BK MLADA BOLESLAV
2. 2. 2020 | Michal Konvalina

Myslím, že jsme prostě byli lepší, říká po derby Adam Zbořil

M l. B o l. – Poslední derby základní části Bruslaři zvládli a rivala zpod Ještědu přehráli 4:1. Základním stavebním kamenem nedělního úspěchu byla pevná obrana a vydařená první třetina, kdy domácí odskočili do dvougólového vedení. První gól dával Adam Zbořil, který pro klubový web zhodnotil utkání, mluvil o své roli v týmu i o Lukáši Kašparovi, kterého Boleslav získala před koncem přestupového termínu.

„Chtěl jsem to poslat před bránu, kdyby tam třeba někdo byl. Odrazilo se to šťastně od brusle a spadlo to tam,“ popisoval domácí borec s číslem 18 svou trefu, po níž Bruslaři hned po dvaceti sekundách šli do vedení. „Myslím, že každý tým nakopne, když dá hned z prvního střídání gól,“ pochvaloval si Zbořil.

Byla to už jeho jedenáctá trefa v sezoně. Po svém letním příchodu ze Slovenska prožívá velmi vydařenou sezonu a z centra elitní formace řídí ofenzivu Bruslařů. „Byla to shoda náhod... V týmu byla nějaká zranění, tak mě trenéři poslali do takové pozice, v jaké teď jsem, a já se jim to snažím vracet,“ řekl Zbořil možná až příliš skromně ke svému progresu, který mu vynesl až místo v prvním útoku.

Základní část se pomalu chýlí ke konci. Teď přijde reprezentační pauza, po ní potom Bruslaři odehrají posledních devět kol. Podle Zbořila ale budou chtít hrát stále stejně. „Myslím, že do každého zápasu chodíme stejně. Chceme vyhrát, chceme dostat co nejméně gólů, nechceme být vylučovaní. Poslední čtvrtina bude na to, abychom se co nejlíp sehráli na play off,“ vyhlásil směrem k závěru dlouhodobé části extraligy.


Kompletní rozhovor si přehrajte níže:


Související články

Aktuality

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.

10.03.2020

Výdej FANSHOPU

Výdej FANSHOPU na vedení klubu je dnes 10. března z technických důvodů pouze do 13:30. Děkujeme za pochopení.

10.03.2020

Vstupenky na ČF

Plánovaný start prodeje vstupenek na čtvrtfinále, který měl začít dnes v 9 hodin ráno, je prozatím pozastaven. Čeká se na výsledek jednání Bezpečnostní rady státu, která jedná o dalších opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru. Jakmile budeme mít všechny dostupné informace, budeme vás informovat. Děkujeme za pochopení.

09.03.2020

Výherce soutěže

Soutěž s OC Olympií o dvě VIP vstupenky na sezení na zápas Bruslařů v play-off vyhrál pan Petr Čálek z Nymburka. Výherce bude kontaktován prostřednictvím kontaktů, které uvedl. Všem soutěžícím děkujeme za účast.

01.03.2020

B tým proti Kralupům

Mladoboleslavský B tým zná již svého soupeře pro čtvrtfinále play-off. Z předkola postoupily Kralupy nad Vltavou. Série hraná na dva vítězné duely začne ve středu 4. března od 18 hodin na mladoboleslavském ledě, v sobotu se bude hrát od 18:15 v Kralupech. Případný rozhodující třetí zápas se uskuteční v neděli 8. března od 17:00 na ledě boleslavské ŠKOENERGO Arény. Diváci jsou srdečně zváni, vstupné se neplatí.