BK MLADÁ BOLESLAV

Zůstali jsme trpěliví, těší Martina Pláňka. Snad nám výhra dodá klid na hokejky

26. 2. 2023
Autor: Redakce, foto: Stanislav Souček
H r a d e c K. – Je rozhodnuto! Mladá Boleslav si v zápase 50. kole Tipsport extraligy proti Hradci Králové zajistila výhrou 4:3 po nájezdech účast ve vyřazovacích bojích. Vítězství se ale nerodilo lehce, domácí Mountfield byl po celou dobu střelecky aktivnější, avšak obránce Martin Pláněk využil v 54. minutě přesilovou hru, vyrovnal utkání na 3:3, a rozhodl tak o bodovém dělení. Bonusový bod si nakonec vybojovali Středočeši v nájezdech, čímž si potvrdili účast v předkole play off.

Martine, utkání s Hradcem jste rozhodli v nájezdech, díky zisku dvou bodů jste si navíc zajistili účast v play off. Jak se cítíte?

Je to trošku úleva. Snad budeme mít víc klidu na hokejkách a připravíme se na předkolo.

Porazili jste rozjetý Mountfield. Jak jste spokojen s předvedenou hrou?

Vstupy do třetin nebyly ideální, ale vždycky jsme se dokázali vrátit. Naštěstí jsme zvládli vyrovnat a v nájezdech otočit. Klíčové bylo, že jsme zůstali trpěliví.

Hradec navíc útočil na rekord v počtu tříbodových výher v řadě, do tohoto utkání jich měl deset. Věděli jste o jeho sérii?

Slyšel jsem o ní. Každá série jednou končí a my můžeme být rádi, že jsme ji překazili. Potřebovali jsme už vyhrát, takže jsme moc jejich fazonu neřešili. Hlavně jsme chtěli bodovat. V Hradci je to vždy obtížné, jejich tým hraje výborně. Pro nás je dobré, že jsme schopní hrát s výběry, jako je právě Mountfield.

Filip Novotný v úvodu dostal nešťastně gól, postupně ale jeho počínání gradovalo. Co říkáte na jeho výkon?

Všichni děláme chyby, akorát ta Filipova první byla nejvíc vidět. Myslím si, že nás pak podržel a zachránil spoustu tutovek. Můžeme mu děkovat.

Herně se vám vůbec nedařilo ve druhé třetině, na branku jste vystřelili jen pětkrát. Co po téhle pasáži proběhlo v kabině?

Nechci to moc komentovat, nebylo to moc příjemné. Nejsou to věci, které bychom mohli pouštět ven.

Ve třetí periodě se vám ale podařilo vyrovnat. Překvapilo vás, že Kiviaho vaši střelu při své aktuální výkonosti pustil?

Překvapilo. Myslím si, že mu ani nikdo neclonil. Většinou takové góly z dálky nepadají, ale jsem za něj moc rád. Kiviaha neznám, tak mi puk nemohl pustit naschvál.

Působil jste při nápřahu celkem naštvaně. Bylo to tak?

Naštvanej jsem byl od prvního gólu, co jsme dostali. Takže to spíš gradovalo. (úsměv)

Nakonec jste otočili a můžete být klidnější…

V klidu nejsme nikdy. (úsměv) Ale věřím, že z nás spadne kámen, nebudeme dělat tolik chyb. Budeme hrát jednodušeji a dávat více branek.

Děkujeme za rozhovor.