BK MLADÁ BOLESLAV

Richard Král o plánu přípravy i nováčcích: Přišli výborní hráči

5. 5. 2024
Autor: Redakce
M l. B o l. – Bruslaři zahajují letní přípravu na nadcházející sezonu. Hned ve středu 1. května hráči absolvovali kondiční testy. Trenér Mladé Boleslavi Richard Král popsal plán na nadcházející týdny a promluvil i o nováčcích v kádru.

Pane trenére, co všechno vás během přípravy čeká?

Myslím si, že je to taková klasika, co je všude. První týden je rozjížděcí, děláme testy VO2 Max, odrazovky. Pak pojedeme třítýdenní přípravu, následně máme týden ve stylu herního soustředění s trochou odpočinku, ale budou na něm všichni hráči, co mají individuál, abychom se poznali. Následují tři týdny přípravy a v posledním týdnu proběhne opět testování. Vychází nám měsíc volna a 29. července jdeme na led. Už předtím ale budou mít kluci možnost vyzkoušet si brusle a výstroj, abychom mohli všichni hned na plný trénink.

Kádr prošel obrovskou proměnou. Jak jste se na ni podílel?

Bavili jsme se o tom, kde nás, jak se říká, tlačila bota a které posty je potřeba posílit. Zaměřili jsme se na hráče, kteří smlouvu nemají, nebo byli volní. Měli jsme složitý konec sezony, ale myslím, že i navzdory tomu se nám ve věci příchodů zadařilo. Hledali jsme typy hráčů, kteří by se nám hodili do systému. Doufám, že se nám to podařilo.

Jaká jsou očekávání od nově příchozích hráčů?

Přišli výborní hráči. Laky (Dominik Lakatoš, pozn. redakce) má starty v reprezentaci, měl výborné sezony. Dominik Furch je neskutečný gólman, Steve Moses je šikovný pravák, jakého jsme vloni neměli, měl výbornou sezonu v Kometě. Posílili jsme i v obraně. Uvidíme, co od každého nováčka můžeme čekat, necháme se překvapit. Věřím, že to bude fungovat.

Jak teď tým funguje z hlediska složení?

Někteří hráči mají individuální plán, jiné jsou zranění, nebo skončili sezonu později. Honza Buchtele šel s ramenem na zákrok, Pírko skončil před pár dny, bude mít volno. Jsme tady zhruba ve 20 hráčích, ale na ledě už budeme všichni.