BK MLADÁ BOLESLAV

Jak vypadala první hokejová sezona našich nejmenších?

2. 5. 2023
Autor: Aleš Tůma
M l. B o l. – V první polovině dubna ukončili svou první „velkou“ hokejovou sezonu malí Bruslaři ročníku 2016, zčásti školáci-prvňáci, zčásti ještě školkaři. Završili ji dvojzápasem proti Rytířům Kladno, ke kterému přizvali také kluky ročníku 2017, tedy přípravku. Jak na domácím boleslavském ledě, tak o týden později v Kladně, mohlo velké množství rodičů a rodinných příslušníků sledovat a fandit dvěma souběžně hraným, vyrovnaným kláním, plným dětského hokejového zápalu, nadšení a radosti. Bylo to dobré zakončení sezony.

V jejím předchozím průběhu tým prvňáků odehrál pět turnajů tzv. Libereckého poháru, vždy za účasti stejných týmů – Liberec, Mladá Boleslav, Sparta Praha a Hradec Králové. Dva turnaje se konaly na ledě libereckých Bílých tygrů, kteří turnajovou sérii koordinovali. Po jednom turnaji pak organizovaly zbývající tři oddíly. V tomto vzájemném měření sil malých hokejistů hájících barvy velkých extraligových oddílů naši Bruslaři sváděli vyrovnané lví boje především s hradeckými dětmi. Zdatně herně i výsledkově drželi bruslařský krok s libereckými Tygříky, naopak zaostávali za bojovníky pražské Sparty. Zatím, neboť od další sezony budou nadále svědomitě trénovat a postupně své fyzické schopnosti a hokejové dovednosti zlepšovat.

Nad rámec Libereckého poháru se malí Bruslaři se škodovkou na hrudi a lvími hlavami na ramenou zúčastnili několika dalších turnajů, dokonce i multisportovních, v jejichž rámci byl hokej kombinován s halovými sporty. Dobrá spolupráce je v tomto ohledu s hokejovými kluby v Jičíně a nedaleké Lomnici nad Popelkou. Prvňáci se také po roce znovu zúčastnili pěkného vánočního turnaje ve východočeském Opočně. Celá řada z nich navíc také dostala v průběhu sezony možnost zapojit se do turnajů 2. třídy. Zápasové vytížení tak měla většina hráčů spadajících do kategorie 1. třídy s ohledem na svůj věk dostačující.

Všem hráčům patří velké díky za zdárně absolvovanou sezonu, jejich rodičům pak za neutuchající podporu.

Sezonu v tréninkové skupině 1. třídy si užili tito malí Bruslaři:

Michael Audý, Nathaniel Bartoň, Štěpán Beneš, Štěpán Borna, Štěpán Čanaky, Jonáš Dittrich, Matyáš Gabriel, Tomáš Kelča, Denisa Kočí, Eduard Kubec, Adam Melša, Matyáš Mikulík, Matyáš Nečesaný, Michal Protivný, Vojtěch Smolík, Matěj Taneček, Danny Zajíček, Jiří Závorka, Marek Zeman.

Trenéři: Aleš Tůma, Lukáš Taneček, Michal Protivný