BK MLADÁ BOLESLAV

Střílíme, ale neproměňujeme, ví Pavel Kousal. Olomouc využila chyby

28. 10. 2022
Autor: Redakce
M l. B o l. – Středočeši jsou produktivní, ale o body přicházejí kvůli neefektivní koncovce. Počtvrté v řadě dokázali zápas, ve kterém prohrávali, srovnat a dovést do prodloužení, nebo nájezdů. Avšak Bruslaři potřetí v řadě prohráli 2:3, tentokrát po penaltové loterii. Utkání hodnotil útočník Pavel Kousal.

Čtyři zápasy Mladé Boleslavi v řadě neskončily závěrečnou sirénou. Poslední duel s Olomoucí rozhodovaly až nájezdy, které Olomouc jednoznačně ovládla, a zvítězila tak 3:2. „Pozitivní je, že jsme z každého toho zápasu brali bod. Máme spoustu střel, ale proměníme jen dvě, což je žalostné,“ poukazuje Pavel Kousal na statistiku počtu střel. Podle ní totiž boleslavští hokejisté mířili na bránu hned 50krát.

„V prodloužení se nám taky nedaří a nájezdy už jsou loterie. Je potřeba pracovat na tom, abychom proměňovali více šancí," dodává útočník Středočechů.

Problém v neuplatnění šancí hledá v individuálním nastavení. „Spoustě hráčům chybí v koncovce sebevědomí. Nevěří si na zakončení, třeba jako si věřili dříve,“ myslí si Kousal.

Podle něj se musí zlepšit i hra v předbrankovém prostoru. „Nechodíme moc do brány, i když v tomhle zápase jsme se zlepšili. Bohužel jsme nedokázali zvednout puky pod víko, aby na něj gólman nedosáhl,“ smutní boleslavský útočník.

Středočeši si dokázali vytvořit silný tlak, z něj ale dvakrát nakonec inkasovali. „Olomouc dala oba góly po našich chybách, které dokázala využít. Myslím si, že jsme měli vyhrát za tři body,“ uvědomuje si Kousal.

Hlásil se Pavel Kousal na nájezd? Kompletní rozhovor můžete zhlédnout zde: