BK MLADÁ BOLESLAV

Přijďte si užít pravou atmosféru ledního hokeje! Již toto úterý začíná předkolo play-off B-týmu

19. 2. 2023
Autor: Karel Schamberger
M l. B o l. - V úterý 21. února startuje předkolo play-off Krajské ligy mužů, ve kterém bude bojovat o postup do play-off proti Mělníku. Po srdnatých bojích se tým pod vedením Jiřího Klikara nachází na druhé příčce tabulky, jen čtyři body za Poděbrady. Těšit se můžete na pravou atmosféru ledního hokeje, protože jak je zvykem B-tým svá utkání hraje na malé hale. V týmu domácích můžete narazit i na bývalého brankáře NHL, Marka Schwarze, který nám shrnul situaci před zápasem.

Mělník disponuje hráči jako je David Šubrt s osmadvaceti kanadskými body, nebo Jana Verneka s jednadvaceti kanadskými body. Ovšem mladoboleslavský tým má v bráně zkušeného brankáře Marka Schwarze, který dříve chytal i za St. Louis Blues.

Schwarz před utkáním přiznal: "Vím, že u nich jsou dobří fanoušci a dobře se tam fandí, takže doufám, že i na ten náš domácí zápas někdo přijde a bude dobrá atmosféra." Pokud by B-tým přešel přes předkolo play-off, tak by se s tím musel vypořádat bez Marka Schwarze v bráně, protože na týden odjíždí na zimní dovolenou do Itálie. Celou situaci vysvětluje: "Pokud postoupíme, tak budu další týden chybět, taky proto bych chtěl klukům teď, co nejvíce pomoct týmu. Doufám, že to potom tým zvládne beze mě."

Mělnický hokej komentoval takto: "Doufám, že to bude soupeř, kterého porazíme (usmívá se). Jako v každém play-off bude rozhodovat bojovnost." Vyzdvihl také úroveň mladoboleslavského B-týmu: "Scházíme se s kulkama po práci, ale i tak má hokej opravdu dobrou úroveň. Všichni tady děláme maximum pro tým, ale také už většina z nás má rodičovské povinnosti."

V úterý předkolo play-off vypukne zápas s Mělníkem od 18:00 na malé hale, druhý zápas odehrají Bruslaři v sobotu v Mělníce a případný třetí v neděli opět na domácím ledě. Série se hraje na dvě vítězná utkání. Přijďte naše kluky podpořit tak, aby se dostali co možná nejdál.