BK MLADA BOLESLAV
9. 8. 2019 | Adéla Kvapilová, Zdena Bobková

Adam Zbořil po přípravném utkání s Litvínovem: Hodně věcí si ještě musí sednout


L i t v í n o v - Třiadvacetiletý nováček Bruslařů Adam Zbořil (na snímku), odehrál první zápas za Mladou Boleslav. Mladý útočník se v tomto duelu zasloužil o vyrovnávací branku na 2:2, když ve 36. minutě uspěl v trestném střílení proti Janusovi. Jak brněnský rodák hodnotí přípravné utkání a zda-li je spokojený s letní přípravou se dozvíte v rozhovoru níže.

Adame, jak hodnotíte první přípravný zápas s Litvínovem?

Tak bylo to první přípravné utkání, hodně věcí si ještě musí sednout. Bylo vidět, že nejsme ještě tak sehraní, některé věci nám nešly. Musíme si na sebe zvyknout, co se pětek týče. Každý si musí zjistit, kde ten druhý jezdí, abychom si na sebe zvykli, aby hokej potom vypadal lépe.

Jak se vyvíjela sestava pro zápas? Bylo zde i hodně mladíků, některé stálé opory Boleslavi chyběly, jak to dávali trenéři dohromady?

Přišli a před tréninkem oznámili, jaká bude sestava. Každý si na to tak nastavil hlavu. Já si myslím, že jsme tady všichni odvedli, co jsme měli. Jak říkám, byl to první zápas, musí si to ještě všechno sednout.

V zápasu jste hráli několik přesilovek, ale moc jistě jste nepůsobili. Tu třetí jste proměnili a vyrovnali na 3:3. Jsou přesilovky to, co ještě musíte hodně pilovat?

Moc času jsme tomu nevěnovali, až tento týden jsme je párkrát sehráli na tréninku. Ještě bude v sezóně a před základní částí dost času, abychom to natrénovali.

Prvně jste jel na Januse sám, ale byl jste zahákován. Co se týče nájezdu, věděl jste už dopředu, co uděláte? Co na něj bude platit?

Vůbec jsem nevěděl, co udělám. Chtěl jsem naznačit rameny, že půjdu do střely a stáhnout to do backhandu, ale v tom mi to uteklo. Tak jsem mu to píchnul mezi nohy, když byl v pohybu. Byl to gól se štěstím. Předchozí situaci, kdy mi Kousy krásně vytáhl přihrávku mezi obránci a mohl jsem jít sám do úniku, tak patří velké díky.

Jste nová akvizice Boleslavi. Jak jste spokojený s letní přípravou?

Už jsme se o tom bavili i s trenérem. Je hodně věcí, na kterých musíme ještě pracovat a na práci okolo toho všeho. Řekl bych, že se nám to dařilo po celou letní přípravu, která probíhala v pohodě. Myslím si, že máme natrénováno dost, ale ještě ne tolik, abychom mohli začít sezónu.

Vrátím se zpátky k zápasu, v první třetině to bylo takové oťukávání, ale ve třetí třetině už byla Verva docela dost na koni. Jak těžké je bylo uhlídat, protože měli spoustu šancí...

Náš gólman Růža toho pochytal opravdu hodně. Oni předvedli, že jsou sehraní. Hlavně lajna Hübl - Lukeš - Petružálek, tam bylo vidět, že to docela vodí, a že si na ledě rozumí. Vědí kde, kdo jezdí a předvádějí ty zkušenosti. Oni hráli už třetí přípravný zápas, my teprve první a myslím si, že si na to takhle sedneme taky.

Bylo znát, že Litvínov už má přípravu rozjetou a vy jste hráli teprve první utkání?

Možná prvních deset minut v zápase, první třetina byla taková, že jsme se rozkoukávali. Pak se to vyrovnalo a bylo to docela vyrovnané.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.