BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci vyhlíží osmifinále s Pardubicemi, přijďte je v pátek podpořit

8. 3. 2023
Autor: Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
M l. B o l. – Mladoboleslavský dorost v sobotu 4. března úspěšně zakončil nadstavbovou část Extraligy dorostu, když na ledě Zlína po obratu zvítězil poměrem 2:1. Bruslaři se díky třem získaným bodům v tabulce skupiny O pořadí v play-off posunuli na 7. místo, ze kterého sledovali souboj Pardubic s Porubou. Právě ten jim určil soupeře pro osmifinálovou sérii, stalo se jím pardubické Dynamo. V následujícím článku se podíváme na formát dorosteneckého play-off, hrací dny, s kapitánem Davidem Šindelářem zhodnotíme uplynulou část sezóny a pobavíme se také o soupeři pro osmifinálovou sérii. Pokud máte v pátek čas, dorazte v 17:00 do ŠKOENERGO Arény podpořit naše dorostence v prvním zápase osmifinálové série, vstup je samozřejmě ZDARMA.

Rozhovor s kapitánem Davidem Šindelářem

Davide, jak hodnotíš vaše působení v základní části a následné nadstavbě?

Myslím si, že jsme základní část výsledkově zvládli velmi dobře. Nepovedlo se nám snad jen to utkání v Havlíčkově Brodě, ale jinak to bylo z naší strany povedené. Podobně se dařilo i na začátku nadstavby, hlavně v té části před Vánoci. Postupně se nám ale zranilo pár hráčů, někteří odešli do juniorky. Vyhráli jsme ještě první zápas po Novém roce a pak přišla ta série proher. Naštěstí jsme ji ale ještě před koncem nadstavby dokázali utnout, oklepali se z toho a v posledních zápasech už se to zase zlepšilo. Myslím si, že máme před play-off dobrou formu.

Nakousl jsi tu neúspěšnou sérii deseti porážek v řadě, kdy jste se trápili především v koncovce. Myslíš si, že to způsobil odchod těch zkušenějších hráčů nebo špatné nastavení v hlavách? Přeci jen se ty prohry rychle nabalily.

Řekl bych, že to byla kombinace všeho, hráčů i té psychiky. Celé to odstartoval zápas se Zlínem, ve kterém jsme soupeře na vlastním ledě výrazně přestříleli, ale nemohli jsme dát gól. V dalším zápase to bylo podobné a nám se to dostalo do hlavy. S tou koncovkou jsme se pak trápili i v dalších zápasech, puky nám odskakovaly a dopadlo na nás to, že nám to nelepí tak jako v základní části. Nakoplo nás ale vítězství nad Pardubicemi, kdy jsme byli stoprocentně odhodlaní tu sérii přerušit.

Na čem směrem k play-off zapracovat? Je naopak něco, co byste si chtěli z uplynulé části sezóny přenést i do play-off?

Mohli bychom si z toho vzít tu zkušenost s prohranými zápasy, už bychom teď měli vědět jak z toho ven a jak se nakopnout zpátky. Zažili jsme si svoje, ponaučili se z toho a jedna prohra v play-off by nás neměla zlomit, což nám může pomoci. Myslím si, že jsme díky tomu dobře připravení. Zapracovat bychom měli určitě na přesilovkách a proměňování šancí, ta koncovka bude důležitá.

V osmifinále vás čekají Pardubice. Právě v zápase s Dynamem jste ukončili tu několikrát zmiňovanou šňůru proher, navíc jste se s nimi v sezóně utkali už pětkrát a prohráli jste s nimi jen jednou. Jste se soupeřem pro první kolo play-off spokojeni a víte, co by na něj mohlo platit?

Spokojení jsme, už delší dobu se nám na ně daří a dobře se nám proti nim hraje. Zápasy s Dynamem nejsou příliš technické, spíše to bude fyzické, takže se bude hrát hodně do těla. Myslím si, že to bude podobné i v play-off. Říká se sice, že je to jiná soutěž, ale v nadstavbě jsme je porazili dvakrát a psychická výhoda by tak mohla být na naší straně.

V pondělí večer jsi společně s několika spoluhráči nastoupil do přátelského zápasu proti výběru z Kanady. Jaká to pro vás byla zkušenost a myslíš si, že vám to může směrem k play-off něco dát?

Za mě to bylo velmi dobré zpestření přípravy takhle před play-off. Navíc se nám každý den nepoštěstí zahrát si proti cizincům, což byla zajímavá zkušenost. Mohli jsme se tak podívat na to, jak jsou na tom hráči našeho věku v jiných zemích. Takže to bylo fajn, ale myslím si, že v pátek nás čeká něco úplně jiného a hlavně těžšího. Už teď se na to všichni těšíme.

Na jaké mety v kabině pomýšlíte?

Řekl bych, že tým je dobře poskládaný a máme šanci dojít daleko. Musíme ale jít zápas od zápasu, stejně jako jsme šli na začátku sezóny v základní části a pak i na startu nadstavby. Když budeme plnit plán a soustředit se jen na ten jeden zápas, který náš čeká, můžeme dojít daleko.

Kdybys jako kapitán mohl pozvat fanoušky na vaše zápasy, na co by si je nalákal?

Určitě bych je chtěl pozvat na dobrý a rychlý hokej, který by se jim mohl líbit. Máme dobré hráče a vytyčený cíl, za kterým si půjdeme. Necháme tam na ledě všechno.

Děkujeme za rozhovor a ať se daří.


Formát play-off v Extralize dorostu

V osmifinále se utká osm dvojic, které jsou utvořeny z 12 týmů skupiny O pořadí v play-off a 4 nejlepších týmů ze skupiny O účast v play-off. Dvojice jsou poskládány klasickým způsobem, první se utká s šestnáctým atd. Osmifinále se bude hrát na dva vítězné zápasy, lépe postavený tým začíná doma, všechny série se rozběhnou v pátek 10. března. Následovat bude čtvrtfinále hrané na 3 vítězné zápasy, které začne 17. března. Stejným stylem proběhnou obě semifinálové série, ty budou rozehrány 27. března. Ve finále získá mistrovský pohár celek, který jako první dosáhne na 4 výhry. Vítězný tým poznáme nejpozději 18. dubna.

Termíny osmifinálových zápasů

1. zápas: pátek 10. března: BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice od 17:00

2. zápas: neděle 12. března: HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav od 13:30

případný 3. zápas: úterý 14. března: BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice od 17:45


Najděte si čas a přijďte fandit přímo ochozů ŠKOENERGO Arény, utkání se hraje v příznivém čase a vstup je ZDARMA!