BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři besedovali na základní škole o zdravém stravování a pohybu

5. 6. 2023
Autor: Klub
M l. B o l. – Trojice Bruslařů ve složení Radek Jeřábek, Tomáš Šmerha a Aleš Čech se společně s kondičním trenérem Michaelem Obrtelem zúčastnili besedy na téma zdravého životního stylu na Základní škole Dr. E. Beneše v Mladé Boleslavi. Setkání bylo určeno pro děti druhého stupně a hovořilo se především o významu pohybových aktivit, zdravé stravy a v neposlední řadě spánku. Návštěva z řad Bruslařů následně odpovídala na připravené dotazy žáků.

Padly tak například takové otázky, jestli hokejisté jedí sladkosti, jaké ovoce je pro sportovce nejlepší, jestli jsou pro tělo dobré energetické nápoje či co s tělem i psychikou udělá nedostatek spánku. Děti se ptaly i na konkrétní detaily života profesionálního sportovce – například jestli jsou vhodné dva tréninky denně, jestli trénují i jinak a jindy než s týmem či jak "léčí" únavu.

"Bylo to moc fajn," nechal se setkání slyšet obránce Bruslařů Radek Jeřábek. "Žáci byli zvídaví, což nás potěšilo. Bylo zajímavé probrat všechny tyhle věci s někým, kdo stojí na prahu života. Jestli jsme dokázali alespoň trochu pomoct nebo jen nabídnout jiný pohled na svět, pak to splnilo svůj účel," dodal.

×
Dnes v 18:00 | DOR
HC Energie Karlovy Vary
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 18:00 | JUN
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav