BK MLADÁ BOLESLAV

Prohra mrzí. Bez bodů se nemůžeme posouvat, ví Róbert Lantoši. Na nájezd si věřil

5. 2. 2023
Autor: Redakce
M l. B o l. – Dvakrát vedli, zvítězit ale nedokázali. Mladá Boleslav ve 45. kole Tipsport extraligy hostila druhé Vítkovice. Do zápasu vkročila lépe, ve druhé třetině sice hosté vyrovnali, avšak proměněné trestné střílení Róberta Lantošiho, který utkání zhodnotil, vrátilo Středočechy do jednobrankového náskoku. Ten ale domácí neudrželi, a nakonec v charitativním utkání projektu „O kapku lepší hokej“ prohráli 2:3.

Povedený start a naději na body nakonec utnula závěrečná dvacetiminutovka. „Prohra nás mrzí. Nedaří se nám vyhrávat zápasy, i když hrajeme lépe než soupeř. Musíme se naučit hrát tak, abychom dokázali vyhrávat. Bez bodů se nemůžeme v tabulce posunout výše,” uvědomuje si Róbert Lantoši a snaží se vysvětlit střelecké trápení. „Stává se nám, že máme v zápase zkraty. V nich pak dostáváme góly,” doplňuje.

Právě on se postaral o druhou domácí branku, když v prostřední třetině využil trestné střílení. „Snažil jsem se sledovat brankáře, jaké pohyby udělá. Pak už jsem jen reagoval,” popisuje svůj nájezd. Před vítkovickým Stezkou naznačil střelu bekhendem, následně si kotouč stáhl a zakončil podél levé tyče.

„Trenéři mě tam poslali s tím, že mi věří a já jsme si také věřil. Jsem moc rád, že jsem nájezd proměnil, jen škoda, že jsme nevyhráli,” mrzí Lantošiho.

V duelu s Vítkovicemi rozhodovaly přesilové hry. Zatímco Ridera jedinou nabídnutou využila, Bruslařský klub žádnou ze šesti nabídnutých nepotrestal. „Přihráváme si dokolečka a nikdo nechce střílet. Musíme si nastavit instinkt, že každý může dát gól. Pak už snad začnou padat,” doufá křídelník ve službách Středočechů.

Hokejový víkend byl navíc zpestřený charitativním projektem „O kapku lepší hokej“, který ve spolupráci s českými týmy napříč hokejovými soutěžemi pořádá nadace Kapka naděje na podporu dětí s onkologickým onemocněním. „Každá taková akce je skvělá. Můžeme pomoci lidem, které potkal špatný osud,” váží si akce boleslavský kanonýr.

Lantoši odehrál charitativní utkaní ve speciálním dresu s oranžovým rukávem a logem projektu. „Byl jsem zvolen. Vůbec jsem to nečekal, řekli mi to, když jsem přišel do kabiny. Jsem moc rád, že jsem tento projekt se speciálním dresem mohl reprezentovat,“ neskrývá nadšení.

Nyní čeká hráče skoro dvoutýdenní reprezentační přestávka. „Musíme si pročistit hlavy a připravit se na poslední fázi sezóny,” zdůrazňuje 27letý útočník.

Na co se Mladá Boleslav během reprezentační přestávky zaměří? Kompletní rozhovor si můžete pustit prostřednictvím YouTube: