BK MLADÁ BOLESLAV

Táhli jsme za jeden provaz a hráli na 110 %, tahle medaile je celého týmu, říká trenér Martin Škaloud

17. 4. 2024
Autor: Redakce
M l. B o l. – Už podruhé za sebou končí sezonu mladoboleslavský trenér mládežníků Martin Škaloud se zlatou medailí na krku. Zatímco loni dovedl k prvenství ve své kategorii tým 9. třídy, letos bere mistrovský titul v extralize dorostu. Jaká cesta k němu vedla a jak vysoko tento úspěch kouč Bruslařů staví?

Trenére, jaké jsou bezprostřední pocity po zisku mistrovského titulu?

Jsou výborný. Táhli jsme za jeden provaz, hráli jsme na 110 % a dali jsme o gól víc než soupeř. (smích)

Jak hodnotíte poslední zápas ve finálové sérii, ve kterém jste rozhodli?

Začátek byl stejný jako minulé utkání v Pardubicích. Opatrná první třetina, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Čekalo se na první gól, který v té první třetině nepřišel. Ve druhé třetina byla pasáž, kde soupeř tahal za delší konec provazu, ale podržel nás Mára Sklenička. My jsme tam tedy taky měli nějaké šance, které jsme bohužel nezužitkovali. Až taková utišená střela Rosti Šilhavého v poslední minutě druhé třetiny nás poslala do vedení. Projev třetí třetiny odpovídal výsledku. My jsme se snažili hrát zodpovědně, směrem do obrany, nepouštět soupeře do laciných šancí. Soupeř do nás tlačil, takže pochopitelně přicházely i nějaké naše brejkové situace. Mrzí mě, že jsme nějakou nedokázali využít, byli bychom asi všichni o něco klidnější, ale teď už je to asi jedno.

Mrzí i ten minulý zápas v Pardubicích, kdy jste nevyužili první mečbol?

My jsme si zvykli ty série dramatizovat. Nevyužili jsme první mečbol na Slavii, nevyužili jsme dva mečboly s Karlovými Vary. Takže jsme to brali tak, jak to přišlo.

Jak hodnotíte tu sérii jako celek? Bylo to důstojné finále?

Finále důstojné bylo, nicméně já bych ještě o kousek výš řadil semifinálovou sérii s Karlovými Vary, protože pro mě mají Vary neuvěřitelnou sílu. Takže toho si možná cením ještě o malinko víc. Ale série s Pardubicemi byla taky hodně dobrá, soupeř měl „staré“ mužstvo, fyzicky velmi vyspělé a pro nás bylo hrozně těžké se prosadit.

Chtěla jsem se zeptat, co na celé té cestě play off bylo to nejtěžší, ale asi jste mi už odpověděl. Byly to Karlovy Vary?

Stoprocentně. Ale pozor, obrovskou kvalitu měla i Slavie v první sérii.

Je to pro vás osobně momentálně ten největší trenérský úspěch?

(zamyslí se) Těžko říct. Asi to beru na stejné úrovni jako loňské první místo s devátou třídou.

Určitě se nabízí otázka, jestli chcete nějakého hráče konkrétně jmenovat a pochválit? Nebo budete chválit tým jako celek?

Určitě jsou hráči, které bych třeba i jmenoval, ale tahle medaile, tohle prvenství, patří celému týmu. Včetně mých trenérských kolegů, kterým tímto děkuji za skvělou sezonu a perfektní spolupráci.