BK MLADÁ BOLESLAV

Nepříznivá situace v tabulce? Musíme se zaměřit hlavně na sebe, zdůrazňuje Tomáš Šmerha

24. 2. 2023
Autor: Redakce
M l. B o l. – Odskočení nad tabulkovou propastí se nekoná. Mladá Boleslav ve 48. kole hokejové Tipsport extraligy nestačila 1:2 na Litvínov, který se tak v tabulce dostal o příčku nad ní. „Tabulku sleduje asi každý, ale musíme se stále zaměřovat na sebe. Máme to teď ve svých rukou,“ uvědomuje si nepříznivou situaci před koncem základní části Tomáš Šmerha.

Středočeši byli i tentokrát střelecky aktivnější, jenže odcházejí bodově naprázdno. „Neproměnili jsme šance. To je naše celosezonní trápení. Kdyby se nám dařilo proměňovat, jsme někde jinde,“ míní útočník Tomáš Šmerha. „Nedokážu si to vysvětlit, jsme asi laxní v koncovce,“ hledá důvody neúspěchu v těsně prohraném zápase s Vervou 1:2.

Mladé Boleslavi se především nedařilo v početních výhodách, ani jednu ze čtyř nevyužila. „Šance jsme v přesilovkách měli, ale ani jednu jsme nedokázali přeměnit v branku,“ mrzí Šmerhu.

Právě on dokázal Bruslařský klub v čase 8:37 vrátit do hry, když vyrovnal na 1:1. Přitom se jednalo o teprve jeho druhou trefu v letošním extraligovém ročníku. „Neberu branku jako náplast. Pomohlo to sice týmu, ale vzápětí jsme inkasovali. Můj gól byl teoreticky k ničemu. Trošku mě může povzbudit do dalších zápasů, ale byl bych radši, kdybychom získali tři body a mohli být klidnější,“ zmiňuje boleslavský forvard, který má střídavé starty v prvoligové Slavii.

Vážnost situace si uvědomuje. „Tabulku sleduje asi každý, ale musíme se stále zaměřovat na sebe. Máme to teď ve svých rukou. Myslím si, že když zvládneme dva zápasy ze tří za tři body, do předkola půjdeme,“ říká Šmerha.

Jak se připravit na poslední tři zápasy základní části? Kompletní rozhovor si můžete pustit prostřednictvím YouTube: