BK MLADÁ BOLESLAV

Páťáci se o víkendu zúčastnili Indian Cupu

3. 4. 2024
Autor: Tomáš Taybner
M l. B o l. – V uplynulém víkendu se v Plzni hrál druhý ročník turnaje mladých hokejistů ročníku 2013 Indian Cupu. Dvoudenního turnaje se zúčastnilo 5 celků, kromě domácí plzeňské Škodovky a Bruslařů se o prvenství ucházeli mladíci z Jihlavy, Kladna či Letňan. Pro všechny týmy šlo o vůbec poslední zápasy v rámci sezony 2023/2024, vítězství pro sebe nakonec těsně urvali páťáci týmu HC Dukla Jihlava.

Průběh turnaje

Hrálo se systémem každý s každým, v kratším formátu 3x15 minut.

Kladno 2:5 Mladá Boleslav

Mladá Boleslav 2:12 Jihlava

Letňany 10:2 Mladá Boleslav

Plzeň 7:2 Mladá Boleslav

Sestava Bruslařů: Ježek/Borna - Hanzlík "C", Šak, Urban, Skalský, Vlk, Vítů - Švejda, Lejsek, Čištín, Šona, Sajdl, Orlovský, Vocásek, Šlambor, Zuskin, Svoboda, Linhart, Kudža, Kubec


"Jednalo se o první turnaj, na který tato kategorie vyrazila. Chtěli jsme s kolegou Honzou Hanzlíkem, aby si zahráli všichni hráči, vyzkoušeli těžké zápasy a my viděli porovnání s ostatními týmy. První utkání s Kladnem bylo nejlepší v celé sezoně, bohužel jsme na něj nedokázali navázat. Klukům bychom chtěli touto cestou poděkovat, jak za turnaj, tak celou sezonu. Také bychom chtěli poděkovat organizátorům, kteří připravili parádní turnaj a rodičům za skvělou atmosféru," hodnotil turnaj trenér páté třídy Jan Prokop.

Z každého týmu navíc organizátoři vybírali nejlepšího hráče. Tím boleslavským se stal Kryštof Lejsek.