BK MLADÁ BOLESLAV

Přípravné zápasy i rozlosování extraligy. Co a kdy Bruslaře čeká?

23. 5. 2023
Autor: Klub
M l. B o l. – Valná hromada APK LH schválila termínovou listinu dalšího ročníku Tipsport extraligy ledního hokeje. Sezona 2023/2024, která bude 31. ročníkem české nejvyšší hokejové soutěže, začne na všech extraligových stadionech v pátek 15. září. BK Mladá Boleslav jej nezahájí ničím menším než venkovním derby s týmem Bílí Tygři Liberec.

A jaké další zajímavosti z rozlosování pro příští sezonu vypíchnout? První domácí zápas přijde v neděli 17. září s týmem HC Vítkovice Ridera. Co se oblíbených vánočních zápasů týče, můžete se těšit na sváteční porci domácího fandění – druhý svátek vánoční 26. prosince i 28. prosince budou hrát Bruslaři doma. V prvním případě půjde o repete loňského předkola s Kometou, naposledy v tomto roce si Bruslaři doma potom zahrají s Karlovými Vary.

Finiš základní části vychází Bruslařům na venkovní utkání se Spartou. Jejich posledním domácím soupeřem bude Olomouc.

Počet klubů v extralize je tradičních 14 účastníků, kteří se nemění, neboť Rytíři Kladno uhájili svou příslušnost k nejvyšší soutěži.

Základní část bude mít tři reprezentační pauzy. První od 6. do 16. listopadu, druhou od 11. do 19. prosince a třetí od 5. do 13. února.

Kompletní rozlosování Tipsport extraligy 2023/2024 pro BK Mladá Boleslav najdete tady.

Znám je již také program přátelských duelů. Těch bude dohromady osm. První je na programu ve čtvrtek 3. srpna na ledě Liberce, generálku před extraligou si pak Boleslavští střihnou doma proti Slavii ve čtvrtek 7. září. Zápas se Spartou by měl být odehrán na zimním stadionu v Nymburce.


Novinky v APK LH, jejím prezidentem je generální manažer BK Mladá Boleslav Jan Tůma

Generální manažer BK Mladá Boleslav Jan Tůma se stal prezidentem APK LH na konci dubna letošního roku, předtím byl členem představenstva asociace. Na postu prezidenta vystřídal Aleše Pavlíka, který po 11 letech ve funkci rezignoval. Na valné hromadě APK LH byl na tímto posunem uvolněné místo v představenstvu APK LH zvolen jako jeho nový člen Petr Vosmík z klubu HC Sparta Praha. APK LH je organizace, jejímž účelem je řízení a rozvoj Tipsport extraligy, stejně tak zastupování jejich účastníků. Členy APK LH jsou všichni účastníci české nejvyšší soutěže a představenstvo nyní tvoří Jan Tůma, Prokop Beneš, Ctibor Jech, Aleš Kmoníček a nově právě Petr Vosmík.

Též došlo k finalizaci postoupení marketingových práv všech klubů na APK LH. Jejím generálním partnerem pro nadcházející období pěti sezón bude BPA sport marketing a.s.