BK MLADA BOLESLAV
24. 3. 2020 | Klub

Nové smlouvy pro Martina Ševce, Davida Šťastného a Mária Luntera

M l. B o l. – Dobrých zpráv není nikdo dost, tím spíš v tomto období, a tak BK Mladá Boleslav s potěšením oznamuje, že se domluvil na prodloužení spolupráce s obráncem a zároveň kapitánem Bruslařů Martinem Ševcem a útočníky Davidem Šťastným a Máriem Lunterem. Prvně jmenovaný na svou bohatou kariéru naváže jednoletou smlouvou, jeho mladší parťáci v útoku podepsali víceleté kontrakty.

K nově podepsaným smlouvám s trojicí Bruslařů se vyjádřil sportovní ředitel mladoboleslavského klubu Radim Vrbata. „Martin je pro nás základním stavebním kamenem a to nejen samotnou hrou, ale i působením v kabině,“ začal s komentářem na adresu osmatřicetiletého Ševce. „Proto jsme rádi, že se rozhodl ještě pokračovat v kariéře a bude naším lídrem i v následující sezoně.“

Doplňme, že Martin Ševc v letošní sezoně odehrál 51 zápasů, v nichž si připsal 5 gólů a 14 asistencí a byl vůbec nejlepším obráncem Bruslařů.

David Šťastný se dle slov Radima Vrbaty v letošní sezoně nejprve trochu hledal – naštěstí se ale našel. „David patřil ve druhé polovině soutěže k našim nejlepším hráčům, který dokázal v určitých fázích zápasu na ledě dominovat. Dostává se do ideálního sportovního věku, a proto věříme, že v příštím ročníku na své výkony naváže a převezme jednu z vůdčích rolí jak herně, tak bodově,“ říká sportovní ředitel Bruslařů.

Z pohledu kanadského bodování byl David Šťastný nakonec pátým nejlepším forvardem středočeského klubu. Ve 40 zápasech (část sezony laboroval se zlomeninou ruky) si připsal 14 branek, devětkrát asistoval.

Nejmladší z této trojice a jeden z hráčů, kteří do Mladé Boleslavi přišli až v průběhu sezony 2019/2020, je Slovák Mário Lunter. „Mário svými výkony potvrdil a splnil očekávání, se kterými ze Slovenska přišel. Svým stylem hry a zejména svým bruslením skvěle zapadá do naší koncepce,“ pochvaluje si Radim Vrbata. „Věříme, že po zkušenostech z letošní sezony v té příští své výkony ještě posune na další úroveň,“ dodává.

Pětadvacetiletý rodák z Banské Bystrice přišel do města automobilů v listopadu 2019. Ve 28 utkáních zaznamenal 5 gólů a 4 asistence.

Doplňme, že se nejedná o první "várku" nově podepsaných smluv. Už v lednu jsme vás informovali o prodloužení spolupráce s Gašperem Krošeljem, Martinem Pláňkem, Ondřejem Najmanem a Pavlem Kousalem.

Další články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.