BK MLADÁ BOLESLAV

Kapitán dorostu Patrik Král: Doufám, že to letos dotáhneme daleko. Dáme do toho všechno

24. 11. 2022
Autor: Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
M l. B o l. – Mladoboleslavský odchovanec do soutěže určené pro hráče U17 poprvé nakoukl už na podzim roku 2018. Ve svých 16 letech má v Extralize dorostu odehráno už 85 zápasů a letos se může dostat na první místo historických statistik. Jako kapitán nyní vede mladoboleslavský dorost, který postoupil do nadstavbové části sezóny na druhé pozici za Libercem. Svým mladším spoluhráčům jde příkladem a daří se mu také bodově. Bruslaře nyní čeká nadstavba, ve které budou hrát o umístění v play-off. V rozhovoru se Patrik Král vrací k základní části, pozvánce do reprezentace U17 a nakonec hledí do budoucnosti směrem k nadstavbě.

Patriku, máte za sebou s týmem základní část dorostenecké extraligy. Skončili jste na druhém místě a postupujete mezi dvanáctku nejlepších. Jsi se začátkem sezóny spokojen?

Za mě to od nás byl dobrý start do sezóny, ale mohlo to být ještě o něco lepší. Měli jsme tam dobré čtyři zápasy, kde jsme nakonec odpadli. Možná jsme své soupeře v některých momentech trochu podcenili nebo jsme zrovna neplnili to, co jsme měli. Takže si myslím, že jsme měli na to, abychom skončili první a neprohráli žádný zápas. Měli jsme to ve svých rukách, bohužel to nevyšlo a jsme druzí. Rozhodovat ale bude až nadstavba.

V čem si myslíš, že je vaše největší síla?

Řekl bych, že v našem obranném systému. Co vím, dostali jsme nejméně gólů ze všech týmů v lize, takže určitě v tomhle ohledu. Dále také obětavost. Myslím si, že na těchto věcech můžeme směrem k nadstavbě stavět a musíme v tom pokračovat.

„Nejproduktivnější hráč? Není to jen moje práce, zásluhu na tom mají moji spoluhráči“

A na čem byste naopak měli zapracovat?

Určitě na koncovce a na gólech. Myslím si, že můžeme lépe střílet a hlavně dávat góly, které nám třeba v některých momentech chyběly. Dále také snížit počet vyloučených.

Dařilo se týmu, ale i tobě osobně. Byl jsi v základní části nejproduktivnějším hráčem týmu (6+12).

Odvíjí se to hlavně od práce celého týmu, já jsem toho spíše využil a zužitkoval to. Tím bych chtěl poděkovat týmu, protože to není jen moje práce, zásluhu na tom mají moji spoluhráči.

Na druhou stranu chodíš i na oslabení, které máte také solidní. Pro tým jsi platný nejen směrem dopředu, ale i dozadu.

Řekl bych, že Boleslav je tím známá. Tou bojovností a obětavostí. Kluci ročníku 2005 a 2006, se kterými jsem dříve hrál, takoví byli. Tu bojovnost a obětavost jsem si převzal od nich.

„Cíle? Chceme dojít daleko. Věřím, že na to máme“

Možná i díky tomu jsi dostal pozvánku do národního týmu. Se sedmnáctkou sis zahrál dva zápasy proti Salzburgu a Klagenfurtu. Jaká to byla zkušenost?

Samozřejmě ohromná zkušenost. Nejen z těch zápasů, ale i tréninků. Vlastně jsem měl možnost vidět, jak na tom jsou ostatní hráči z jiných týmů i soutěží, takže obří zkušenost. A ty zápasy byly super zkouška, takže jsem si to užil.

Vrátíme se zpět k Boleslavi. Jaké si kladete cíle, kam byste ideálně chtěli dojít?

Úplně jsme si na sebe v kabině žádné cíle nekladli, ale určitě chceme dojít daleko. Věřím, že na to máme. Budeme se snažit a dáme do toho všechno, co v nás bude. Takže cíle budou asi ty nejvyšší.

Pro tebe to budou poslední měsíce v dorostenecké kategorii, takže budeš asi o to víc motivovaný. Je to tak?

Přesně tak. Já doufám, že to letos dotáhneme daleko. Díky tomu, že je to moje poslední šance, tak ze sebe vydám opravdu všechno.

Děkujeme za rozhovor a ať se daří.


Dorostenci začínají nadstavbové souboje již tento pátek, kdy od 18:15 nastoupí na ledě Poruby. Po zápase se přesunou do Třince, kde hrají v sobotu od 13:00.

Kompletní rozpis zápasů našich dorostenců už teď naleznete zde.