BK MLADÁ BOLESLAV

Filip Krivošík: Počítám s tím, že se po mně budou chtít výkony i pozitivní nálada

29. 11. 2023
Autor: Klub
M l. B o l. – Nejnovější posilou Bruslařů je čtyřiadvacetiletý útočník Filip Krivošík. Ten k Bruslařům přichází z tabulkově momentálně prvních Košic. Jak se na své působení v Boleslavi těší a jaká má očekávání? Přečtěte si náš rozhovor:

Jak proběhl váš prvotní kontakt s Mladou Boleslaví a jak dlouho jste o té nabídce přemýšlel?

Jako první mi zavolal manažer, jestli bych vůbec měl zájem o to jít do Boleslavi hrát. To byl můj první kontakt s týmem. Já samozřejmě měl zájem přesunout se do Česka, a tak jsme se začali o té nabídce bavit. Popřemýšlel jsem o tom a nakonec se rozhodl. Bylo v tom více faktorů, které jsme společně s partnerkou zvážili. Rozhodli jsme se pro Bolku i kvůli délce kontraktu.

Probíral jste svou volbu s nějakým hráčem? V Košicích jste měl dva exboleslavské, tady u Bruslařů jsou zase tři Slováci.

Ano, probíral. Od Lunťa (Mária Luntera, pozn. red.) jsem si jen tak nenápadně nějaké věci zjišťoval. Třeba o tom, jak to v Bolce chodí, jaké je tu zázemí a jaká skupina lidí tady pracuje. Také jsem si psal se Skaldou (Pavolem Skalickým, pozn. red.) o náladě v týmu a jaká je jeho mentalita. Řešili jsme, co by bylo potřeba do týmu přinést. Ptal jsem se i na trenéra a obecně celý chod klubu.

V Čechách už jste působil v mládežnických letech, česká extraliga pro vás ale bude novinkou. Jak na naši soutěž nahlížíte?

Ligu vidím jako systematickou a spíše defenzivní. Každý jeden hráč musí být při hře pět na pět připravený i směrem do obrany a musí být schopný držet systém. Jsou tu velmi inteligentní hráči, kteří tohle umí hrát. Celkově ji vidím jako velmi kvalitní a vím, že se v ní každý může ukázat a odrazit se třeba ještě dál. Jsem moc rád, že jsem dostal šanci a konečně si ji vyzkouším.

Myslíte si, že bude třeba chvíli trvat, než se tady adaptujete?

Samozřejmě to může nějaký čas trvat, než se adaptuji. Budu se snažit o to, aby to bylo brzo a netrvalo to dlouho. Doufám, že se mi podaří týmu pomoct, jak jen budu umět. Snad se mi povede splnit očekávání, která tu ode mě mají. Věřím, že mi třeba v adaptaci pomohou spoluhráči, rychle se tu zabydlíme a všechno bude fajn.

Přicházíte z prvního týmu slovenské ligy, náš tým je v Čechách na opačném pólu tabulky. Počítáte s tím, že se od vás bude čekat nejen pozitivní nálada, ale i výkony?

Ano, jsem na to připravený. Přesouvám se z jedné strany tabulky na tu opačnou. Určitě se budu snažit nějakou pozitivitu přinést, protože v hokeji jde i o tu mentalitu. Jak už jsem říkal, chtěl bych týmu pomoci.

Vzdor tomu teď ne úplně lichotivému postavení v tabulce – vnímáte BK Mladá Boleslav jako posun ve vaší kariéře?

Ano, vnímám to přesně tak. Prošel jsem si Finskem, Slovenskem a teď mě čeká Česko. Určitě je to další posun, česká liga je velmi kvalitní a po světě uznávaná. Na tu výzvu se moc těším. Bude to pro mě zkouška jak po té mentální, tak po fyzické stránce. Přišel jsem na dva roky, takže jsem rád, že se tu mohu usadit a budu tu hrát i další sezonu. Nechci zatím předbíhat, momentálně je Boleslav poslední a já proto musím přinést něco, co týmu pomůže zvednout se v tabulce. Už jsem si prohlížel soupisku týmu, jsou tady vážně kvalitní hráči, jen je potřeba je trochu nakopnout a ono to půjde.

Děkujeme za rozhovor.