BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři předali Klaudiánově nemocnici šeky na 200 tisíc korun

13. 6. 2023
Autor: Klub
M l. B o l. – Dva šeky na 100 tisíc korun přinesli zástupci BK Mladá Boleslav v úterý 13. června do mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice, se kterou v rámci tradičních charitativních zápasů spolupracují tímto způsobem už popáté. Postupně společně se svými fanoušky přispěli na porodnické oddělení nedonošených dětí, chirurgické oddělení, na boj proti covidu a nyní na oddělení ORL a ARO.

Šeky přišli do nemocnice předat generální manažer klubu Mgr. Jan Tůma, marketingový manažer Cyril Suk a dvojice hráčů – útočník Jan Stránský a obránce Martin Pláněk.

„Naše spolupráce s mladoboleslavskou nemocnicí funguje už celou řadu let. Každou sezonu se snažíme podpořit jinou její část, respektive oddělení,“ vysvětluje generální manažer Tůma.

Oba hráči se shodli na tom, že podobná pomoc je důležitá. „Co jsem v Boleslavi, hrajeme tato utkání každou sezonu. Za mě je to super. Člověk by měl pomoct, protože nikdy neví, kdy se ocitne na druhé straně,“ říká Jan Stránský. Martin Pláněk vzpomněl i na loňské darování krevní plazmy, které Bruslaři podstoupili loni v létě. „To bylo taky skvělé. Je to zas jiná forma pomoci, nejen peníze,“ nechal se slyšet.

„Každé oddělení potřebuje nepřetržitě obnovovat, doplňovat a modernizovat, takže svěřené finanční prostředky půjdou přesně tam, kam si Bruslařský klub přeje – tedy na oddělení ARO a ORL,“ říká ředitel nemocnice JUDr. Ladislav Řípa s tím, že finální „produkt“ nakonec pocítí především pacient, kterému se Klaudiánova nemocnice snaží poskytnout tu nejlepší péči.

ARO využije finanční prostředky na resuscitační přístroj, který využívá resuscitační tým fungující v rámci celé nemocnice. ORL peníze využije na nákup pulzních oxymetrů, což je přístroj určený k měření saturace krevního hemoglobinu kyslíkem.