BK MLADA BOLESLAV
15. 4. 2020 | Klub

Nové smlouvy pro Ciencialu a Růžičku, Skalický odchází do Finska

M l. B o l. – Byť podstatnou část extraligové sezony 2019/2020 promarodili, vedení Bruslařského klubu věří, že je v nich mnohem víc, než měli letos možnost předvést. Nové smlouvy proto Středočeši podepsali se čtyřiadvacetiletým útočníkem Davidem Ciencialou a o rok mladším gólmanem Janem Růžičkou. Oproti tomu úplně odlišnou sezonu prožil Pavol Skalický – jeho výkony mu vynesly zájem ze zahraničí, přičemž nabídku z finského klubu Lukko Rauma se rozhodl vyslyšet.

David Cienciala přišel do Mladé Boleslavi v květnu 2019 z Třince. Po loňském zisku mistrovského titulu si nesl nálepku jedné z nejzvučnějších posil, bohužel ale ze zdravotních důvodů víceméně nedostal šanci se vůbec pořádně předvést. V dresu Bruslařů stačil odehrát pouze 15 zápasů, přičemž si nestačil připsat ani jedinou branku.

Brankář Jan Růžička zvládl odchytat pouhé čtyři zápasy, jeho posledním byl střet 13. října s Vítkovicemi, jehož finiš v brance už víceméně protrpěl – obnovil si totiž zranění kolene.

„U Honzy i Davida jsme věřili v jejich průlomové sezony, bohužel oběma sezonu ovlivnilo zranění. Dál věříme v jejich velký potenciál, doufáme, že si smůlu už vybrali a v příští sezoně budou důležitou součástí našeho týmu,“ říká na adresu obou letošních smolařů sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata.

Druhý rok v Bruslařském klubu byl pro něj zatím životním, v 51 utkáních nasbíral 45 bodů (18+27). Ty mu vynesly celkovou sedmou příčku kanadského bodování Tipsport extraligy. Řeč je samozřejmě o Pavlu Skalickém, letošním tahounovi mladoboleslavského klubu.

„Pavol byl v letošní sezoně naším nejlepším hráčem, takže je logické, že o něj byl zájem ze zahraničí. Věděli jsme o tom, v poměrně velkém předstihu jsme se snažili domluvit na nové smlouvě. Udělali jsme maximum, abychom ho udrželi, ale bylo by proti našemu přesvědčení bránit hráči jít za zkušenostmi do zahraničí,“ říká Vrbata o Skalickém. „Přejeme mu hodně štěstí, a aby mu to jednou vyšlo třeba i v NHL. Jestli by se jednou chtěl vrátit, rádi ho u nás přivítáme,“ dodává Vrbata.Zobrazit příspěvek na Instagramu
🏒👏 | Pavol SKALICKÝ odchází do finského klubu Lukko Rauma. „Pavol byl v letošní sezoně naším nejlepším hráčem, takže je logické, že o něj byl zájem ze zahraničí. Věděli jsme o tom, v poměrně velkém předstihu jsme se snažili domluvit na nové smlouvě. Udělali jsme maximum, abychom ho udrželi, ale bylo by proti našemu přesvědčení bránit hráči jít za zkušenostmi do zahraničí,“ říká Vrbata o Skalickém. „Přejeme mu hodně štěstí, a aby mu to jednou vyšlo třeba i v NHL. Jestli by se jednou chtěl vrátit, rádi ho u nás přivítáme,“ dodal Vrbata. Děkujeme a přejeme hodně štěstí, @pavolskalicky 🍀 #bkboleslav #jedentymjedencil #goodluck🍀
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav),

Další články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav