BK MLADÁ BOLESLAV

Na ledě jsme nechali vše, říká Vojtěch Vochvest po vyřazení. Na U18 budou jen nejlepší vzpomínky

28. 4. 2023
Autor: Adéla Kvapilová, foto: Ronald Hansel
​B a s i l e j (od naší redaktorky) – Překvapení soupeře se nezdařilo. Česká osmnáctka na mistrovství světa končí ve čtvrtfinále, USA podlehla 1:4. Na světovém šampionátu nechyběl kromě útočníka Vojtěcha Hradce ani boleslavský obránce Vojtěch Vochvest. „Věřili jsme celou dobu až do posledních vteřin," míní o důležitém utkání 17letý bek.

Vojto, máte po odehraném zápase s USA, kde jste se necelých deset minut před koncem třetí části přiblížili na rozdíl jedné branky. Nakonec je z toho porážka 1:4. Jak utkání hodnotíte?

Musím ho hodnotit pozitivně, protože jsme od začátku makali, plnili to, co jsme měli a co nám trenéři řekli. Každý, kdo hrál, věřil, že můžeme vyhrát. Jsem na všechny kluky pyšný. Sice to nevyšlo, ale určitě se nemáme za co stydět. Těžko se hledají slova.

Čtvrtfinále jste hráli dost defenzivně, byla to tahle taktika?

Změnili jsme v obraně i v útoku nějaké věci. Plnili jsme je a ony vycházely. Celkově jsme změnili přístup, protože ani do turnaje jsme nevstoupili nejlépe. Nevyšlo to, bohužel, ale na ledě jsme nechali všechno.

Jste poměrně spokojeni s hrou. Věřili jste do toho stavu 1:2, že by to vyjít mohlo?

Ano, gól na 1:2 nás všechny nakopl. Ještě víc zvýšil naše sebevědomí. Věřili jsme celou dobu až do posledních vteřin.

Vy osobně jste hrál velmi tvrdě. Dokonce jste se ve třetině třetině vyvolal potyčku. Byla to snaha o momentu?

Tohle je moje hra, nevnímám, že bych se přepínal. Snažím se takhle hrát každý zápas, celou sezonu. A jestli to nakoplo tým, tak jsem určitě spokojený. Záměr to vyloženě nebyl.

Zároveň jste byl zvolen jako nejprospěšnější obránce národního týmu. Co to pro vás znamená?

Popravdě je mi to celkem jedno. Neberu ho jako své. (směje se) Jsem hlavně spokojený, že jsme předvedli obětavý výkon. Ocenění by si tady zasloužil každý hráč našeho týmu.

Když se poohlídnete za turnajem, jaký byl?

Turnaj byl dobrý. Výsledek sice špatný, ale s odstupem času si to vezmeme jinak. Vstup domistrvoství nebyl optimální, ale pak jsme se trochu nakopli. Nemáme se za co stydět.

Jaký jste měli kolektiv?

Musím říct, že parta byla výborná. Já mám štěstí na party, ať už v Boleslavi, nebo tady v nároďáku. Jsem spokojený a šťastný za to, že jsem mohl být na šampionátu.

Pro spoustu z vás to byl poslední zápas za kategorii U18. Jaké budou vzpomínky?

Určitě ty nejlepší. Nemám ani žádnou špatnou. Mám jich odtud mnoho a budu na ně vzpomínat celý život.

S mladoboleslavskou juniorkou jste vybojovali bronzové medaile. Vy a Vojta Hradec jste z důvodu reprezentačních povinností poslední zápasy neodehráli. Zbyla na vás medaile?

Vůbec nevím, neptal jsem se. Jsem rád, že jsem viděl kluky zvednout cenu, a to mi stačilo. (směje se) Samozřejmě jsem to sledoval, fandil jsem klukům, vím, že zvládli třetí místo. Ale medaili jsem neřešil.

Je tohle alespoň pozitivní tečka za sezonou?

Rozhodně. Za třetí místo s juniorkou jsem moc rád. Na šampionátu to byl obstojný výkon, jsem rád za celou sezonu.