BK MLADÁ BOLESLAV

Před reprezentační pauzou zavítají Bruslaři na horký brněnský led

3. 2. 2024
Autor: Lukáš Chuchválek
M l. B o l. – Na 43. kolo Tipsport extraligy Bruslaři vyjíždějí ven. Před reprezentační pauzou se vypraví na jihovýchod do moravské metropole, kde se utkají s Kometou Brno. Ta je momentálně v laufu a atakuje první čtyřku zajišťující postup do čtvrtfinále play off. Naproti tomu Bruslaři postupně díky zlepšujícím se výkonům unikají ode dna tabulky a hodlají bodovat i nyní. Jak to dopadne, se dozvíme v neděli 4. února od 17:00.

Probuzený střelec Skalický? Díky jeho přesilovkové trefě Bruslaři porazili Hradec

Infarktový zápas ve ŠKOENERGO Areně zažili v pátek diváci, kteří byli svědky toho, jak se trápící se Východočeši snažili útočit, ale naráželi na připravenou a obětavou boleslavskou obranu, která dopustila pouze jeden gól do vlastní sítě. Nejprve ale šla Boleslav sama do vedení díky Závorovi, od jehož brusle se puk odrazil do brány. Hradec dokázal zkorigovat na 1:1 až před koncem druhé třetiny využitou přesilovkou díky nahození Blaina. Přes zdrcující územní i střeleckou převahu zůstal tento úspěch soupeře až do konce jediný. Krátce po startu posledního dějství v pravý čas při přesilovce úspěšně zasáhl Pavol Skalický, jenž kličkou natěsno zamířil přízemně k pravé tyči. Ohromnou pochvalu si vysloužila obrana, jež do konce zápasu udržela hubené vedení, a zejména Filip Krivošík, jenž holí zasáhl puk letící za záda Filipa Novotného a zachránil tak svůj tým před jistým vyrovnáním soupeře.

- 42 - a - 28 -

Tolik střel celkem vyslali Hradečtí ze svých holí. 42 střel doletělo až k Filipovi Novotnému a dalších 28 vykryli bránící hráči. Tuto obětavost prokázali nejen obránci, ale poctivě se museli zapojit i útočníci. Díky tomu se podařilo Hradecké porazit při minimální střelbě. V pátek tedy bylo vidět, že to může fungovat i opačně v náš prospěch.

Kometa se bodově dotahuje na čtvrtý Litvínov

Zápas mezi těmito dvěma týmy byl velmi vyrovnaný a dopadl na litvínovském ledě ve prospěch Moravanů v poměru 3:2. Kometa zažívá velmi dobré období a z posledních deseti zápasů poztrácela pouze šest bodů za jednu porážku a dvě dělby bodů. Tím pádem pozoruhodně vystoupala až pod nejlepší čtyřku extraligové tabulky a právě postavení jejich posledního soupeře se ocitá v ohrožení. Stejnou snahu však vyvíjí i Motor, tudíž Brno nečeká žádná jednoduchá práce. Ani s nimi ani teď s Boleslaví, která do Brna přijede v jiném rozpoložení než posledně.

- 24 -

Tolik bodů si Kometa připsala na své konto za posledních deset utkání. Bylo vidět, že jí lednové období svědčilo.

foto: Hynek Haruda

V zápasech s Brnem rozhodovalo domácí prostředí

V prvním střetu ve 4. kole se díky přesilovým hrám podařilo Boleslavi přestřílet Brno na svém ledě 6:3. V odvetě na brněnském ledě nejprve Bruslaři vedli, ale pak Brno otočilo vývoj ve svůj prospěch a těsně vyhrálo 2:1. Naposledy 26. prosince, tedy během vánočního období, zaznamenali Bruslaři důležitou výhru na svém ledě, když ve vyrovnaném duelu zvítězili 3:1. V nadcházejícím utkání se tedy pokusí prolomit bilanci s Brnem, aby poprvé zvítězil hostující tým. Uvidíme, zda se to podaří.

Sestavy z posledního utkání:

HC Kometa Brno: Furch – Ďaloga, Gazda, Ščotka (A), Moro, Hrbas, Osburn, Kaňák – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil (A), Kollár, Kos – Okál, Zbořil, Moses – Vincour, Ekrt, Kohout

BK Mladá Boleslav: Novotný – Pyrochta (A), Bernad, Jánošík (C), Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Štibingr – Skalický, Roman, Lantoši (A) – Dvořáček, Järvinen, Rohdin – Krivošík, Malát, Závora – Hradec, Pitule, Stránský.