BK MLADA BOLESLAV
17. 10. 2019 | Jitka Čechová

K týmu Bruslařů se připojí devatenáctiletý brankář Radek Haas

M l. B o l. – Vedení Bruslařského klubu bylo nuceno reagovat na zranění brankáře Jana Růžičky. Sportovní úsek se rozhodl nechodit daleko (ale zároveň vlastně ano) a jeho volba padla na Radka Haase mladšího, rodáka z Vrchlabí, který ovšem už v raném věku přestoupil do Mladé Boleslavi, kde hokejově „dorostl“. Do města automobilů se nyní vrací z Finska, kde odchytal dvě sezony.

Profil

Radek Haas mladší je synem Radka Haase, trenéra brankářů BK Mladá Boleslav. Rodák z Vrchlabí přestoupil už v raném věku do středočeského města, klíčové mládežnické kategorie už chytal v dresu Bruslařského klubu. V sedmnácti letech se rozhodl pro odchod do Finska, konkrétně do Porin Ässät, kde poměrně stabilně chytal v dorostenecké kategorii a poté ještě stabilněji v té juniorské. V loňské sezoně si dokonce ve třech utkáních vyzkoušel i finskou nejvyšší soutěž.

Statistiky

Radek Haas: Chytat českou extraligu v devatenácti? Taková šance nepřichází dvakrát

Radku, do Čech se vracíte z Finska. Jaké bylo to prostředí a země?

Je to o dost jiné prostředí. Než jsem si zvykl, měl jsem pocit, že jsou tam pořád všichni naštvaní. (smích) Ale je to vážně jen o zvyku. Dalším problémem pak je, že pokud nemluvíte finsky, nikdy tak úplně nezapadnete, prostě vás tak docela neberou jako jednoho z nich. Ale to je možná záležitost všech cizinců ve všech zemích. Každopádně to beru jako dobrou zkušenost.

Bylo to tehdy velké rozhodování, jestli jít anebo zůstat?

Byla to tak trochu i náhoda. Objevila se příležitost, kterou mi předestřel agent. Hodně jsem o tehdy uvažoval, jestli to jít zkusit anebo zůstat v Boleslavi. Nakonec jsem se rozhodl, že tam pojedu na zkoušku. Zalíbilo se mi tam, chtěli mě, takže z toho nakonec byly dva roky.

Trenérem brankářů Bruslařského klubu je váš otec. Je to o to snazší nebo složitější záležitost?

Na jednu stranu je to těžké. Ať děláte cokoliv, lidi na vás a na tu situaci prostě koukají úplně jinak než na ostatní brankáře. Na druhou stranu je to samozřejmě výhoda, protože na mě vždycky dohlížel a pomáhal. Přiznávám, že teď z toho mám trochu strach. Přece jenom něco jiného je A tým a něco jiného je třeba dorost. Nechci na to ale teď myslet. Přišla mi tahle skvělá nabídka a já se chci soustředit na tým a na sebe.

Jak rychle se zrodil váš návrat sem?

V pondělí se mi Boleslav ozvala, jestli se nechci vrátit. Přiznávám, že jsem neváhal ani minutu. Šance chytat českou extraligu v devatenácti – to se snad ani nedá odmítnout.

Jaká bude vaše role v týmu?

Chci pomoct. S ničím jiným sem nejdu. Co bude dál, ukáže až čas.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.02.2020

B tým proti Žabonosům

Mladoboleslavský B tým odehraje v sobotu 22. února od 17:00 poslední utkání základní části Krajské ligy mužů Středočeského kraje. Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera na domácím ledě přivítají tým posledních Žabonos. Bruslaři již nemohou v tabulce skončit první, utkání ale rozhodne o tom, zda Boleslavští budou druzí, nebo až třetí.

18.02.2020

Dorost v Jičíně

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pátek 21. února od 17:30 extraligové utkání proti Vítkovicím v Jičíně. V sousedním okresním městě budou chtít Bruslaři propagovat mladoboleslavský hokej. Dorazí také vybraní hráči A týmu a uskuteční se jejich autogramiáda. Všichni fanoušci jsou zváni.

12.02.2020

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pondělí 24. února od 17:30 na domácím ledě přípravný zápas proti americkému klubu Boston Advantage. Vstup na utkání je tradičně zdarma, příchod je možný bočním vchodem od malé haly.

05.02.2020

Sjednocení časů

Český svaz ledního hokeje v zájmu zajištění regulérnosti závěru základní části Tipsport extraligy opět stanovil jednotný začátek všech utkání 51. a 52. kola. Bruslaři tak v úterý 3. března odehrají zápas na Kladně od 17:30 a poslední utkání základní části potom v pátek 6. března doma se Zlínem od 18:00.

29.01.2020

Zohorna nominován

Českou reprezentaci čeká příští týden třetí akce sezony, trenérský štáb dnes oznámil nominaci na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Pozvánku dostal boleslavský útočník Radim Zohorna. Dalších pět Bruslařů je potom na pozicích náhradníků - obránci Marek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci David Šťastný, Ondřej Najman a Adam Zbořil.

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

×
Dnes v 16:45 | Jun.
HC České Budějovice
BK Mladá Boleslav