BK MLADA BOLESLAV
6. 1. 2021 | Adéla Kvapilová

Obrat v Pardubicích? Ukázali jsme silný charakter, těší Oscara Flynna

P a r d u b i c e – Z úterní přestřelky v Pardubicích nakonec lépe vyšli Bruslaři a za výhru v penaltové loterii si odvezli dva body. Klíčovým momentem byla vyrovnávací branka Oscara Flynna necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby. Boleslavský forvard se vyznamenal i v následujících nájezdech, kde ukořistil „nájezdový hattrick“, a v desáté sérii rozhodl přesným zakončením o bodovém přídělu.

Oscare, jak těžký byl pro vás duel s Pardubicemi?

Věděli jsme, že Pardubice jsou výborné mužstvo a hrají v dobré formě. Přijeli jsme s tím, že chceme dobře začít a to se nám bohužel nepovedlo. První třetina byla hrozná, ale myslím si, že od půlky zápasu to bylo lepší. Nakonec se štěstí přiklonilo k nám a odvezli jsme si dva body.

Dalo by se říct, že obrat potvrdil sílu týmu?

Ano, přesně tak. Řekl bych, že jsme se všichni semkli. Co jsme chtěli, tak se nám ke konci podařilo. Myslím si, že jsme ukázali, jak máme silný charakter.

Byl jeden z impulsů ke změně hry gól Pavla Kousala ve vlastním oslabení?

Určitě. Když se nedaří, a pak tam spadne, teď nechci urazit, nešťastný gól, tak je to signál, že to může jít. Pak už jsme dotahovali, což nám naštěstí vyšlo.

Hrála podle vás roli absence několika hráčů?

Vždycky je znát, když tým šlape a někdo z toho vypadne. Ale myslím si, že kluci, kteří jsou teď místo nich, hrají taky výborně a pomohli týmu k vítězství.

K vaší vyrovnávací trefě: Bylo to naplánované nebo to vyplynulo ze situace?

Dostal jsem puk a věděl jsem, že to nahodím za mantinel. Na poslední chvíli jsem si řekl, že mi tam nikdo nejede, protože všichni byli ve stojce, tak jsem to změnil a chtěl jsem trefit bránu. Takhle už tam Kanty (Pavel Kantor, pozn. redakce) sjel na „vyčůranou“, což se mu vymstilo. Myslím si, že to bylo dost šťastné, ale i to se počítá. (úsměv)

Nájezdy jsou vaše oblíbená disciplína. Jak se na ně připravujete? Přemýšlíte o provedení?

Snažím se před tím uklidnit a představit si, co udělám, abych na poslední chvíli neudělal něco zbrkle. Je to loterie, někdy to vyjde, někdy ne, ale já jsem moc rád, že to takhle hezky vyšlo.

O vítězství rozhodla až desátá série, vám se povedl „nájezdový hattrick“. Věděl jste, co na Pavla Kantora platí? (Pavel Kantor odehrál v sezóně 2018/2019 14 zápasů za BK Mladá Boleslav, pozn. redakce)

Nevěděl jsem, kam speciálně střílet nebo něco podobného. Chtěl jsem udělat to, co trénuji. Myslím si, že kdyby mě tam pan trenér neposlal, tak bych tohle nemohl předvést. Jsem rád za důvěru, ta vždycky potěší. (úsměv) To, že to tam padlo, bylo se štěstím, ale to k tomu patří.

Takže jste se o nájezd nehlásil?

Vždycky se mě trenéři zeptali. Já jsem jen kývnul, že jsem připraven a vím, co udělám.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.