BK MLADÁ BOLESLAV

Róbert Lantoši: Na Kladně chceme potvrdit, že jsme ten lepší tým

19. 2. 2024
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – 34 střel Českých Budějovic versus 13 střel Mladé Boleslavi. I tak se ze tří bodů radovali Bruslaři. Postaral se o to svou přesilovkou trefou ze začátku druhé třetiny Róbert Lantoši. Jak střetnutí s Jihočechy hodnotí a už vyhlíží zápas s Kladnem?

Róberte, co říkáte na výhru 1:0 v Českých Budějovicích?

Vyhráli jsme za tři body. Byla to dřina, ale asi netřeba říkat víc. Jsme šťastní.

Druhou třetinu jste zahajovali pět minut dlouhou přesilovou hrou, v níž taky nakonec padla jediná branka zápasu. Jak jste se na to připravovali?

Věděli jsme, že přesilovky máme jedny z těch lepších a chtěli jsme toho využít. Podařilo se nám dát gól, který se nakonec ukázal být tím rozhodujícím, takže to beru jako důležitý moment, který jsme zvládli.

Jak se ten váš gól seběhl?

Viděl jsem před bránou Skaldu (Pavol Skalický, pozn. red.). Je to velký chlap, takže jsem to tam poslal s tím, že brankář neuvidí. A zapadlo to tam.

Velkou pochvalu nepochybně zaslouží i brankář Růžička, že?

Klobouk dolů před ním. Vychytal nám zápas.

Třinácté místo už je víceméně jistota. Téměř. Není vám to nakonec líto? Přitom, jak jste se v poslední době zvedli?

Samozřejmě, že je nám to líto. Třinácté místo je dovolenkové místo. Na něm nikdo nechce být. Teda pokud si máte vybrat mezi čtrnáctým a třináctým, tak není o čem, ale směrem nahoru je to pochopitelně za trest. Ale můžeme si za to sami, zpytovat můžeme jen vlastní svědomí. Myslím, že každý z nás ví, kde se ty chyby staly, a jak moc nám to uteklo na začátku.

V pátek vás čeká souboj s posledním Kladnem. Jak k němu přistoupíte?

Jako ke každému jinému utkání. Půjdeme do něj na sto procent. Ale samozřejmě chápu, na co se ptáte. Ano, bude to klíčový zápas, ve kterém chceme potvrdit, že my jsme ten lepší tým. A že my na poslední místo nepatříme.

Děkujeme za rozhovor.