BK MLADÁ BOLESLAV

Pontus Åberg odchází do švýcarského Rapperswil

10. 12. 2022
Autor: Klub
M l. B o l. – BK Mladá Boleslav a švédský útočník Pontus Åberg se dohodli na ukončení spolupráce. Děje se tak na přání hráče, který dostal nabídku z SC Rapperswil-Jona Lakers, jenž působí v nejvyšší švýcarské soutěži. Åberg za Bruslaře odehrál 26 zápasů, vstřelil tři góly a na deset jich přihrál.

„Nejprve nás kontaktoval Pontusův agent s informací, že mají tuhle nabídku. A posléze za mnou přišel i sám Pontus, že by ji rád přijal s tím, že Švýcarsko bylo vždycky jeho snem,“ popisuje sled událostí sportovní ředitel BK Mladá Boleslav Martin Ševc. „Po diskusi s hráčem i vedením týmu a klubu jsme se rozhodli jeho přání odejít vyhovět,“ dodává. „Děkujeme za všechnu práci, kterou pro nás odvedl, a přejeme mnoho úspěchů v další kariéře,“ říká.

S Pontusovým odchodem nám samozřejmě v sestavě vzniká určitý prostor, na jehož zaplnění momentálně pracujeme. Nejspíš to ale nebude hned. Zaprvé se nechceme ukvapit a za druhé situace na hráčském trhu teď je taková, jaká je,“ vysvětluje Martin Ševc.

SC Rapperswil-Jona Laker je momentálně na čtvrtém místě švýcarské nejvyšší soutěže. Pontus Åberg se zde potká se třemi Čechy – Michalem Jordánem, Romanem Červenkou a Petrem Čajkou.