BK MLADA BOLESLAV
1. 2. 2020 | Zdena Bobková

Gabriel Szturc: Je to obrovská zkušenost a plním si sen

B rn o – Páteční duel s brněnskou Kometou byl dlouho nerozhodný, až do 51.minuty se hrálo 0:0. Na Pláňkovu přesilovkovou trefu ale třináct vteřin předkoncem zareagoval Mueller, který taky rozhodl v nájezdech. My jsme po zápasevyzpovídali nejmladšího člena A-týmu, teprve šestnáctiletého rodáka z ČeskéhoTěšína, Gabriela Szturce (na snímku). Jak viděl zápas s Kometou on,a jak si plní svůj sen díky své extraligové premiéře v seniorském hokeji,se dočtete v následujícím článku.

Gabrieli, zápas byl dlouho vyrovnaný, první branka padla až v 52. minutě, ale Kometa dokázala těsně v závěru srovnat, a pak rozhodla v nájezdech. Jak jste zápas viděl vy?

Měli jsme v závěru smůlu, hráli jsme oslabení a soupeř měl výhodu a hrál v šesti. Spadlo jim to tam, bohužel. Teď je každý bod zlatý, takže je dobré, že máme aspoň ten. Ale byli jsme mnohem blíž výhře než Kometa, hlavně v prodloužení.

Boleslav těch vyložených šancí v zápase příliš neměla. V jednom okamžiku jste se s pukem před bránou ocitnul i vy. Byla tam myšlenka na gól?

(úsměv) Když jsem na ledě, tak na to takhle úplně nemyslím. Jsem spíš vtažen do té hry.

Věděl jste o té sérii, kdy Kometa nedokázala Boleslav porazit už osm duelů v řadě?

Ano, věděl jsem o tom. Škoda, že se to dnes zlomilo a my tu sérii nedokázali natáhnout.

Bruslaře v posledních dnech trápí velká marodka a vy už čtvrtý zápas nastupujete s A-týmem. Jak jste se o tom dozvěděl a co vám trenéři řekli?

Dozvěděl jsem se to tuším minulou středu, že chybí hráči, že naskočím do tréninku a pak jsem cestoval do Zlína. Jsem moc rád za tuhle šanci. Trenéři mi říkali, že z toho nemám být nijak svázaný.

Jaké byly ty první pocity, když jste nastoupil za A-tým?

Byl to super pocit a ohromně jsem si to užíval.

Jak vás přijali hráči v kabině a kdo vám nejvíce pomáhá?

Přijali mě úplně suprově. Všichni mi chtějí nějak pomáhat a já jsem za to ohromně vděčný.

Jak velká zkušenost je i to, že se točíte v různých formacích?

Je to ohromná zkušenost. Už jenom to, že můžu hrát Tipsport extraligu. To byl vždycky můj sen a je super, že se mi teď plní.

Dokázal byste říct, který z těch soupeřů, proti kterým jste teď hrál, byl pro vás nejtěžší?

To je těžké. Každý soupeř je jiný. Kometa proti nám hrála výborný zápas, takže asi ta.

Dokázal byste říct, v čem se nejvíce liší juniorský a seniorský hokej?

Seniorský hokej je mnohem rychlejší a více techničtější.

Vy pocházíte z Českého Těšína. Kde jste začínal s hokejem a kdo vás přivedl do Boleslavi?

Až do čtvrté třídy jsem hrál v Českém Těšíně, a pak jsem se přesunul do Havířova. Bylo to i kvůli tomu, že v Havířově skončila nejvyšší juniorská soutěž, teď se tam hraje extraliga. Rozhodoval jsem se i přes pana Křivohlávka, který měl zval, takže jsem se rozhodl pro Boleslav.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!