BK MLADÁ BOLESLAV

Sérii venkovních utkání zakončí Bruslaři v Brně

24. 11. 2022
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Sérii čtyř utkání na kluzištích soupeře hokejisté BK Mladá Boleslav zakončí v pátek 25. listopadu na ledě Komety Brno. Pak už se konečně opět vrátí do ŠKOENERGO Arény a to hned v neděli. To ale předbíháme, Bruslaři se momentálně plně soustředí právě na duel s Kometou. Ten startuje ve Winning Group Areně v 18 hodin.

Kometa se drží nahoře, po reprezentační přestávce ale klopýtá

Kometě loňský extraligový ročník příliš nevyšel, obsadila po základní části až desátou příčku. Podobně na tom byli i Bruslaři, ti ale nakonec došli až do semifinále, zatímco Kometa v předkole play off nestačila na Liberec, v sérii totiž v každém utkání zvítězili domácí.

Letos je umístění zatím mnohem lepší, Brno se momentálně pohybuje na hranici postupující čtyřky. Na první Pardubice ztrácí 14 bodů a má duel k dobru. Přitom vstup do soutěže se týmu příliš nepovedl, v prvních pěti utkáních pouze jednou zvítězil za tři body a třikrát padl. Pak se karta obrátila. Z deseti říjnových zápasů například Kometa prohrála jen jediné utkání. Nicméně je třeba dodat, že návrat po reprezentační přestávce hráčům v modrobílém zatím příliš nevychází. Z dosavadních tří zápasů vyhrálo Brno jen první proti Plzni (3:1), následující dva ale prohrálo a krom toho ještě ne právě lichotivými výsledky (1:5 s Litvínovem a 0:5 s Libercem).

Bodově mužstvo nejvíce táhne Petr Holík, který se čtyřikrát trefil do černého a osmnáctkrát asistoval. V zádech má Adama Zbořila (3+13), oba divák jistě pamatuje i v mladoboleslavském dresu, a Luboše Horkého (11+3). Mezi třemi tyčemi se více daří Dominiku Furchovi, který procentuální úspěšnost zákroků vytáhl nad dvaadevadesát procent, Marek Čiliak je přibližně o procento pozadu.

Jako tým má Kometa nejlepší početní výhody v celé soutěži, procentuálně využije 33,33 svých přesilovek. Její hra v oslabení pro změnu patří do horší poloviny tabulky.

Bruslaři po pauze bodují, chtělo by to ale houšť a větší kapky

Dva body z Kladna, jeden z Karlových Varů. Hokejisté BK Mladá Boleslav v obou zápasech po reprezentační přestávce zabodovali, na tříbodový zisk ale čekají už více než měsíc (naposledy vyhráli za tři body 14. října proti Litvínovu). "Samozřejmě chceme být každý zápas aktivnější, ale hokej takový není. Nemůžeme být ve všech zápasech lepší. Krom toho Vary mají výbornou střelbu," hlásil po zatím posledním odehraném utkání obránce Adam Jánošík. "Kometa je v laufu. Ale my buď jak buď my chceme dobře vstoupit do zápasu a prostě to uhrát," dodal bojovně.

Sestavy z posledního utkání

HC Kometa Brno: Furch (29. Čiliak) – Ščotka, Ďaloga, Kundrátek, Hrbas, Gulaši, Kučeřík – Flek, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Koblížek – Kratochvíl, Sallinen, Vincour – Šalé, Zbořil, Kollár – Dufek

BK Mladá Boleslav: Novotný (24. Krošelj) – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Jeřábek, Stříteský, Štich – Kantner, Najman (A), Åberg – Šťastný, Fořt, Stránský (C) – Beránek, Závora, Kousal – Kotala, Bičevskis, Lunter