BK MLADÁ BOLESLAV

Svůj první zápas jsem si užil, říká Matti Järvinen. Stihl už poznat město a naučit se česká slovíčka?

9. 8. 2023
Autor: Redakce
M l. B o l. – Finský útočník Matti Järvinen do Mladé Boleslavi dorazil před téměř třemi týdny, v úterý 8. srpna po dlouhém čekání konečně nastoupil ke svému prvnímu zápasu. Třiatřicetiletý rodák z Londýna neupoutal jen svou výškou, ale i prvním gólem, který vstřelil po spolupráci s Róbertem Lantošim. Souhru první formace si pochvaluje, zároveň však ví, že na produktivitě se ještě bude muset zapracovat. Stihl už poznat město? A zná nějaká česká slova?

Jaké jsou pocity po prvním zápase za Boleslav?

Opravdu hodně mě to bavilo. Byl to můj teprve první zápas po letní přestávce, takže to všechno ještě trochu vrže. Myslím si ale, že po pár střídáních se nám podařilo dostat se do zápasu a diktovat tempo, jen bychom potřebovali dát více gólů.

Jak jste vnímal výkon Karlových Varů?

Dobře bruslili a byli obecně hodně šikovní. Po prvním zápase se to hodnotí těžko, moc se toho takhle pochytit nedá, ale šikovní a rychlí byli. Uvidíme, jaké to pak bude v sezoně.

Řeklo vám to něco málo o lize? Například jak by zhruba mohla vypadat?

Něco málo ano. Jak už jsem říkal, bude to o šikovnosti a rychlosti. Mohly by to být zajímavé souboje a já se na to těším, bude to určitě zábava.

Hned v prvním zápase se vám podařilo skórovat, jak k tomu došlo?

Dostal jsem dobrou přihrávku od Lanta (Róberta Lantošiho, pozn. red.) a měl jsem hodně prostoru ve středu hřiště, takže to bylo poměrně jednoduché.

Udělalo vám to radost?

Ano, udělalo. (smích)

Myslíte si, že vaše finsko-slovenská formace takto bude v tomto složení nastupovat i v sezoně?

Možné to je, já bych se tomu vůbec nebránil. Hrát s nimi bylo opravdu skvělé a užívali jsme si to. Ještě ale potřebujeme být o něco málo produktivnější, abychom dokázali proměňovat šance, které si vytvoříme.

Už se těšíte na nadcházející extraligovou sezonu? Jaké z ní máte pocity?

Ano, už se na to moc těším. Bude to pro mě nová zkušenost. Jsem zvědavý na všechny týmy a také na atmosféru, slyšel jsem, že je napříč celou ligou skvělá.

Líbila se vám atmosféra, kterou fanoušci vytvořili dnes?

Na první domácí přípravný zápas to bylo výborné.

Dokázal byste už teď říct nějakou silnou stránku našeho týmu?

Myslím, že máme silného a bojovného ducha. Všichni hráči budou za tým bojovat v každém zápase. Navíc jsou všichni šikovní a celkem si tady rozumíme, to by také mohl být klíč k úspěchu.

Už jste stihl poznat město?

Trošku ano. Podařilo se mi už objevit několik velmi dobrých restaurací i kaváren.

Znáte už nějaká česká slova?

Ano, umím třeba "Dobrý den".

A ještě něco dalšího?

To se takhle veřejně nehodí. (smích)

Děkujeme za rozhovor.