BK MLADÁ BOLESLAV

Ondřej Roman: Asi to bylo takhle nejlepší. Vlétnout do toho rovnýma nohama

17. 1. 2023
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Ondřej Roman. Třiatřicetiletý útočník a momentálně také nejnovější akvizice v řadách BK Mladá Boleslav. Klub jeho příchod oznámil v pátek, nedělní zápas v Plzni Roman nestihl, neboť – jak sám vtipně poznamenal – ve Francii se zkrátka dodržují víkendy, kdy se nepracuje, a tudíž se nestihly dotáhnout všechny nezbytné formality. A tak si svou premiéru za Bruslaře odbyl až v úterní dohrávce s Vítkovicemi.

Nebylo toho na něj přitom málo. Jiné hokejové tempo, na první dobrou centr první formace a na úvod soupeř v podobě mateřského klubu, který jej hokejově vychoval. "Nebudu lhát, na úvod toho bylo celkem dost. Ale někdy je to takhle lepší. Vlétnout do toho rovnýma nohama," říká.

Zápas jako takový přitom Ondřej Roman hodnotí kladně. "Hráli jsme proti kvalitnímu mužstvu a ten zápas jsme, podle mého názoru, zvládli hodně dobře. Samozřejmě chyby tam byly, ale za mě jsou dva body super," hlásí.

Rodák z Ostravy otevřel skóre utkání pro svému mateřskému klubu ve 13. minutě. Práci už neměl až tak složitou, takřka před prázdnou branku jej dostala spolupráce s Róbertem Lantošim a Timem Söderlundem. Celá situace vypadala natolik výborně, že se nešlo nezeptat, jestli byla secvičená. "Vůbec ne," přiznává Roman s lehkým úsměvem. "Naopak, vždyť já to málem netrefil. Kluci jsou výborní hokejisté a hlavně jsou strašně rychlí. Na to si budu muset ještě trochu zvyknout. Tam, odkud sem přicházím, se takhle rychle určitě nehrálo," dodává směrem k francouzské lize.

Podívejte se na poměrně obsáhlý rozhovor s Ondřejem Romanem, kde kromě zápasu hovoří také o svém příchodu do Mladé Boleslavi, působení ve Francii nebo atmosféře, do které teď přišel: