BK MLADÁ BOLESLAV

Mikuláš a čerti. Trojice Bruslařů byla potěšit děti v Klaudiánově nemocnici

5. 12. 2022
Autor: Klub
M l. B o l. – David Štich, Jan Stránský a Jan Závora vyrazili v pondělí 5. prosince na speciální misi – podarovat, potěšit a také maličko postrašit malé i velké na dětských odděleních Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Převlečení za Mikuláše a čerty tam rozdávali dárečky.

Trojice Bruslařů strávila v nemocnici zhruba dvě hodiny. David Štich přestrojen za Mikuláše a Honzové Stránský a Závora za čerty. V rolích andělů je doplnily dvě dobrovolnice z řad Klaudiánovy nemocnice.

Postupně prošli všemi částmi dětského oddělení, tedy přes ambulanci až přes lůžka, následovaly všechny části porodnice a gynekologie, a nakonec ještě krátce urgentní příjem a chirurgická a úrazová část. Dárečky rozdávali nejen pacientům, jejich rodičům, ale také lékařům a zdravotním sestřičkám.

Celé odpoledne mělo povznášející nádech a hráči se zpátky do civilu převlékali s vědomím, že vykouzlili desítky úsměvů a rozdali alespoň trochu radosti.

„Čerta dělám od dětství, nebylo to poprvé,“ přiznal kapitán Jan Stránský, který zkušeně předčítal z knihy Hříchů. Do pytle naštěstí se svým kolegou Honzou Závorou nikoho strkat nemuseli. „Je fajn zúčastnit se takových akcí. Já osobně to mám rád, mám rád tradice, baví mě to. A komu jinému bychom měli udělat trochu radosti, když ne nemocným dětem nebo těm, kteří se o ně starají,“ nechal se slyšet.

×
Dnes v 18:30 | MUB
HK Kralupy nad Vltavou
BK Mladá Boleslav