BK MLADÁ BOLESLAV

Konečně to tam padlo, říká Vojtěch Hradec po svém prvním gólu. Tým znovu ukázal svůj charakter

4. 2. 2024
Autor: Tomáš Taybner, foto: Vít Golda
B r n o – V osmnácti letech má Vojtěch Hradec s extraligou už poměrně bohaté zkušenosti, po nedělním večeru v Brně si navíc do statistik připisuje i svou první trefu v seniorské kategorii. Vytáhlý útočník si na svůj první gól mezi tuzemskou elitou musel počkat do svého jednadvacátého zápasu, ale nakonec se dočkal a týmu přispěl ve velmi důležité chvíli. Jeho gól ze 46. minuty totiž Bruslaře nastartoval k obratu, po němž z Brna vezou dva body. "Zase jsme ukázali ten charakter, který tady v týmu je," těšil se Hradec z vítězství.

Vojto, otočka v prodloužení a dva body z Brna, jakou mají cenu?

Je to neskutečné, jsem za to moc rád. Zase jsme ukázali ten charakter, který tady v týmu je. Byl to parádní zápas a dva body jsou skvělé.

Ten zápas se pro vás nevyvíjel úplně dobře, váš gól to vlastně nastartoval. Jak k tomu došlo?

Byl tam souboj v rohu, prošlo to tam nějak přes obránce. Já jsem se tlačil do brány a odrazilo se to ke mně a naštěstí to tam prošlo.

Byl to pro vás první gól v extralize, tak jaké jsou teď pocity?

Čekal jsem na něj už poměrně dlouho, konečně se to povedlo. Mám z toho obrovskou radost a cítím také úlevu.

Při oslavě ke střídačkám jako první přijel Tomáš Pitule, takže to mohlo leckoho zmást. Jak to, že jste se jako první nezařadil vy?

Já jsem ho tam pustil před sebe. Ještě jsem se tam vlastně Honzy Stránského ptal, jestli mi vezme puk, takže možná proto. (úsměv)

Kometa vás měla načtené a po dvě třetiny vás pořádně nepouštěla ke slovu, jak jste to vnímal?

Dobře nás bránili, ale myslím si, že se nám pak dařilo se na to adaptovat. Nakonec se nám to ale povedlo a předvedli jsme obrat.

foto: Vít Golda

Pohledem statistik byli domácí střelecky aktivnější, ale k tomu asi přispěly i ty čtyři přesilovky...

Myslím, že ta oslabení jsme tady zvládli výborně. Kluci, kteří na ně chodí, tam odvedli spoustu skvělé práce a povedlo se jim většinu z nich ubránit. To bylo velmi důležité

V závěru jste si ještě vzali oddechový čas a odvolali jste brankáře, co se tam během těch třiceti vteřin na střídačce probíralo?

Řešila se tam vlastně jenom ta hra šest na pět, jak se na to připravit a jak nejlépe dát ten gól. Ten tam nakonec padnul.

Prodloužení už ale bylo ve vaší režii, hráli jste tam vlastně skoro po celou dobu na puku. Pomohl třeba i ten vyrovnávací gól?

Určitě ano. Byly tam nějaké šance a pak to konečně přišlo. Trůmen (Ondřej Roman, pozn. red.) to krásně nahrál Alexovi a ten už to pak jenom parádně uklidil.

Pro Alexe Lintuniemiho to asi dneska bude hodně drahé, do kasy bude muset něco uvolnit...

To asi ano, ale na to byste se museli zeptat pokladníka Davida Bernada. (smích)

Čeká vás reprezentační přestávka a vás konkrétně také akce s dvacítkou...

Na zápase byla moje mamka s dědou, hned po zápase s nimi odjíždím do Prahy a tam už se připojím k národnímu týmu. Čeká nás turnaj ve Švýcarsku, kam odjíždíme už zítra.

Děkujeme za rozhovor a ať se daří.