BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorka v pondělí vyrazí do Karlových Varů, kde započne čtvrtfinálové boje

14. 3. 2024
Autor: Tomáš Taybner
M l. B o l. – Juniorku po postupu z osmifinále čeká souboj s karlovarskou Energií. Mělo by jít o velmi vyrovnanou sérii, na což ukazují výsledky i samotný průběh vzájemných zápasů dlouhodobé části. Bruslaři tentokrát budou začínat na venkovním ledě a to v pondělí 18. března. Na ledě ŠKOENERGO Arény se určitě bude hrát v pátek 22. března od 17:00, případný čtvrtý zápas bude na programu o den později ve stejný čas. Na velké hale bude i při čtvrtfinále otevřený kiosek z občerstvením, dovnitř se dostanete z prostoru mezi halami a to zcela ZDARMA. O důvod víc k tomu, abyste mladé naděje Bruslařů přišli podpořit.

Mladoboleslavští junioři zvládli předkolo s Litvínovem, stihl je však i výpadek

Bruslaři v sérii s Litvínovem potvrdili pozici favorita, kterou před předkolem měli jak z hlediska tabulkového postavení, tak bilance vzájemných zápasů. Velkou měrou jim k tomu pomohly také nabyté zkušenosti z posledního tažení v play off, které Litvínov oproti nim vůbec neabsolvoval. Přišla ale také tvrdá facka. Bruslaři, kteří po domácích vítězstvích 6:2 a 7:0 vyrazili na sever Čech rozhodnout již ve třetím utkání série, dostali od domácí Chezy obrovskou facku v podobě debaklu 0:7. Jednozápasový blackout jim však postup nesebral, protože hned o den později čtvrté klání zvládli, důležité ale bude, aby se z podobné zkušenosti poučili. V dalších sériích už by totiž podobné štěstí mít nemuseli a pomyslný řetěz už by nemuseli nahodit zpět. Jak se jim bude dařit ve čtvrtfinále s karlovarskou Energií ukáže až čas.

foto: Martin Voltr

Karlovarská juniorka se do boje zapojí po dvou týdnech a odpočinku

Energetici se do extraligového zápolení vrátí po šestnáctidenní pauze od posledního nadstavbového duelu. Západočeši se předkolu vyhnuli díky svému umístění ve vyšší nadstavbě, kde právě před Bruslaři uhájili poslední čtvrté postupové místo. Nyní se po přestávce opět pustí do boje. V jejich prospěch bude hrát našetřená energie i výhoda domácího prostředí pro úvodní dva zápasy, svěřencům trenéra Arnošta by ale mohlo chvíli trvat, než se dostanou zpět do zápasového tempa a toho budou chtít Bruslaři využít.

Karlovarský celek se opíral především o útočníka Roberta Šlechtu, jenž za 41 zápasů nasbíral 42 bodů. V těsném závěsu za ním zůstala dvojice Vít Záhejský - David Varvařovský. První jmenovaný věkem spadá ještě do dorostu, šikovný štírek má ale na svém kontě také extraligové starty a nabídnout může rovněž zkušenosti z mezinárodní scény. Druhý jmenovaný naopak nese nálepku dorazového ročníku 2004, ve hře nepřehlédnutelný čahoun se bude starat o důraz a clonu v předbrankovém prostoru. Tým se ale může spolehnout i na další hráče a v případě potřeby doplnit stavy z karlovarského dorostu, který je v letošní sezoně našlápnutý.

foto: Nikola Křížová

Vydraž si originální hraný dres Bruslařů!

Vzájemné zápasy byly velmi vyrovnané

Pokud by se čtvrtfinálové dvojice tvořily podle počtu vzájemných zápasů v sezoně, Bruslaři by byli s Energetiky spojeni jako první. Oba týmy na sebe mají v letošní sezoně velké štěstí, čtyřikrát spolu hrály v rámci základní části a další čtyři střetnutí přidaly v nadstavbě. Když se k tomu pak ještě přidá předsezonní duel z Hejtman Cupu, dá to dohromady rovnou devět zápasů za poslední půlrok. Pro obě družiny tak bude velmi těžké, aby se něčím překvapily. Bilance osmi soutěžních duelů vyznívá pro Bruslaře, kteří získali 14 z 24 možných bodů, zbylých 10 pak připadlo Energii. V play off se ale všechno nuluje a může to být úplně jiná písnička.

foto: Ronald Hansel

Formát čtvrtfinále a hrací dny

Stejně jako předkolo se i čtvrtfinále odehraje systémem best of 5, tedy na tři vítězné zápasy. Oproti poslední sérii se ale pro Bruslaře obrátí pořadí zápasů, protože Karlovy Vary jsou nasazeným týmem ze čtvrtého místa vyšší nadstavbové skupiny. V lázeňském městě tedy série odstartuje v pondělí 18. března, hned v úterý se u kolonády bude hrát podruhé. Do Mladé Boleslavi se série jistojistě vrátí v pátek 22. března, případný čtvrtý zápas bude na programu o den později. Rozpis zápasů i s časy startů utkání již nyní naleznete zde.

Sestavy z posledního odehraného utkání:

HC Energie Karlovy Vary U20: Ebenstreit – Bulka, Postl, Beran, Vogel, Dorot (C), Magner – Varvařovský (A), Galnor, Pastor, Váňa V., Šmajda, Vojáček P., Zeman, Steklý, Novotný, Šilhan, Váňa M., Adámek

BK Mladá Boleslav U20: Hora – Čech, Sypecký, Křepelka, Moravec (A), Vlasák A., Němec, Průšek – Gardoň, Malínek, Hurt – Šindelář, Hradec (C), Zvagulis – Kučera, Půček, Vítek – Teplý, Hruška, Hrouda (A)