BK MLADA BOLESLAV
21. 10. 2021 | Klub

Bruslaři angažovali finského obránce Alexe Lintuniemiho

M l. B o l. – Zahraniční a obranné řady BK Mladá Boleslav rozšíří šestadvacetiletý rodák z Helsinek Alex Lintuniemi. Pokud se sportovnímu vedení klubu podaří dotáhnout všechny potřebné náležitosti, mohl by nastoupit už do čtvrtečního zápasu s Olomoucí.

Lintuniemiho v roce 2014 draftoval ve druhém kole tým Los Angeles Kings. Od svých osmnácti let tak působil v zámoří, nejdříve v kanadské nižší soutěži OHL a posléze v americké AHL. Po šesti letech za velkou louží následoval návrat domů, nejprve hrál v Lahti za Pelikány, posléze v JYP Jyväskylä. Ve Finsku se ale moc neohřál a loni vyrazil do kazašského Barysu. V KHL odehrál 29 zápasů včetně šesti v play off. Od května je bez angažmá.

„Alex je velmi urostlý typ obránce, má zkušenosti z velmi dobrých soutěží napříč světem a navíc věříme, že skvěle zapadne do našeho systému,“ říká sportovní manažer A týmu BK Mladá Boleslav Václav Nedorost. „Slibujeme si od něj rozšíření a posléze i zkvalitnění našich obranných řad.“

Bruslaři tak mimoděk reagují i na to, že Davida Moravce s velkou pravděpodobností čeká mistrovství světa do 20 let v Kanadě a více než měsíc tak nebude mladoboleslavskému týmu k dispozici.

„Jsme si vědomi, že Alex je několik měsíců bez zápasového vytížení, takže počítáme s tím, že mu bude chvíli trvat, než se do toho takříkajíc dostane,“ dodává Nedorost. „Věříme ale, že obzvlášť od druhé půlky soutěže pro nás bude velkým přínosem.“

Statistiky Alexe Lintuniemiho

Další články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!