BK MLADA BOLESLAV
17. 10. 2019 | Jitka Čechová

K týmu Bruslařů se připojí devatenáctiletý brankář Radek Haas

M l. B o l. – Vedení Bruslařského klubu bylo nuceno reagovat na zranění brankáře Jana Růžičky. Sportovní úsek se rozhodl nechodit daleko (ale zároveň vlastně ano) a jeho volba padla na Radka Haase mladšího, rodáka z Vrchlabí, který ovšem už v raném věku přestoupil do Mladé Boleslavi, kde hokejově „dorostl“. Do města automobilů se nyní vrací z Finska, kde odchytal dvě sezony.

Profil

Radek Haas mladší je synem Radka Haase, trenéra brankářů BK Mladá Boleslav. Rodák z Vrchlabí přestoupil už v raném věku do středočeského města, klíčové mládežnické kategorie už chytal v dresu Bruslařského klubu. V sedmnácti letech se rozhodl pro odchod do Finska, konkrétně do Porin Ässät, kde poměrně stabilně chytal v dorostenecké kategorii a poté ještě stabilněji v té juniorské. V loňské sezoně si dokonce ve třech utkáních vyzkoušel i finskou nejvyšší soutěž.

Statistiky

Radek Haas: Chytat českou extraligu v devatenácti? Taková šance nepřichází dvakrát

Radku, do Čech se vracíte z Finska. Jaké bylo to prostředí a země?

Je to o dost jiné prostředí. Než jsem si zvykl, měl jsem pocit, že jsou tam pořád všichni naštvaní. (smích) Ale je to vážně jen o zvyku. Dalším problémem pak je, že pokud nemluvíte finsky, nikdy tak úplně nezapadnete, prostě vás tak docela neberou jako jednoho z nich. Ale to je možná záležitost všech cizinců ve všech zemích. Každopádně to beru jako dobrou zkušenost.

Bylo to tehdy velké rozhodování, jestli jít anebo zůstat?

Byla to tak trochu i náhoda. Objevila se příležitost, kterou mi předestřel agent. Hodně jsem o tehdy uvažoval, jestli to jít zkusit anebo zůstat v Boleslavi. Nakonec jsem se rozhodl, že tam pojedu na zkoušku. Zalíbilo se mi tam, chtěli mě, takže z toho nakonec byly dva roky.

Trenérem brankářů Bruslařského klubu je váš otec. Je to o to snazší nebo složitější záležitost?

Na jednu stranu je to těžké. Ať děláte cokoliv, lidi na vás a na tu situaci prostě koukají úplně jinak než na ostatní brankáře. Na druhou stranu je to samozřejmě výhoda, protože na mě vždycky dohlížel a pomáhal. Přiznávám, že teď z toho mám trochu strach. Přece jenom něco jiného je A tým a něco jiného je třeba dorost. Nechci na to ale teď myslet. Přišla mi tahle skvělá nabídka a já se chci soustředit na tým a na sebe.

Jak rychle se zrodil váš návrat sem?

V pondělí se mi Boleslav ozvala, jestli se nechci vrátit. Přiznávám, že jsem neváhal ani minutu. Šance chytat českou extraligu v devatenácti – to se snad ani nedá odmítnout.

Jaká bude vaše role v týmu?

Chci pomoct. S ničím jiným sem nejdu. Co bude dál, ukáže až čas.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

13.11.2019

Tři bronzoví Bruslaři

Na turnaji v kanadském Medicine Hat reprezentovali Bruslařský klub hned tři hráči. Dorostenci Szturc, Půček a Moravec se podíleli na bronzové medaili, kterou U17 vybojovala v zápase proti výběru Kanada White. Zlato získal tým Ruska, jenž porazil USA poměrem 6:2.

12.11.2019

Obchod uzavřen

Obchod STŘÍDA SPORT SHOP Mladá Boleslav ve ŠKOENERGO Aréně je dnes v úterý 12. listopadu z důvodu nemoci uzavřen. Těm z vás, kdo by si rád zakoupil hokejovou výstroj, se tímto omlouváme a pro ty z vás, kdo by rád něco z našeho FANSHOPU - na stánek s našimi suvenýry se můžete těšit dnes od 15 hodin v OC Olympia v rámci autogramiády A týmu.

08.11.2019

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci ve čtvrtek 7. listopadu odehráli přípravný zápas proti Litvínovu, kterému na domácím ledě podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. "Jsme rádi, že jsme během reprezentační přestávky mohli sehrát přípravné utkání s Litvínovem. V něm dostali šanci i hráči 9. třídy. Příští týden už pokračuje opět soutěž, konkrétně utkáním v Jihlavě a doma s Pardubicemi," dodává asistent trenéra David Vrbata.

02.11.2019

Výjezd do Litvínova

Boleslavští fanoušci se chystají v pátek 22. listopadu podpořit boleslavské hokejisty do Litvínova. Boleslavské smečce se osvědčilo vyhlašovat výjezdy takto dopředu, a proto i na sever Čech se můžete hlásit s třítýdenní rezervou. Cena je 200 Kč dopravné + 150 Kč vstupenka. Odjezd z tradičního místa před městským fotbalovým stadionem a to ve 14:45. Hlásit se můžete prostřednictvím formuláře.

30.10.2019

Předprodej na Liberec

Fyzický předprodej na vedení klubu na sobotní utkání s Libercem bude probíhat ve čtvrtek 31. října od 9 do 17 hodin a v pátek 1. listopadu od 9 do 13 hodin.

29.10.2019

Online předprodej

Online předprodej na listopadová domácí utkání Bruslařů bude spuštěn ve středu 30. října ve 12 hodin.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav