BK MLADÁ BOLESLAV

Před brankou musíme být tvrdší, velí kapitán dorostu Jakub Kristek. Letos už vyrovnal své bodové maximum

1. 11. 2023
Autor: Tomáš Taybner, foto: Nikola Křížová
M l. B o l. – Rodák z Mladé Boleslavi nastupuje v dresu Bruslařů více než 12 let, možná i proto byl pro letošní sezonu určen kapitánem našich dorostenců. Vzrůstem sice ve hře nevyčnívá, při vedení kotouče či rychlých obrátkách takříkajíc na pětníku ale dominuje. Šestnáctiletý útočník Jakub Kristek společně se svým týmem zažívá povedený vstup do soutěže, dorost je v tuto chvíli na třetím místě své skupiny a pomalu kráčí k nadstavbě. Z osobního hlediska se Kristek může pyšnit i svou bilancí v kanadském bodování, vždyť za šestnáct zápasů už mu chybí jen bod k tomu, aby překonal svůj loňský bodový zisk i v součtu s play off. O tom i mnohém dalším se rozpovídal v našem rozhovoru.

Jakube, jak bys jako kapitán týmu hodnotil dosavadní průběh sezony?

Prozatím to hodnotím kladně. Měli jsme tam ale pár špatných zápasů, které jsme prohráli. Třeba ten s Litvínovem na začátku sezony. Jinak jsem ale příjemně překvapený z toho, jak nám některé věci fungují, a to mi dělá radost.

Dokázal bys takhle z fleku říct, co vám třeba nejvíc funguje a kde je vaše přednost?

Určitě bych zmínil náš aktivní forčeking, rychlost a také týmovost. Myslím, že se tu letos vytvořila velmi dobrá parta.

Na čem byste naopak měli zapracovat, aby se vám dařilo ještě lépe?

Na defenzivní straně hry. Jsme nedůrazní v předbrankovém prostoru, v něm bychom měli být o dost tvrdší. Jsme tam zatím příliš měkký.

Nakousli jsme tvé kapitánství, jaký je to pocit nosit na hrudi céčko? Jak ses k němu vůbec dostal, bylo to volbou trenéra nebo týmu?

Je za tím hodně zodpovědnosti, ale je to super pocit. Určitě je potřeba více komunikovat s rozhodčími a stmelovat celý tým, aby všechno fungovalo jak má. O to se snažím. Trenér mě před sezonou určil, takže se to snažím plnit.


foto: Karel Švec

V tuto chvíli jsi čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu, držíš si průměr více než bodu na zápas a týmu pomáháš také dobrou prací při oslabení. Jsi spokojený se svými výkony?

Jsem spokojený. Říká se, že to vždy může být lepší a něco na tom asi bude. Minulý rok mi to moc nestřílelo, strašně dlouho se mi nedařilo dát gól. Letos mi to tam zatím celkem padá, takže v tom jsem udělal pokrok.

V čem konkrétně?

Řekl bych, že jsem to také trochu zjednodušil. Přes léto jsem hodně makal a tu střelbu zlepšoval, myslím, že je to vidět.

Cíl pro poslední třetinu základní části? "Skončit vysoko, udělat body, ale i zlepšit věci, ve kterých chybujeme."

Padlo ti to tam i v posledním zápase proti lídrovi tabulky, jak k tomu došlo?

Ano, bylo to hned v první třetině. Imrich Maxin mi nahrál na modrou a já se dostal do samostatného úniku. Už jsem potom nic složitého nevymýšlel a poslal jsem to gólmanovi mezi nohy, jednoduše.

Samotné utkání jste nakonec prohráli, proč se ho nepodařilo dovést do vítězného konce?

Neproměňovali jsme šance, které jsme měli. Možná jsme brankáře ani pořádně neprověřili. Za druhé vzadu, to je to hlavní, jsme nebyli dostatečně důrazní v tom předbrankovém prostoru, jak už jsem říkal.

foto: Nikola Křížová

Vnímáte třeba v kabině sílu Karlových Varů nebo se teď spíše soustředíte na sebe?

Soustředíme se hlavně sami na sebe, snažíme se z toho maximálně poučit a do příště se zase zlepšit.

Mluvili jsme o tom, co se stalo, pojďme se teď podívat do budoucnosti. Jaký vás teď čeká program?

Teď se bude hodně makat, příští dva týdny budou náročné. Musíme zapracovat na tom, co jsem říkal. Určitě jsme ale za tu pauzu rádi, je důležité nabrat zase sílu a pomalu se připravit na ty zápasy, které potom přijdou.

Čeká vás poslední třetina základní části, jaký je váš cíl?

Samozřejmě skončit vysoko a udělat co nejvíc bodů, ale také zlepšit ty věci, ve kterých chybujeme. Konečně bychom také chtěli porazit Slavii a Vary, ale nejlépe všechny. Postupuje pět týmů, tak se mezi ně potřebujeme dostat a zahrát si nadstavbu

Díky za rozhovor a ať se daří.