BK MLADA BOLESLAV
1. 2. 2020 | Zdena Bobková

Gabriel Szturc: Je to obrovská zkušenost a plním si sen

B rn o – Páteční duel s brněnskou Kometou byl dlouho nerozhodný, až do 51.minuty se hrálo 0:0. Na Pláňkovu přesilovkovou trefu ale třináct vteřin předkoncem zareagoval Mueller, který taky rozhodl v nájezdech. My jsme po zápasevyzpovídali nejmladšího člena A-týmu, teprve šestnáctiletého rodáka z ČeskéhoTěšína, Gabriela Szturce (na snímku). Jak viděl zápas s Kometou on,a jak si plní svůj sen díky své extraligové premiéře v seniorském hokeji,se dočtete v následujícím článku.

Gabrieli, zápas byl dlouho vyrovnaný, první branka padla až v 52. minutě, ale Kometa dokázala těsně v závěru srovnat, a pak rozhodla v nájezdech. Jak jste zápas viděl vy?

Měli jsme v závěru smůlu, hráli jsme oslabení a soupeř měl výhodu a hrál v šesti. Spadlo jim to tam, bohužel. Teď je každý bod zlatý, takže je dobré, že máme aspoň ten. Ale byli jsme mnohem blíž výhře než Kometa, hlavně v prodloužení.

Boleslav těch vyložených šancí v zápase příliš neměla. V jednom okamžiku jste se s pukem před bránou ocitnul i vy. Byla tam myšlenka na gól?

(úsměv) Když jsem na ledě, tak na to takhle úplně nemyslím. Jsem spíš vtažen do té hry.

Věděl jste o té sérii, kdy Kometa nedokázala Boleslav porazit už osm duelů v řadě?

Ano, věděl jsem o tom. Škoda, že se to dnes zlomilo a my tu sérii nedokázali natáhnout.

Bruslaře v posledních dnech trápí velká marodka a vy už čtvrtý zápas nastupujete s A-týmem. Jak jste se o tom dozvěděl a co vám trenéři řekli?

Dozvěděl jsem se to tuším minulou středu, že chybí hráči, že naskočím do tréninku a pak jsem cestoval do Zlína. Jsem moc rád za tuhle šanci. Trenéři mi říkali, že z toho nemám být nijak svázaný.

Jaké byly ty první pocity, když jste nastoupil za A-tým?

Byl to super pocit a ohromně jsem si to užíval.

Jak vás přijali hráči v kabině a kdo vám nejvíce pomáhá?

Přijali mě úplně suprově. Všichni mi chtějí nějak pomáhat a já jsem za to ohromně vděčný.

Jak velká zkušenost je i to, že se točíte v různých formacích?

Je to ohromná zkušenost. Už jenom to, že můžu hrát Tipsport extraligu. To byl vždycky můj sen a je super, že se mi teď plní.

Dokázal byste říct, který z těch soupeřů, proti kterým jste teď hrál, byl pro vás nejtěžší?

To je těžké. Každý soupeř je jiný. Kometa proti nám hrála výborný zápas, takže asi ta.

Dokázal byste říct, v čem se nejvíce liší juniorský a seniorský hokej?

Seniorský hokej je mnohem rychlejší a více techničtější.

Vy pocházíte z Českého Těšína. Kde jste začínal s hokejem a kdo vás přivedl do Boleslavi?

Až do čtvrté třídy jsem hrál v Českém Těšíně, a pak jsem se přesunul do Havířova. Bylo to i kvůli tomu, že v Havířově skončila nejvyšší juniorská soutěž, teď se tam hraje extraliga. Rozhodoval jsem se i přes pana Křivohlávka, který měl zval, takže jsem se rozhodl pro Boleslav.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav