BK MLADÁ BOLESLAV

Nadstavba juniorů rozlosována. Jakým se bude hrát formátem?

5. 12. 2023
Autor: Tomáš Taybner
M l. B o l. – Mladoboleslavská juniorka po posledním sobotním kole vyšplhala zpět na přední příčky západní skupiny a z druhé pozice postoupila do nadstavbové části. Ona vrchní nadstavba, do které se Bruslaři probojovali, nese název: O pořadí v play off. Jakým formátem se bude hrát, jaké je rozlosování a s kým se vůbec Bruslaři potkají? Odpovědi na tyto otázky naleznete v článku, v němž se o své postřehy podělil i brankář juniorky David Hora.

Formát

Nadstavbová část bude v mnoha ohledech podobná té základní. Osmičlenná skupina se znovu utká čtyřkolovým systémem, Bruslaři si tak k již odehraným 28 zápasům přidají dalších 28 utkání. Zatímco v nižší nadstavbové skupině zůstanou hrací dny stejné jako v základní části (geografické uspořádání měst zkomplikovalo vytvoření dvojic), v té vyšší se přejde na pátky a soboty. "Za mě lepší než čtvrtek a sobota, protože tam pak v pátek nemusíme mít trénink. Navíc jsme už na tento formát zvyklí třeba už z dorostu, i vloni se to takhle vlastně hrálo," bilancuje brankář juniorů David Hora. Mladoboleslavští se tak tradičně ocitnou v geografické dvojici s Libercem, jeden víkend vždy stráví dvojzápasem na domácím ledě, další zase podobně jako Tygři na tripu za další geografickou dvojicí. Zápasy v rámci geografické dvojice, v našem případě derby s Libercem, se budou hrát jako vložená kola v pondělí a úterý. Všechny týmy z vyšší nadstavbové skupiny už nyní mají jistotu účasti v play off. První čtyři týmy přitom postoupí rovnou do čtvrtfinále, celky na 5. až 8. místě budou muset do předkola proti čtveřici nejlépe postavených týmů slabší nadstavbové skupiny. Nadstavba oficiálně startuje již tento čtvrtek, její poslední kolo by se pak mělo odehrát v úterý 24. února. "Určitě bychom chtěli uhrát tu čtyřku. Nejlépe samozřejmě vyhrát to celé, ale uvidíme, jak se ta situace bude vyvíjet," hlásí Hora, který letos zasáhl do 19 zápasů svého týmu.

foto: Martin Voltr

Soupeři

Bruslaři hned tři ze svých soupeřů moc dobře znají, ve skupině Západ se s nimi totiž potkali již čtyřikrát v rámci základní části - jsou jimi: Liberec, Sparta a Karlovy Vary. Další čtyři celky pak budou jistou neznámou. Drtivá většina mladoboleslavských hráčů má ale na paměti třeba jarní souboje o bronz proti jihlavské Dukle. "Asi nejvíc se těším právě do Jihlavy na tu malou halu. Vloni jsme tam hráli o třetí místo, takže se tam rád budu vracet a také tam chodí docela dost lidí. Myslím si, že to pro nás bude dobrý soupeř," těší se Hora. S Vítkovicemi a Třincem se zase Bruslaři potkají poprvé od března loňského roku. Poslední zápas s Kometou Brno, celkovým vítězem letošní základní části, se datuje dokonce do února loňského roku. "Zápasy s Kometou a Třincem budou určitě také dobré. S Třincem je to vždy vypjaté, takže nám to trochu může nahradit ty napínavé zápasy s Plzní v základní části," věří mladoboleslavský gólman, který nejspíš úvodní zápasy nadstavby vynechá pro zranění z utkání s Karlovými Vary.

Soupeři pro nadstavbu? "Vybírat si nemůžeme a ani nechceme, musíme prostě porazit každého," hlásí David Hora

BK Mladá Boleslav, Bílí Tygři Liberec, HC Energie Karlovy Vary, HC Sparta Praha, HC Kometa Brno, HC VÍTKOVICE RIDERA, HC Oceláři Třinec, HC Dukla Jihlava

foto: Martin Voltr

Rozlosování

Termíny zápasů našich juniorů už nyní naleznete zde. Přesné časy utkání budou postupně doplňovány.