myslel jsem, že to období bude delší, minimálně jednu celou sezonu. Ale pak se rozpoutaly různé diskuse, s Honzou Plachým jsme si prakticky ve všem názorově sedli. A protože další sezonu je z hlediska kádru potřeba připravovat už někdy od ledna, domluvili jsme se, že do toho půjdu už teď.

Co přesně vás tedy přesvědčilo?

Jak říkám, promluvy s Honzou Plachým. Nejdřív tam opravdu byla touha dát si od hokeje oraz, ale díky nejstaršímu synovi jsem nakonec stejně na zimáku skoro denně. Začal jsem se rozhlížet kolem sebe, lidé si se mnou začali o zdejší situaci povídat… A když jsme se pak právě začali bavit i s Honzou, co a jak by šlo udělat, všechno se to zhouplo tímhle směrem.

Před několika lety jste byl spolumajitelem klubu. Na to řeč nepřišla?

Vůbec. Tohle vůbec nebylo téma. Tehdy jsem měl jen jedno dítě, teď mám tři, z toho dvě jsou ještě opravdu malé a je s nimi poměrně dost práce. I proto na to vlastně budeme dva – já a Martin Vejvoda. Zatím mi to bylo tak trochu ušito na míru, abych se mohl věnovat i rodině.

Přechod z ledu do kanceláře bývá mnohdy hodně složitý. Jak tímhle směrem hledíte vy?

Kancelář prý už mám, ale ještě jsem v ní nebyl. (smích) Není to to nejdůležitější. S Honzou Plachým jsme zatím domluvení na tom, že se pokusím stanovit nějakou sportovní filosofii klubu – od mládeže po A tým.

Sportovní ředitel – to je v klubu zatím pozice zcela nová. Už víte, co přesně bude obsahovat a jak si práci rozdělíte právě s Martinem Vejvodou?

Předpokládám, že v kanceláři bude právě hlavně on. (smích) Ne, zatím je ještě strašně brzy. Finální slovo padlo teprve v pondělí večer. Dneska je středa. Je před námi ještě spousta debat. Něco si musíme s Martinem vyjasnit sami, komunikovat budu samozřejmě s Honzou Tůmou a taky trenéry.

Na co se vrhnete jako první?

Jak už jsem naznačil, je leden, začíná se tvořit kádr na novou sezonu. Některým hráčům končí smlouvy, taky se už porozhlížíme jinde… Je to o jednání s agenty, hráči samotnými, samozřejmě trenéry. Nemůžeme zapomínat ani na finanční stránku celé věci.

Máte v plánu zasahovat i do mládeže? Martin Vejvoda byl až doposud sportovním manažerem právě mládeže. Plánujete to všechno „zabalit do jednoho balíčku“?

Přesně tak. Byla to jedna z mých podmínek. Že se nebudu zabývat jen A týmem. Mládež je strašně důležitá součást celého toho soukolí. Ekonomicky je mnohem levnější vychovat si vlastní hráče. Navíc to zvyšuje prestiž klubu a v neposlední řadě – každý klub chce hráče, který za něj vypustí duši. A to je mnohem pravděpodobnější u někoho, kdo tu vyrostl. Ohledně mládeže máme něco rozjednaného, nechci teď být konkrétnější, ale pevně doufám, že to dopadne, a že se v tomhle směru pohneme vpřed.

V současnosti jste jeden z trenérů 4. třídy, kde působí i váš syn. Předpokládám, že tahle funkce vám zůstane?

Jasně. U 4. třídy zůstávám.

Asi není žádným velkým tajemstvím, že jste byl už několikrát na ledě i s A týmem. Plánujete pokračovat i v tomhle?

Zrovna jsme se o tom bavili s trenéry. Rozhodně jim nechci do ničeho fušovat, ale Miloš (Miloslav Hořava, pozn. red.) mě několikrát požádal, jestli bych s nimi nešel kvůli nějakým konkrétním věcem. Tak jsem šel. A když bude potřeba jít znovu, tak samozřejmě půjdu. Abych to doplnil – i právě tohle trenérské trio mě přesvědčilo, abych do toho šel. Když se s nimi bavím o hokeji, jak ho vidí a jak ho vnímají, tak je to naprosto totožné s mými názory.

V kabině už jste byl oficiálně představen. Co jste hráčům řekl?

Víceméně to, co tady teď říkám vám. A že se pro ně teď rozhodně nic nemění. Cílem zůstává play-off, minimálně předkolo.

Poslední otázka – na soupisku se neplánujete nechat dopsat?

(smích) Ne, to určitě ne. Jedině pro nějaký zápas veteránů.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

18.03.2019

Výherce skútru

Výhercem skútru, o který jsme hráli prostřednictvím naší soutěže v bulletinech, se stává pan Michal Řezáč, který jako jediný zodpověděl správně všechny otázky. Vyhrává skútr v klubových barvách, který do soutěže věnoval partner klubu AutoMoto Dobrovice Pavel Ernest. Druhé místo obsadila Kateřina Plíšková (permanentní vstupenka na stání 2019/2020) a třetí místo Natálie Hašková (dres s vlasním jménem a číslem + podpisy hráčů). Výherci budou kontaktování na zadaných e-mailech v nejbližších dnech. Všem moc gratulujeme!

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

×
Dnes v 19:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec