BK MLADÁ BOLESLAV

Ze Sparty přicházejí Daniel Přibyl a David Dvořáček, odcházejí Pavel Kousal a Jakub Kotala

5. 1. 2023
Autor: Klub
M l. B o l. – Bruslařský klub Mladá Boleslav sáhl k dalším změnám v kádru. Tentokrát dochází k hráčskému trejdu s pražskou Spartou, která do týmu Bruslařů posílá dva třicetileté útočníky Daniela Přibyla (druhý zleva) a Davida Dvořáčka (třetí zleva). Opačným směrem odchází z města automobilů Pavel Kousal. Jakub Kotala míří na druhou stranu republiky, Bruslaři se dohodli na jeho hostování do Vítkovic.

„Dlouhodobě máme problémy na centru. Potřebovali jsme nutně nějakého přivést a pokud to měl být zároveň kvalitní centr, museli jsme něco obětovat,“ vysvětluje sportovní ředitel Martin Ševc pro mnohé fanoušky nepochybně překvapivý fakt v podobě odchodu nejproduktivnějšího útočníka Pavla Kousala. „Pavel u nás po sezoně už působit nebude, nový kontrakt podepsal právě se Spartou, takže jsme jen uspíšili něco, k čemu by stejně došlo,“ dodává.

Pavel Kousal je natolik „velkým artiklem“, že Bruslaři chtěli ještě jednoho hráče. Tím se stal David Dvořáček. „U obou počítáme s tím, že nám pomůžou především s ofenzivní hrou,“ říká Martin Ševc.

Pavel Kousal tak v Mladé Boleslavi odehrál necelých šest sezon, k Bruslařům přišel ještě coby junior z rodné Jihlavy. „Kousymu děkujeme za všechnu odvedenou práci. Nebylo jí málo. Přejeme mu hodně úspěchů a zdárný posun v kariéře a věříme, že se někdy v budoucnu naše cesty třeba ještě spojí.“

Co se Jakuba Kotaly týče, tak o něj Vítkovice stály dlouhodobě. „Jejich zájem o Ketyho evidujeme už nějakou dobu. A jelikož se nám teď nově příchozími zaplnily útočné řady, je jasné, že na někoho by prostor nezbyl. Rozhodli jsme se jej proto uvolnit,“ popisuje Ševc. I jemu sportovní ředitel Bruslařů přeje jménem klubu další úspěšné hokejové kroky.


David Dvořáček je odchovanec sparťanského hokeje. V Holešovicích strávil svá dorostenecká léta, před sezonou 2010/2011 se rozhodl zkusit štěstí ve finské Tappaře Tampere. Po dvou sezonách v jejím juniorském týmu se vrátil do Česka, kde se dohodl s prvoligovým Havlíčkovým Brodem. Jeho kontakt se Spartou ale neustával, ba naopak. Svůj první extraligový gól si pak připsal v 51. kole na ledě Litvínova, kde se dokonce popral s Jiřím Šlégrem. Následovala působení v Prostějově či Havířově. Loňskou sezonu odstartoval hostováním na Kladně, posléze ale následoval opět návrat do Sparty. Dvořáček vyniká zejména svou zarputilostí a pečlivou defenzivní činností.

Daniel Přibyl začínal s hokejem v Písku, kde se také narodil. V roce 2009 si jeho talentu všimla Sparta a přetáhla ho do svého dorosteneckého výběru. V sezoně 2010/2011 poprvé nakoukl do A týmu Sparty, kde odehrál tři střetnutí. První body a první gól mezi seniory si připsal během play out, které následovalo po zpackané základní části. V létě 2016 se rozhodl odejít poprvé v kariéře do zahraničí a zamířil do zámoří. Bojoval o místo u Calgary Flames, se kterými podepsal smlouvu, nakonec ale sbíral starty pouze na farmě Stockton Heat. Přibyla následně začaly trápit zdravotní problémy a čtyři dlouhé sezony vůbec nehrál. O to fantastičtěji působí jeho loňský návrat na extraligová kluziště, kam se dokázal po tak dlouhé přestávce vrátit.