BK MLADÁ BOLESLAV

Snový start a pak útlum. Měli jsme nosy nahoře, přiznává junior Vojtěch Malínek

22. 11. 2023
Autor: Martin Voltr, ceskyhokej.cz, foto: Ronald Hansel
M l. B o l. – Nahoru, dolů a zase nahoru. Tak by se stručně dala charakterizovat křivka výsledků juniorky Mladé Boleslavi, která se po suverénní jízdě a devíti výhrách v řadě zadrhla. Před víkendem znovu vedla tabulku DHL extraligy, postup do vyšší nadstavby nicméně stále nemá vůbec jistý. Zvláště poté, co v sobotu Bruslaři nestačili na Plzeň. O skvělém startu sezony, ale i současném rozpoložení týmu se v rozhovoru pro svazový web po zápase s Hradcem Králové rozpovídal Vojtěch Malínek.

O sezoně mladoboleslavských juniorů:

Mladoboleslavská juniorka na startu sezony v srpnu sice padla v prvním utkání na ledě Litvínova, potom ale najela na vítěznou vlnu a postupně sťala v zápasech skupiny Západ každého ze svých soupeřů, přičemž právě Hradec Králové a Plzeň během této série porazili Bruslaři hned dvakrát. Potom ale přišlo období deseti utkání, z nichž Středočeši dokázali zvítězit jen ve dvou případech. Ještě před reprezentační přestávkou si svěřenci Marka Melenovského alespoň částečně spravili chuť, když doma dokázali zvládnout jak duel s Českými Budějovicemi (6:3), tak s posledním Litvínovem (5:1). Po pauze se do extraligového zápolení vrátili v královéhradecké ČPP Aréně.

Vojtěch Malínek po zápase s Hradcem Králové: "Musím říct, že jsme zklamaní. Bylo to na tři body. Odehráli jsme jenom čtyřicet minut a těch dvacet jsme jim odevzdali."

O podzimu v podání mladých Bruslařů hodně vypověděl právě čtvrteční zápas s Mountfieldem, který se zařadil k nejpozoruhodnějším v probíhajícím ročníku. Proč? Mladá Boleslav vedla v Hradci Králové po dvou třetinách luxusně 5:1, ale náskok ztratila! I přes vítězné nájezdy pak v její kabině zvládlo rozčarování. Vojtěch Malínek zmíněném utkání zaznamenal tři asistence a pomohl i proměněným nájezdem. Forvard, který do týmu přišel v roce 2022 z pražské Slavie, tak sbírá téměř bod na zápas. Za to se dočkal i odměny v podobě premiéry za extraligový A-tým v utkání na Kometě.

foto: Martin Voltr

Rozhovor s Vojtěchem Malínkem:

Trenér Marek Melenovský po utkání v Hradci říkal, že to byla facka, kterou jste možná potřebovali. Vy jste už ale schytali větší facku, když jste po vítězné sérii začali koncem září prohrávat. A museli jste se z toho zvednout.
Musím říct, že jsme se zvedli. Před repre pauzou jsme párkrát prohráli, měli jsme horší sérii, a teď je to další zdvižený prst. Věřím našemu týmu, že se poučíme a budeme pokračovat ve výhrách.

Čemu přisuzujete proměnlivé série? Tomu, že je soutěž hodně vyrovnaná?
Musím říct, že soutěž je velmi vyrovnaná, ale trošku jsme měli i nosy nahoře. Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale nešlo. Všichni soupeři jsou vyrovnaní. My jsme dostali facku, začali prohrávat a museli jsme se z toho dostat. To se nám celkem povedlo, začali jsme hrát jednoduše.

Dostali jste se zpátky na první místo. Jak vyhlížíte poslední kola základní části?
Samozřejmě chceme být v první čtyřce a urvat play off. Můžeme ale dvakrát prohrát a budeme pomalu třetí od konce… Musíme bodovat a hlavně hrát to, co po nás trenéři chtějí. Pak to bude fungovat, musíme v to věřit.

Produktivitu máte celkem rozloženou, vy jste teď ale zakulatil dvacet bodů. Jste spokojený?
Musím říct, že na začátku mi to moc nelepilo, ale začínám se zvedat. Teď mi to sedlo i v lajně s Vojtou Polákem a Honzou Půčkem. Byl bych moc rád, kdyby to takhle jelo do konce sezony a pomáhal bych týmu.

Za odměnu jste dostal i šanci v áčku…
Byla tam velká marodka, tak povolali zrovna mě, za což jsem velmi rád. Doufám, že ještě nějaká šance přijde a třeba bych tam vydržel i na víc zápasů.

foto: Martin Voltr

Jaký to byl zážitek?
Skvělý! Musím říct, že hala v Brně byla skoro vyprodaná a fanoušci fandili. Pro mě jako kluka, pro kterého byl sen hrát v extralize, to bylo moc krásné. Škoda že jsme nevyhráli a že je Boleslav v takové situaci, kdy potřebuje vyhrávat.

Vy mladí se v takové chvíli do týmu jen těžko prosadíte…
Jo, to je pro juniory nebo mladé kluky těžké. Chápeme to, budeme fárat v juniorce a doufat, že se áčko zvedne a třeba dostaneme šanci.

Vy jste do Boleslavi přišel z pražské Slavie, když její juniorka spadla z nejvyšší soutěže. Sledujete její snahy o návrat?
Samozřejmě Slavii sleduju, znám tam všechny trenéry a se všemi kluky jsme v kontaktu. Bavíme se, potkáváme se na různých oslavách nebo i ve škole. Přeju jim jenom to nejlepší a doufám, že postoupí mezi elitu, kam Slavia patří.

Na konci minulé sezony jste tedy částečně prožíval i její neúspěch, když vypadla už ve čtvrtfinále?
Bylo to zklamání. Šli jim pomoci Lukáš Strnad a do branky Tomáš Volevecký s Michalem Pittrem… Tým na to měli, bohužel takový je sport. Věřím, že letos už postoupí.

Kdyby jí to bývalo vyšlo, mohl byste hrát juniorskou extraligu v jejích barvách?
Jsem hráčem Slavie, takže bych asi mohl. V Boleslavi jsem ale spokojený a rád bych tu zůstal i nadále.

Jak se věci mají v tabulce?

Závěrem dodejme, že základní část juniorské DHL extraligy se blíží do finále. Bruslaři tento týden dvakrát nastoupí na soupeřově kluzišti a navíc to bude proti týmům, se kterými nyní bojují o první čtyřku. Jednoduché tak pro ně nebude zítřejší utkání na Spartě ani tradičně vyhecované sobotní derby na ledě libereckých Tygrů. V dalším týdnu pak Mladoboleslavští doma hostí Karlovy Vary, aby následně v sobotu 2. prosince vyrazili uzavřít základní část utkáním v Českých Budějovicích.

Bruslaři v sobotu nestačili na předposlední Plzeň a spadli zpět na druhé místo za Liberec, na který mají nyní tříbodovou ztrátu. Dívat se ale musejí také za svá záda, protože tam na ně s jednobodovou ztrátou dýchá karlovarská Energie. čtvrtý Mountfield je zpět jen o tři body, pátá Sparta a šestý Motor jsou o pouhý bod zpět. Na hraně balancuje plzeňská Škodovka, ta stále ještě žije především díky třem bodům z nedělního utkání. Z matematického hlediska je v tuto chvíli mimo jen poslední Litvínov.