BK MLADÁ BOLESLAV

Na deváťáky ve čtvrtfinále čeká souboj s Kometou, doma hrají ve středu

18. 3. 2024
Autor: Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
M l. B o l. – Hráči boleslavské deváté třídy po zvládnutém osmifinále ve čtvrtfinále narazí na brněnskou Kometu. S moravským gigantem se v sérii hrané na dva vítězné zápasy utkají vůbec poprvé v rámci letošní sezony. Bruslaři jako hůře postavený tým po základní části tentokrát začnou doma a to ve středu 20. března, druhý a případný třetí duel se bude hrát v Brně. I protože nemáme jistotu, že se naši mladíci ještě vrátí, tak vás tímto zveme na první utkání čtvrtfinále. Dorazte nejmladší družstvo akademie podpořit do ŠKOENERGO Arény, otevřeny budou kiosky s občerstvením a do haly projdete bez úplaty - tedy zadarmo.

Boleslavští deváťáci prošli přes Zlín, dominantní byli zejména doma

Mladí Bruslaři do osmifinále vstoupili ve středu na ledě Zlína. Ačkoliv v průběhu utkání hned třikrát odskočili do vedení, Beranům se vždy podařilo dotáhnout se. To už však neplatilo po gólu kapitána Vrbaty na 4:3 z pohledu Bruslařů. Středočeši pak přidali další dvě branky, zápas dotáhli do vítězného konce a domů se tedy vraceli hned se dvěma mečboly, přičemž využili hned ten první. V sobotním klání totiž nedali Beranům sebemenší šanci. Po prvním dějství už vedli 4:0, další čtyři branky přidali ve zbytku utkání a po třetí siréně slavili postup do čtvrtfinále. Na soupeře si pak museli počkat do neděle, stala se jím brněnská Kometa.

foto: Ronald Hansel

Kometa přetlačila Spartu až v rozhodujícím třetím zápase, v sérii předvedla obrat

O tom, že se Bruslaři vypraví znovu směr Morava, rozhodla série Komety se Spartou. Favorizovaní Brňané do ní nevstoupili ideálně, když v hlavním městě padli těsně 1:2. Po návratu na domácí led Winning Group Arény tak museli odvracet mečbol soupeře. Ve druhém utkání vedli už 3:0, avšak Pražané se dokázali dostat do kontaktu. Kometa ale těsný náskok udržela a v závěru přidala dvě pojistky. Rozhodující nedělní duel už pak brněnští deváťáci i s fanoušky v zádech dokázali zvládnout na jedničku, po výhře 9:4 a obratu v sérii hrané na dva zápasy postoupili do dalšího kola.

Devítku Komety v průběhu sezony táhne především velmi produktivní trio útočníků Richard Halaš - Tomáš Selič - Michal Hartl. Nejlépe na tom je Halaš, který za 40 zápasů posbíral 97 bodů, pro zranění ze série se Spartou ale minimálně pro tuto chvíli další body nepřidá a do čtvrtfinále by zasáhnout neměl. Selič s kapitánem Hartlem nicméně chybět nebudou, první jmenovaný nasbíral jen o bod méně než neproduktivnější Halaš a ten druhý se rovněž dostal přes hranici 90 bodů. Bruslaře proto nečeká nic jednoduchého.

foto: Ronald Hansel

Vydraž si originální hraný dres Bruslařů!


Formát čtvrtfinále

Vzhledem k tomu, že půjde o první vzájemný zápas obou týmů a v tomto směru nemůžeme nabídnout žádné porovnání. Pojďme si proto zopakovat formát, kterým se bude čtvrtfinále hrát. Ten zůstává stejný jako tomu bylo při osmifinále, tedy na dva vítězné zápasy. Jediná změna oproti poslední sérii spočívá pro Bruslaře v tom, že tentokrát začnou na domácím ledě a to ve středu 20. března. Druhý a případný třetí zápas se pak odehraje v sobotu a případně v neděli na ledě Komety, která má tuto výhodu vzhledem k lepšímu tabulkovému postavení v nadstavbové fázi.

foto: Ronald Hansel

Sestavy z posledního odehraného utkání:

BK Mladá Boleslav U15: Martínek – Kůstka, Svoboda, Michálek (A), Vlček, Komžík, Macháček, Piskač, Vtelenský – Vrbata (C), Pejša, Šimáček, Chabada, Junek, Mansfeld, Vovsík, Fadrhonc, Bydžovský (A)

HC Kometa Brno U15: Kijonka – Fencl, Jurný, Malena, Kavan, Kotlařík, Kremer, Hoďovský – Chruslinski, Linka, Hangstörfer, Komínek, Hartl (C), Smrčka, Lačňák, Petrčka, Béreš, Selič