BK MLADÁ BOLESLAV

Strašně moc jsme chtěli. Věřili jsme, že už to prostě musíme zlomit, říká Martin Pláněk

6. 1. 2023
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Obvykle platí za vážnější hráče, úsměvy obránce Martin Pláněk většinou šetří. Po zápase s Kometou ovšem doslova zářil. Nejenže se mu vedlo v osobní rovině, neboť si poprvé ve své extraligové kariéře připsal dva góly v jednom utkání (potažmo tři kanadské body), ale především mu spadl kámen ze srdce, co se týmového výkonu týče. Bruslařům se totiž povedlo konečně odpálit střelecký ohňostroj – Brnu nasázeli sedm branek, což je letošní dosavadní rekord.

Poslední dobou bylo v útrobách ŠKOENERGO Arény poněkud dusno. Trápící se tým donutil sportovní vedení udělat několik rázných kroků, kterými byly v tomto týdnu odvolání trenéra Čiháka a několik hráčských trejdů, které vyústily v celkem čtyři nové hráče v mladoboleslavském dresu. "Na mně už to bylo hodně znát. Nejen v kabině, ale i rodina už viděla, že jsem byl věčně naštvaný," přiznal po utkání s Kometou jeden z asistentů kapitána Martin Pláněk. "Takže doufám, že se to konečně změní a budeme ty body sbírat," dodal se značnou nadějí v hlase.

Střelecký účet pátečního utkání sice otevřela Kometa, k "delší straně provazu" se ale ještě v první třetině dostali Středočeši a už jej nepustili. Z posledních jedenácti zápasů je to jejich teprve druhá výhra. S ohledem na zmiňované změny tohoto týdne je ale o to cennější. Objevila se totiž naděje, že Bruslaři našli cestu. "V kabině panovala obrovská radost, že jsme to konečně zlomili," přiznal dvougólový střelec večera Martin Pláněk. "Ale v neděli nás čeká další zápas, důležitý. My teď prostě musíme sbírat body. Hodně jsme toho prosrali, jak se tak říká, takže teď prostě musíme. Je jedno jak, ale nějak," nebral si servítky a pojmenoval věci přesně tak, jaké jsou.

Co se před zápasem s Kometou řešilo v kabině Bruslařů? "My jsme toho poslední dobou v kabině namluvili strašně moc. Takže nebylo třeba říkat toho moc. Trenéři nám řekli pár drobností, detailů, ale jinak jsme prostě všichni strašně chtěli. Myslím, že to muselo být vidět i na ledě. Dostali jsme nový impuls, přišli noví hráči a já myslím, že to pomohlo," usmíval se Pláněk.

A co Martin Pláněk říká na výše zmiňovaný osobní bodový rekord, který v zápase s Kometou pokořil? Podívejte se na naše video: