BK MLADA BOLESLAV
24. 3. 2020 | Klub

Nové smlouvy pro Martina Ševce, Davida Šťastného a Mária Luntera

M l. B o l. – Dobrých zpráv není nikdo dost, tím spíš v tomto období, a tak BK Mladá Boleslav s potěšením oznamuje, že se domluvil na prodloužení spolupráce s obráncem a zároveň kapitánem Bruslařů Martinem Ševcem a útočníky Davidem Šťastným a Máriem Lunterem. Prvně jmenovaný na svou bohatou kariéru naváže jednoletou smlouvou, jeho mladší parťáci v útoku podepsali víceleté kontrakty.

K nově podepsaným smlouvám s trojicí Bruslařů se vyjádřil sportovní ředitel mladoboleslavského klubu Radim Vrbata. „Martin je pro nás základním stavebním kamenem a to nejen samotnou hrou, ale i působením v kabině,“ začal s komentářem na adresu osmatřicetiletého Ševce. „Proto jsme rádi, že se rozhodl ještě pokračovat v kariéře a bude naším lídrem i v následující sezoně.“

Doplňme, že Martin Ševc v letošní sezoně odehrál 51 zápasů, v nichž si připsal 5 gólů a 14 asistencí a byl vůbec nejlepším obráncem Bruslařů.

David Šťastný se dle slov Radima Vrbaty v letošní sezoně nejprve trochu hledal – naštěstí se ale našel. „David patřil ve druhé polovině soutěže k našim nejlepším hráčům, který dokázal v určitých fázích zápasu na ledě dominovat. Dostává se do ideálního sportovního věku, a proto věříme, že v příštím ročníku na své výkony naváže a převezme jednu z vůdčích rolí jak herně, tak bodově,“ říká sportovní ředitel Bruslařů.

Z pohledu kanadského bodování byl David Šťastný nakonec pátým nejlepším forvardem středočeského klubu. Ve 40 zápasech (část sezony laboroval se zlomeninou ruky) si připsal 14 branek, devětkrát asistoval.

Nejmladší z této trojice a jeden z hráčů, kteří do Mladé Boleslavi přišli až v průběhu sezony 2019/2020, je Slovák Mário Lunter. „Mário svými výkony potvrdil a splnil očekávání, se kterými ze Slovenska přišel. Svým stylem hry a zejména svým bruslením skvěle zapadá do naší koncepce,“ pochvaluje si Radim Vrbata. „Věříme, že po zkušenostech z letošní sezony v té příští své výkony ještě posune na další úroveň,“ dodává.

Pětadvacetiletý rodák z Banské Bystrice přišel do města automobilů v listopadu 2019. Ve 28 utkáních zaznamenal 5 gólů a 4 asistence.

Doplňme, že se nejedná o první "várku" nově podepsaných smluv. Už v lednu jsme vás informovali o prodloužení spolupráce s Gašperem Krošeljem, Martinem Pláňkem, Ondřejem Najmanem a Pavlem Kousalem.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.