BK MLADÁ BOLESLAV

Ve středu znovu doma, Bruslaři hostí Karlovy Vary

26. 9. 2023
Autor: Tomáš Taybner
M l. B o l. – Bruslaři v neděli vybojovali dva body proti Kometě, teď už ale hledí směrem k dalšímu utkání. V nabitém extraligovém programu před nimi stojí další překážka - HC Energie Karlovy Vary. Právě Západočeši jsou jedním z těch méně oblíbených soupeřů z pohledu domácích Bruslařů, kteří na jejich soutěžní porážku čekají od 1. března roku 2022. V loňské sezoně Energii obrali o pouhý bod. Podaří se jim svůj loňský počin vyrovnat nebo dokonce překonat již ve středu? To se dozvíte, pokud si najdete cestu do ŠKOENERGO Arény, kde úvodní buly padne tradičně v 17:30. Těšit se mimo jiné můžete ze soutěží na obrazovkách při komerčních pauzách, přestávky budou věnovány mladoboleslavské mládeži. Více se dozvíte při koupi předzápasového bulletinu u hlavního vchodu.

Bruslaři si výrazně pomohli přesilovkami, využili čtyři

Kometa mohla svěží vítr po rezignaci trenéra brzy demonstrovat využitím přesilovky, jenže hosté nevyzráli na Filipa Novotného. A tak na druhé straně kluziště trestali nedisciplinovanost Brněnských hráči první přesilovkové pětky Bruslařů. Po úspěšném vhazování a rychlé kombinaci se z prostoru mezi kruhy prosadil Järvinen, jenže Kometa ještě v téže minutě srovnala Gazdou. "Dali jsme první gól, povedlo se nám během deseti vteřin využít přesilovku. Dostali jsme ale zbytečně gól na 1:1, v druhé třetině jsme ten výkon zlepšili," říkal po zápase asistent trenéra Václav Pletka. Bruslaři se opravdu zlepšili, a to hlavně při přesilovkách. V početní převaze navyšoval Fořt, samostatný únik poté proměnil gól Söderlund. Podobně se dařilo také ve třetí části, kdy Bruslaři využili dalších dvou přesilovek zásluhou Lantošiho a Fořta. Naději v 59. minutě vykřesali Pospíšil s Lintuniemim, pomyšlení na možný bod jim ale okamžitě sebrala Söderlundova trefa do prázdné klece - 6:3. Drama v závěru neocenil domácí strážce Novotný a své si řekli také trenéři: "Jsme ale rádi za tři body, byl to bojovný výkon. Akorát na konci to takhle zkušený mančaft musí odehrát lépe." věděl Václav Pletka.

Tomáš Fořt o utkání s Kometou: „Zápas byl divoký, nepovedl se nám začátek. A konec vlastně taky ne. V první třetině jsme dělali spoustu chyb, byli jsme pak rádi, že to bylo jen 1:1. Kometa měla soustu šancí po našich chybách. Závěr nám zkazil dojem z výhry."

Karlovarští se na Hané o body přetahovali marně, uspěli Kohouti

Západočeši měli v neděli volno od zápasového programu, podívejme se tak, jak se jim vedlo v pátečním 3. kole na ledě Olomouce. Energie se dostala do vedení na startu druhé periody díky Grígerovi, do přestávky ale vedli domácí. Hned dvakrát svůj střelecký um předvedl útočník Jakub Navrátil 2:1. Další obrat měli na svědomí hosté z lázeňského města, kteří mezi 13. a 14. minutou vrátili do hry vyloučeného Orsavu a následně také Navrátila. Klíčovým momentem pak byla vyrovnávací trefa domácího obránce Řezníčka, jemuž se podařilo upravit na 3:3 v čase 55:36. Hostům navíc vůbec nevyšel závěr utkání. Beránek vyfasoval trest za hrubost, na trestné ho poté doplnil hráč, který šel odpykat Frodlův dvouminutový trest za úmyslné posunutí branky. Mora s nabídnutou šancí naložila úspěšně, dvojnásobnou přesilovku využil Knotek a domácí fanoušci slavili zisk tří bodů.

Dominik Frodl o obratu Olomouce: "Je to velké zklamání. Udělali jsme tam zbytečný faul, pak vyhozená tyčka a šli jsme do tří. No a spadlo jim to tam."

foto: HC Olomouc


Sestavy z posledního kola:

BK Mladá Boleslav: Novotný – Pyrochta (A), Osburn, Jánošík (A), Čech, Štibingr, Pláněk, Bernad – Skalický, Järvinen, Aaltonen – Söderlund, Roman, Lantoši – Malát, Fořt, Šmerha – Suchý, Hradec, Stránský (C)

HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Havlín, Dlapa, Pulpán (A), Mikyska, Stříteský, Krajčík – Hladonik, Černoch (C), Beránek – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Kružík – Koffer, Kofroň, Procházka

×
Dnes v 14:45 | Z9
HC Tábor
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | DOR
HC Energie Karlovy Vary
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | MUB
BK Mladá Boleslav
SK Černošice