BK MLADÁ BOLESLAV

Novým trenérem brankářů a vedoucím mužstva A týmu je Filip Šindelář

26. 3. 2024
Autor: Klub
M l. B o l. – Po třech letech v BK Mladá Boleslav končí trenér brankářů Lukáš Mensator, jeho nástupcem je Filip Šindelář. Toho fanoušci určitě dobře znají z dob, kdy za Bruslaře aktivně chytal, v posledních šesti letech navíc trénoval gólmany v řadách našich mládežníků. Filip Šindelář po Lukáši Mensatorovi též přebírá i přidruženou práci vedoucího mužstva.

„Lukáši Mensatorovi u nás skončila smlouva. Dlouhodobě avizoval, že má přání vrátit se kvůli rodině a z osobních důvodů do Karlových Varů a byť bychom si samozřejmě přáli, aby u nás i nadále pokračoval, jeho přání respektujeme, děkujeme za veškerou odvedenou práci a přejeme mnoho osobních i profesních úspěchů do budoucna,“ nechává se slyšet generální manažer Bruslařů Jan Tůma.

Bruslaři jsou v tomto případě rádi, že bylo možné „sáhnout do vlastních řad“ a přesunout k A týmu dlouhými roky osvědčeného Filipa Šindeláře. Nyní čtyřiačtyřicetiletý bývalý brankář do Mladé Boleslavi přišel už ve svých dvaadvaceti letech a s několika krátkými přestávkami za ni odchytal sedm sezon. Podílel se i na prvním postupu Středočechů do extraligy v sezoně 2007/2008. Osm ročníků odchytal v extralize za Vítkovice a působil i v několika klubech první ligy. Aktivní kariéru ukončil v sezoně 2016/2017. Jak už bylo řečeno výše, nyní už šestým rokem trénuje gólmany mladoboleslavské mládeže. Té by měl – ostatně i jako předtím Lukáš Mensator – vypomáhat i nadále. Šindelář je také trenérem brankářů u národního týmu do 16 let.

„Filip Šindelář fungování našeho klubu dobře zná, stejně jako dosavadní práci Lukáše Mensatora, takže věříme, že na něj naváže,“ dodává generální manažer Tůma.