BK MLADÁ BOLESLAV

David Šťastný zve na nedělní zápas: Fanouškům děkujeme. Jsou naším hnacím motorem

12. 3. 2023
Autor: Zdena Bobková
M l. B o l. – Zatímco s dvougólovým střelcem Alexem Lintuniemim jsme mluvili v rámci klasického pozápasového rozhovoru, podruhé jsme k mikrofonu pozvali ještě Davida Šťastného. Jak devětadvacetiletý útočník doposud probíhající předkolo vidí a s čím do toho Bruslaři půjdou v neděli?

Davide, porážka Komety 2:1 a první bod do série. Jste spokojenější a klidnější?

Jsme za to rádi. Zasloužili jsme si to. Udělali jsme krok, který jsme chtěli. Spokojení a klidní ale určitě nejsme, sotva jsme udělali první krok.

Utkání bylo opět vyhrocené a znovu rozhodovaly detaily, že?

To už byly i ty dva předešlé zápasy. A taky rozhodovaly detaily. Tam jsme to nezvládli, tady jo, takže jsme spokojenější, ale jak jsem řekl, jsme pořád teprve na začátku.

Jak náročné bylo psychicky se připravit na sobotní zápas?

Bylo to horší, měli jsme nůž na krku. Ale máme výhodu domácího prostředí, takže nám nezbývá než doma oba duely vyhrát. První krok jsme udělali a já věřím, že to zvládneme i v neděli. Budou rozhodovat maličkosti. Ale když plníme, co máme, tak to zvládáme. Občas se nám stává, že na pět minut vypneme z naší hry a bývá po zápase. To se nám prostě nesmí stát.

ŠKOENERGO Aréna vás hnala vpřed, že?

Fanouškům moc děkujeme. Bylo to super. Už celou základní část jich chodilo dost a teď jsem rád, že jich přišlo ještě víc. Moc jim děkujeme, jsou naším hnacím motorem.

Co říkáte na výkony Gašpera Krošelje?

Víme, co máme za gólmany. Oba jsou výborní, oba nás podrží. Gašpy navázal na to, co se mu podařilo v Brně, kde chytal výborně. Ve druhém zápase chytil minimálně čtyři tutovky. V sobotu byl opět jistý a nám se tak líp hrálo.

Opět spousta potyček a emocí. Je vůbec šance, že se to změní?

Nezmění se to. To k play off patří. Musí to být vyhrocené, ty emoce tam musí být cítit. Jinak to podle mě nejde.

Hodně jste se tlačili do předbrankového prostoru. Byl to záměr?

S tím jsme se potýkali celou sezonu, že jsme se málo tlačili do brány. Víme, že mají kvalitního gólmana. O tom jsme se přesvědčili v obou zápasech v Brně. Nic jiného nám nezbývá než rvát to tam za každou cenu.

Tentokrát jste využili dvě přesilovky. Je to cesta, jak porazit Kometu?

Přesilovky jsou v play off důležité. Vidíme to i na Kometě, která ty zápasy v přesilovkách rozhoduje. Jsme rádi, že se nám to povedlo. Pomohlo nám to vyhrát zápas. Doufám, že u toho zůstaneme.

Věděl jste, že Boleslav na svém domácím kluzišti porazila už podvanácté za sebou?

Něco jsem četl, ale nevěděl jsem přesně ten počet. Asi to zní pěkně, ale spoléhat na to samozřejmě nemůžeme.

Síly ještě jsou? V neděli vás čeká čtvrtý zápas v pěti dnech…

Síly jsou. Play off teprve začalo. Sil máme dost, jsme natrénovaní dobře. Samozřejmě je to znát. Jde to rychle za sebou, ale člověk tu únavu snad ani nevnímá a prostě se těší na další zápas. V takové atmosféře a emocích, které v těch zápasech jsou, na únavu prostě není čas.

Dodá výhra klid na hokejky pro nedělní zápas?

Myslím, že ani v sobotu jsme nebyli nijak nervózní. Kometa měla výhodu domácího prostředí v Brně, zvládli oba zápasy. Teď je to na nás, abychom zvládli oba zápasy i my. A rozhodne to pátý duel. Věřím, že to tak bude.

×
Dnes v 18:00 | MUZ
Rytíři Kladno
BK Mladá Boleslav
×
Odehrané v 18:00 | JUN
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Odehrané v 18:00 | DOR
HC Slavia Praha
BK Mladá Boleslav