BK MLADA BOLESLAV
21. 10. 2021 | Klub

Bruslaři angažovali finského obránce Alexe Lintuniemiho

M l. B o l. – Zahraniční a obranné řady BK Mladá Boleslav rozšíří šestadvacetiletý rodák z Helsinek Alex Lintuniemi. Pokud se sportovnímu vedení klubu podaří dotáhnout všechny potřebné náležitosti, mohl by nastoupit už do čtvrtečního zápasu s Olomoucí.

Lintuniemiho v roce 2014 draftoval ve druhém kole tým Los Angeles Kings. Od svých osmnácti let tak působil v zámoří, nejdříve v kanadské nižší soutěži OHL a posléze v americké AHL. Po šesti letech za velkou louží následoval návrat domů, nejprve hrál v Lahti za Pelikány, posléze v JYP Jyväskylä. Ve Finsku se ale moc neohřál a loni vyrazil do kazašského Barysu. V KHL odehrál 29 zápasů včetně šesti v play off. Od května je bez angažmá.

„Alex je velmi urostlý typ obránce, má zkušenosti z velmi dobrých soutěží napříč světem a navíc věříme, že skvěle zapadne do našeho systému,“ říká sportovní manažer A týmu BK Mladá Boleslav Václav Nedorost. „Slibujeme si od něj rozšíření a posléze i zkvalitnění našich obranných řad.“

Bruslaři tak mimoděk reagují i na to, že Davida Moravce s velkou pravděpodobností čeká mistrovství světa do 20 let v Kanadě a více než měsíc tak nebude mladoboleslavskému týmu k dispozici.

„Jsme si vědomi, že Alex je několik měsíců bez zápasového vytížení, takže počítáme s tím, že mu bude chvíli trvat, než se do toho takříkajíc dostane,“ dodává Nedorost. „Věříme ale, že obzvlášť od druhé půlky soutěže pro nás bude velkým přínosem.“

Statistiky Alexe Lintuniemiho

Další články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.